Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany

Joe Chal: – Czy UE zalegalizuje marihuanę?


Vito

Recommended Posts

marijuana.jpg

 

Redaktorzy największej gazety New York Times wezwali w niedzielę w USA do zalegalizowania marihuany, nazywając ten zakazany specyfik „rozśmieszającym towarem”!.
Kilka krajów Europy śledzi poczynania w amerykańskich stanach Kolorado i Waszyngton z myślą wprowadzenia tego lekkiego narkotyku do rekreacyjnego wykorzystania jako leku?
Anty-marihuany lobby przegrało ostatnio kilka batalii.
Rekreacyjni użytkownicy w USA to osoby w wieku ponad 21 lat, którzy mogą legalnie kupować do konsumpcji narkotyki w miejscach publicznych w licencjonowanych sklepach. „Marihuana medyczna” jest legalne już w 25 stanach a ostatnio dołączyły dwa następne stany Kolorado i Waszyngton.
W niedzielę, New York Times opublikował artykuł w którym reporterzy domagali się legalizacji marihuany we wszystkich stanach USA.
Zakaz używania i posiadania marihuany był nierealnym prawem a raczej swoistą „walką z wiatrakami” i kosztował wiele milionów dolarów aby utrzymać dodatkowych funkcjonariuszy policji i sprzętu, zaniedbując w tym samym czasie prawdziwą walkę ze złem jakim było i jest handel twardymi narkotykami.
Zagrożenia zdrowotne w stosunku do zniszczeń spowodowanych nadużywaniem alkoholu lub tytoniu są porównywalne do marihuany, powiedział prezydent USA Barack OObama.
W Niemczech szacuje się, że ponad trzy miliony ludzi regularnie zażywa marihuany a w orzeczeniach sądów oddala się większość zarzutów co to używających a poważnie chorych pacjentów i wywołało to bardzo poważną debatę na temat korzyści wynikających z zakazu.
Chociaż marihuana wciąż jest nielegalna w całej europie, to np: w Niemczech, posiadanie jej jest często ignorowane przez policję.
W większości sytuacji funkcjonariusze przymykają oczy na „małe jej ilości” do użytku osobistego, chociaż to, co jest uważane za „małe” może być interpretowane rożnie w rożnych regionach Niemiec.
Niektórzy politycy, jak np weteran z Partii Zielonych, Hans-Christian STROBELE, wezwali do najzwyklejszego zakończenie tego zakazu.
W niemieckiej stolicy Niemiec Berlinie, używanie tej niedozwolonej używki jest tak rozpowszechnione jakby takowego zakazu wcale tam nie było a dowodem na to jest coroczna 18-​​roczna, największa w Europie demonstracja Hanfparade, który odbywa się co roku w sierpniu i wszyscy w tym dniu pala ten lekki narkotyk.
Burmistrz powiatu berlińskiego Monika Hermann zasugerowała nawet, że jednym ze sposobów radzenia sobie z problemem lokalnych dealerów byłoby otwarcie w stylu Amsterdamu kawiarenek w rejonie miasta Kreuzberg, gdzie sprzedawano by marihuanę bez recepty.
Ale sugestia ta została zawetowana przez miejski Senat a właściwie przez szefa komisji zdrowia w stolicy, senatora Mario Czaja z konserwatywnych chadeków (CDU).
„Myślę, że ten plan jest nierealny i fałszywy. Marihuana jest jednak szkodliwa substancja,” powiedział w listopadzie zeszłego roku w parlamencie w Berlinie. „Jego zastosowanie zwiększa ryzyko: psychozy, depresji i problemy z sercem”, dodał.
Niektórzy zwolennicy zakazu poszli jeszcze dalej, twierdząc, że marihuana może powodować śmierć?
Były premier Bawarii i przywódca siostrzanej partii CDU (CSU) Edmund Stoiber powiedział zwolennikom legalizacji na początku lat 90-siatych, że „każdy, kto wspiera legalne korzystanie z marihuany jest nieodpowiedzialny i winny śmierci tysięcy młodych ludzi”.
W tym samym roku w Hanowerze, Niemieckie Stowarzyszenie Narkotykowe i Narkomanii (FDR), wypowiedziało się na ten temat, że niebezpieczeństwa z używania tego specyfiku były czasami „przesadne”, ponieważ dwóch lekarzy stwierdziło, że znają przypadki, gdzie przedawkowania marihuana była przyczyna śmierci w Niemczech.
Jednak większość Niemców czuje zdenerwowanie perspektywą zniesienia zakazu po przeprowadzeniu nowych badanie w styczniu 2014 roku.
Sześćdziesiąt pięć procent Niemców wypowiedziało się za zniesieniem zakazu ograniczającego produkcję, sprzedaż i konsumpcję marihuany, według badań przeprowadzonych przez ankieterów opinii z Forsa dla magazynu Stern.
Prawie jedna trzecia ankietowanych (29 %) chciałaby legalizacji narkotyków a 6 % procent mówi, że nie ma zdania w na ten temat.
Z roku na rok miękną przepisy zabraniające posiadanie tego narkotyku i coraz częściej zdarza się, że stróże prawa nie reagują na to, aby ścigać kogokolwiek używającego „trawki”.
Co o tym sądzisz?
Czy w Polsce również powinno się znieść ten zakaz?
Czy UE powinna iść śladem USA i pozwolić decydować o tym poszczególnym krajom?
W artykule tym wykorzystano debaty jakie niedawno toczyły się w stanach Kolorado i Waszyngton, USA jak i w wielu innych krajach Unii Europejskiej.
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+