Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany

Świadomość konopiana, by zapobiec zanieczyszczeniu środowiska i uprawiać bardziej ekologiczną trawę


Vito

Recommended Posts

Marihuanę od zawsze usiłowano palić w zgodzie z naturą, szanując zieleń cenionego zioła i marzenie o wspieraniu ekologicznej walki oraz ruchu propagującego poszanowanie środowiska naturalnego. Ale zakaz konopi w wielu miejscach sprawia, że zatracona zostaje ta naturalna harmonia, a w jej miejsce pojawia się zanieczyszczenie środowiska spowodowane praz nieodpowiednią uprawę i ukrywanie w czterech ścianach, co wpływa również na jakość upraw.

 

conciencia%20cann%C3%A1bica_7_blog_full.

 

Prawda jest taka, że w Stanach Zjednoczonych uprawa marihuany zużywa 1% krajowej energii elektrycznej, przyczyniając się do powstania poważnych problemów środowiskowych poprzez emisję CO2. Wynika to głównie z faktu, że większość roślin uprawiana jest w pomieszczeniach, by nie zwracać na siebie uwagi i pozostać poza zasięgiem wzroku prawa w stanach, w których konopie nie zostały zalegalizowane.
 
Hodowcy zazwyczaj stosują bardzo intensywne oświetlenie, które jest 500 razy silniejsze niż zwykłe lampy. Niektórzy porównują nawet ilość energii potrzebnej tym plantacjom do zużywanej przez centra danych (czyli 2% całkowitej wartości krajowej), według raportu pod kierownictwem naukowca Evana Millsa z Państwowego Laboratorium Lawrence z Berkeley.
 
Według Millsa, problemy spowodowane przez nieodpowiedzialną i nieodpowiednio prowadzoną uprawę marihuany są liczne, choć normalna hodowla nie powinna ich powodować. Problemy te sięgają od nadmiaru wody stosowanej w celu przyspieszenia wzrostu roślin po zanieczyszczenie jej przez zastosowanie licznych pestycydów oraz czterokrotne zwiększenie poziomu dwutlenku węgla względem normalnego.
 
grafico%20marihuana_blog_cdn.jpg
verde_blog_cdn.jpg
 
I choć wiele stanów zezwala na uprawę marihuany do celów medycznych, a której część uprawiana jest do celów rekreacyjnych i uprawy te powinny być nadzorowane przez prawo federalne, agencje regulacyjne nie kontrolują w sposób poważny i skuteczny sposobu, w jaki odbywają się te uprawy. A tym bardziej w stanach, w których panuje całkowity zakaz, a uprawy mają miejsce w tajemnicy.
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+