Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Kończy się ropa? Spokojnie, mamy bio-olej z konopi


Vito

Recommended Posts

W czasach, gdy zapasy ropy na skalę światową wyczerpują się, a wiele krajów zmuszonych jest do kupowania paliwa od innych, niektórzy naukowcy zajmujący się biomasą uważają, że należy szukać innych, odnawialnych źródeł energii, które można będzie produkować w sposób autonomiczny. Produkt, który będzie nie tylko niezależnym źródłem energii, ale także przyczyni się do poprawy środowiska naturalnego. Takim źródłem energii mogą być konopie, a konkretnie otrzymywany z nich olej. 

 

biodiesel0_9_blog_full.jpg

 

Olej z konopi jest produktem o wysokiej gęstości, a roślina z której pochodzi posiada wysoką zawartość celulozy. Wyższą nawet niż drewno, które zwykle stosowane jest do produkcji papieru: między 67 i 78% podczas gdy pień drzewa zawiera 40 lub 50%. Według ekspertów ten aspekt jest bardzo ważny ponieważ celuloza umożliwia istnienie biopaliw, a istniejące inne metody, opierające się na konwersji cukru są znacznie mniej efektywne.
 
Niektórzy eksperci potwierdzają nawet, że dzięki konopi mogą uzyskać biopaliwa z węgla, które nie wywierają szkodliwego wpływu na środowisko, ani na zdrowie człowieka, w odróżnieniu do etanolu z kukurydzy, spalaniu węgla czy ropy, które w procesie spalania produkują min takie szkodliwe substancje jak dwutlenek węgla, tlenek węgla, cząstki stałe i dwutlenek siarki.
 
Nowe paliwo, stworzone na bazie konopi wydaje się być obiecującą alternatywą dla znanych źródeł energii, które powoli ulegają wyczerpaniu. Coraz więcej naukowców zajmuje się badaniem najlepszej metody zastosowania konopi jako biopaliwa. Jednym z nich jest George Huber z Uniwersytetu w Massachusetts, który od kilku lat bada sposoby przeprowadzenia transformacji niskim kosztem.
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+