Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Nie mieszaj nawozów różnych marek


Macky

Recommended Posts

PROSZĘ NIE MIESZAĆ MAREK

 

Uprawa roślin wymaga energii i czasu. Zupełnie naturalne jest, że każdy nowy hodowca chciałby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Każdy po pewnym czasie odkryje, że w uprawie roślin chodzi nie tylko o ich podlewanie.

 

Dobre rezultaty wymagają wczesnego stosowania dobrej jakości nawozów i substancji mineralnych, a tym, co najważniejsze, jest ich stosunek. Poza tym nie wszystkie nawozy i substancje mineralne mogą być mieszane w dużym stężeniu. Bardzo często producenci nawozów dzielą nawozy i substancje mineralne na kilka różnych butelek (tak jak na przykład nawozy stymulujące wzrost czy do fazy kwitnienia, czy nawozy A i B). Zanim zakupią Państwo sam nawóz, zalecamy naprawdę uważne przestudiowanie etykiet. Różni producenci umieszczają w butelkach podobny skład i nadają im podobne nazwy, ale to wcale nie oznacza, że wszystkie produkty są tej samej jakości. Nie zaleca się mieszania preparatów różnych marek, ponieważ może to prowadzić do podania zbyt dużej lub przeciwnie zbyt małej, ilości substancji odżywczych. Jeżeli do uprawy stosują Państwo produkty tej samej marki, można przyjąć, że poziom substancji odżywczych i mineralnych jest wyrównany i że Państwa rośliny dostaną naprawdę wszystko, co potrzebują.
 
ODŻYWIANIE ROŚLIN oparte na osi czasu
 
W trakcie fazy wegetatywnej (wzrostowej), kiedy roślina przede wszystkim tworzy liście, potrzebuje określone substancje odżywcze i mineralne. Azot (N) to jeden z najważniejszych składników wymaganych w trakcie tej fazy. Ilość azotu zawarta w nawozie stymulującym wzrost została dostosowana tak, aby odpowiadała tym potrzebom. Dlatego, dopóki rośliny nie zaczną formować kwiatów, powinni Państwo regularnie podawać roślinom nawóz stymulujący wzrost.
 
Niektóre nawozy stymulujące wzrost zostały opracowane tak, aby wytwarzały dla roślin zapasy, z których mogą one korzystać w razie potrzeby. Jednak ponieważ działa to jak nadmierna dawka, powinni Państwo skończyć ze stosowaniem tego typu nawozu trochę wcześniej, zanim przejdą Państwo na nawozy do kwiatów, które zawierają mniejszą ilość azotu. Marka, którą Państwo używają, określa konkretny czas, kiedy powinno się przejść ze stosowania nawozu stymulującego wzrost do stymulującego kwitnienie.
 
post-2-0-59406000-1392734103_thumb.jpg
 
Odżywianie roślin OPARTE NA PRZEPISACH
 
Przygotowanie substancji odżywczych nie może być łatwiejsze! Nawozy opracowane do fazy kwitnienia są bogate w określony rodzaj substancji odżywczych, w szczególności fosforanów (P). To szczególne połączenie składników odżywczych opiera się na tym, co roślina potrzebuje w określonym stadium swojego cyklu życiowego. Jeżeli roślina potrzebuje więcej, należy zwiększyć wartość EC.
 
Roślina potrzebuje wszystkich składników mineralnych, które pomagają w lepszym kwitnieniu i tworzeniu owoców, dokładnie w tym tygodniu, kiedy roślina je kształtuje. Dlatego proszę podać ekstra dawkę substancji odżywczej PK właśnie w tym tygodniu. Po tym okresie roślina wchłania dużo mniej nawozów (mniej fosforanów). Jeżeli podadzą Państwo roślinom więcej substancji mineralnych, żeby pobudzić je do dalszego okresu kwitnienia i wydawania owoców, to pozostaną one w większości w systemie i nie zostaną wchłonięte przez roślinę.

 

Fosforany to najdroższy składnik nawozu. Producent stara się utrzymać cenę a stosunkowo niskim poziomie, dodając do standardowego nawozu niewielką lub prawie żadną ilość fosforanów. Ale ponieważ Państwa rośliny nieustannie potrzebują fosforany, należy podawać ekstra składniki mineralne, aby jak najbardziej stymulować ich kwitnienie. W końcu nie pozostanie Państwu nic innego, niż zakup tej stosunkowo drogiej butelki z substancjami odżywczymi, aby pobudzić kwitnienie i zapewnić swojej roślinie właściwą ilość substancji odżywczych i mineralnych, które ona potrzebuje. Ostatecznie oznacza to, że podczas procesu uprawy koszty wzrosną bardziej, niż Państwo zakładali, ponieważ już na początku zakupili Państwo określoną markę preparatu.

 

 

Zanim kupią państwo określoną markę nawozu PK, proszę dokładnie przestudiować instrukcję, jak długo należy podawać nawóz roślinom. Czym krótszy jest ten okres, tym lepszy jest standardowy nawóz. Proszę zachować ostrożność! Zakupy mogą skończyć się bardzo drogo! Proszę nigdy nie mieszać schematów uprawy od różnych producentów!
 
Odżywianie roślin OPARTE NA DODATKACH
 
Oczywiście tak jak nawozy, każdy producent posiada w swoim szeregu produktów też ekstra dodatki, jak np. enzymy, stymulatory i boostery. Nie chodzi o substancje odżywcze, ale substancje pomagające roślinom lepiej wchłaniać lub lepiej dostać się do substancji odżywczych, które ma dodyspozycji.
 
Komentarz: W większości przypadków są te dodatki już wmieszane do nawozu, więc potrzebna ilość, którą należy dodać, będzie zależeć od tego, jaki skład nawozu zostanie użyty.
 
post-2-0-58892000-1392734170_thumb.jpg
 
ODŻYWIANIE PAŃSTWA ROŚLIN NA PODSTAWIE SUBSTRATU LUB SYSTEMU
 
Nawozy stosowane w systemach uprawy opartych na wodzie muszą zawierać dokładnie to, co rośliny potrzebują, ponieważ te systemy nie umożliwiają wchłaniania substancji odżywczych. To nie jest przypadek substratów organicznych. Na pierwszym miejscu należy dostarczyć określone pierwiastki (na przykład wapń) do Państwa nawozu, ponieważ nawozy na bazie torfu już go zawierają. Na początku cyklu uprawy znajduje się substrat kokosowy zdolny do wchłonięcia dużej ilości wapnia. Dlatego też bardzo potrzeba, aby wybrali Państwo prawidłową technologię, odnośnie nawozu! Opracowane wcześniej odpady kokosowe są bardzo łatwe do kupienia. Jeżeli je Państwo opracują, mogą uniknąć efektu niechcianego wchłaniania i utraty wapnia. Jednocześnie rośnie Państwa szansa na pomyślne zbiory. Specjalne nawozy kokosowe mogą być tak dobrze zrównoważone, że mogą co tydzień zapewnić Państwa roślinom wysoką ilość substancji odżywczych i mineralnych. Nawóz jest dla substratu bardzo dobrze opracowany. Dlatego proszę nie stosować innych substratów niż CANNA lub CANNA COCO.

 

post-2-0-34046400-1392734216_thumb.jpg

 

W systemach wodnych, które są zamykane i gdzie woda recyrkuluje, wartość minerałów i substancji odżywczych ulega zmianie, kiedy tylko roślina rozpocznie wchłanianie, dzięki czemu stanie się tym najtrudniejszym typem do nawożenia. Jednak cały czas istnieją na rynku doskonale zrównoważone nawozy, przeznaczone do tego specjalnego systemu uprawy, które wcale nie są skomplikowane w użyciu. Te produkty są w większości rezultatem, wieloletnich badań.
 
W przypadku, że dojdzie tylko do małego natychmiastowego wahania wartości, może dojść do zmiany pH, co wywiera wpływ na wchłanianie substancji odżywczych i mineralnych. Wartość substancji odżywczych nie będzie już w równowadze. Dla każdego systemu istnieje również inne rozwiązanie!
 
Wybór innej marki = brak pewności
 
Hodowcy, którzy mieszają produkty różnych producentów, często nie uświadamiają sobie zagrożenia, które na siebie sprowadzają. Istnieje naprawdę duża szansa, że źle dobrana ilość substancji mineralnych czy odżywczych zostanie podana roślinie w nieodpowiednim momencie. Jeżeli już się z tym Państwo spotkali i często muszą Państwo szybko usuwać źle dobrane substancje odżywcze z wody, proszę ponownie przeczytać skład produktu, który Państwo stosują!
 
Zastosowanie niewłaściwego nawozu (niewłaściwa ilość substancji odżywczych i mineralnych) zawsze spowoduje brak równowagi poszczególnego elementu. Taka kumulacja substancji odżywczych zwiększa przewodnictwo substratu. Rośliny zasygnalizują to na swój sposób, poprzez poszczególne symptomy, od zwiniętych liści w rannym stadium rośliny, aż do spalonych liści w późniejszym stadium. Podobne objawy mogą na przykład wskazywać na niedobór sodu, chlorków czy niewłaściwy system kontrolny klimatu. Innym skutkiem może być fakt, że elementy są stłumione (antagonizm). Zanim to Państwo zauważą, podanie zbyt dużej dawki może wywołać inne szkody.
 
Ogólnie można powiedzieć, że liście pozbawione koloru sugerują, że roślinie brak jakiegoś składnika odżywczego. W zależności od tego, o którą substancję mineralną czy odżywczą chodzi, liście różnią się swoimi kolorami, co umożliwia specjalistom rozpoznanie, co się dzieje. Wprowadzenie zmian w Państwa systemie uprawy, będzie stale mieć ograniczający wpływ na Państwa zbiory. Jeżeli stosują Państwo różne marki nawozów w tym samym systemie, Państwa rośliny będą dużo słabsze, owoce miękkie, a liści mogą być nawet pozbawione koloru. Później w ciągu cyklu hodowlanego może się stać, że zbiory będą twarde, a liście spalone.
 
Każdy producent stworzył swoją własną strukturę produktów, aby roślina, zgodnie z jej strategią, miała jak najbardziej optymalny rozwój i dobrze owocowała. Nawóz do fazy wzrostowej jest jednocześnie połączone z nawozem do fazy kwitnienia. Na przykład CANNA PK 13/14 to produkt, który zadba o to, aby wszelkie potrzeby rośliny zostały spełnione dokładnie w okresie kwitnienia.
 
Po wielu latach badań i rozwoju, produkty spółki CANNA są teraz doskonale zbilansowane, tym samym każda roślina otrzyma to właściwe stężenie substancji mineralnych I odżywczych, a to w każdym tygodniu swojego rozwoju. Nasz slogan głosi: „CANNA – rozwiązania dla uprawy i kwitnienia” Jeżeli wartość substancji mineralnych i odżywczych będzie dobrze zbilansowana i nie zostanie naruszona przez dodawanie innych składników, to mogą być Państwo pewni, że zbiory będą tego warte.
 
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+