Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 70W | C99, Cataract Kush


Recommended Posts

Kiedyś zasadziliśmy u znajomego jednego planta który jechał na kokosie bez jakikolwiek nawozów, kokos plagronu, więc jałowy. Do późnego flo nie było jakichkolwiek oznak niedoborów. Miesiąc / dwa temu spierałem się z Masakratorem że niedobór to niedobór, ale miał racje, niedobór przeważnie jest stworzony przenawożeniem. 

Niedobór jednego składnika w roślinie oznacza że zostało zahamowane jego wchłanianie. Przyczyną może być nadmiar drugiego składnika, zbyt wysokie EC, a nawet zbyt niskie lub wysokie parowanie.

Jako że masz ziemię uniwersalną, czyli PRAWDOPODOBNIE gleba niskiej jakości, wzbogacona chemicznymi nawozami. Dlatego piszę że nadmiar jakiegoś składnika w Twojej ziemi spowodował niedobór innego składnika. Roślinka ma się lepiej bo dajesz jej naturalne składniki ale musisz się liczyć że w ziemi na 99% masz trochę chemii.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panie ładnie lecisz, nie zaglądałem wcześniej bo nie miałem jak no a teraz widzę że bardzo fajnie Ci to idzie :)

Ta z lewej troszkę głodna chyba. Ale cz przypadkiem na najwyższych liściach nie zaczynają się robić przebarwienia na końcówkach ? (nie bardzo widzę bo zdjęcia lekko rozmazane)

A co do ziemi to jednak do bio dobrze kupić dobrą bio ziemię. A najlepiej samemu pozyskać gdzieś z łąk. Wtedy masz pewność że niema w niej żadnej chemii.

Powodzenia ziom ! :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+