Skocz do zawartości
nasiona konopi

grower

Recommended Posts

Witam Wszystkich Serdecznie

:hemp_cook:Dziś w Gotuj z Ambasadorką  :hemp_cook:

 

Szybki, pyszny 

 

Sos Konopny

 

gallery_27223_385_785169.jpg

 

 

Sos ten nadaje się do wszystkich makaronów, zapiekanek.

Jest szybki w przyrządzeniu i smaczny.

 Z dodatkiem konopi funduje długotrwały efekt.

Dziś użyłam mix masła HHxSQ

 

Taką potrawę sie robię w dosłownie 25-30 minut 

Bardzo szybka potrawa.

 

Składniki

 

  • 2 łyżki czubate masła konopnego
  • 2 łyżki czubate mąki
  • 1 szklanka zimnego bulionu
  • 1 szklanka mleka
  • przyprawy szczypta gałki muszkatołowej, łyżka soku z cytryny

Czynności
 
Do rondelka wkładam masło, rozpuszczam je i następnie dodaje mąkę, szybko mieszam i zalewam zimnym bulionem. Nie zasmażam masła!
Dokładnie trzepaczką mieszam tak by nie powstały grudki, gdy sos zaczyna być gęściejszy wlewam szklankę zimnego w miarę tłustego mleka i dokładnie mieszam. Po kilku minutach sos powinien zgęstnieć, dodaje gałkę i sok z cytryny.
 
Takim sosem polewam cokolwiek się chce  :)
 
W moim daniu użyłam makaronu penne pełnoziarnistego a także mielonego mięsa z piersi indyka.
 
Pierś z indyka zmieliłam.
Na patelni podgrzałam trochę oliwy z oliwek a następnie przez praskę przecisnęłam dwa ząbki czosnku, przez kilka sekund smażymy i dodajemy mięsko.(tak by czosnek nie zbrązowiał będzie wtedy gorzki i niesmaczny)
 
Podsmażamy a na sam koniec przyprawiam papryką, pieprzem białym/ziołowym i solą.
 
Ozdobiona bazylią z mojego ogródka.
 
gallery_27223_385_714260.jpg
 
 
 
 

:hemp_cook: Smacznego :hemp_cook:


Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich artykułów, zdjęć oraz grafik !
Kopiowanie całości lub jakiejkolwiek części artykułu oraz grafik w nich umieszczonych oznacza naruszenie praw autorskich zgodnie z ustawa o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170 oraz Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Dz.U. nr 47 poz. 211

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+