Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Vaporizer - Power Kush - Inhalacja i efekty - Smoke Raport


Ambasadorka

Recommended Posts

POWER KUSH 

AMBASADORKA VAPORIZER SMOKE REPORT 

 

 

 

gallery_27223_253_205483.jpg

 

Na początku przypomnijmy sobie składniki MJ oraz ich właściwości lecznicze.

Na jej podstawie robiłam swoje doświadczenia.

 

Obserwacje, emocje oraz zmiany podczas palenia poszczególnych składników zapisywałam na kartkach, było to świetne doświadczenie dla mnie.

Podzielę sie z Wami przemyśleniami podczas palenia oraz co się ze mną działo :) przy poszczególnych wybranych przez siebie faz..

Opis co się działo, i jaki wpływ miała dana temperatura.

Co do dalszego czasu i buchów-nie pamiętam, tak się upaliłam   :)

 

 

Do eksperymentu użyłam vaporizera USA veteran 

trzy szklanki wody

notesik długopis

koc poducha ksiazka

 

Jak mówiłam na początku, warto poczytać o danym składniku i dobrać odpowiedni dla siebie.

Coś wspaniałego, jeżeli ma się ochotę na polepszenie nie tylko humoru ale również zdrowia.

 

 
 
Phytocannabinoids, ich temperatury wrzenia i właściwości
 
Δ-9-tetrahydrokanabinolu (THC)
 
Temperatura wrzenia: 157 * C / 314.6 stopni Fahrenheita
Właściwości: euforyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwutleniające, antywymiotowe
 
kannabidiol (CBD)
 
Temperatura wrzenia: 160-180 * C / 320-356 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwlękowy, przeciwbólowy, przeciwpsychotyczne, przeciwzapalne, przeciwutleniające, rozkurczowe
 
Kannabinol (CBN)
 
Temperatura wrzenia: 185 * C / 365 stopni Fahrenheita
Właściwości: utlenianie, podział, produktów, Uspokajające, Antybiotyk
 
kanabichromen (CBC)
 
Temperatura wrzenia: 220 * C / 428 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne, antybiotyki, przeciwgrzybicze
 
Δ-8-tetrahydrokannabinol (Δ-8-THC)
 
Temperatura wrzenia: 175-178 * C / 347-352.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: Przypomina Δ-9-THC, mniej psychoaktywny, bardziej stabilne przeciwwymiotne
 
tetrahydrocannabivarin (THCV)
 
Temperatura wrzenia: <220 * C / <428 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwbólowe, euforyczne
 
 
 
Terpenoidowe olejki eteryczne, ich temperatury wrzenia i właściwości
 
β-mircenu
Temperatura wrzenia: 166-168 * C / 330.8-334.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwbólowe. Przeciwzapalne, antybiotyki, antymutagenne
 
β-kariofylenowy
Temperatura wrzenia: 119 * C / 246.2 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne, cytoochronne (błona śluzowa żołądka), malarii
 
d-limonen
Temperatura wrzenia: 177 * C / 350.6 stopni Fahrenheita
Właściwości: kannabinolowym agonistą, Immune potentiator, przeciwdepresyjne, antymutagenne?
 
linalool
Temperatura wrzenia: 198 * C / 388.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: Uspokajające, przeciwdepresyjne, przeciwlękowy, Immune potentiator
 
pulegon
Temperatura wrzenia: 224 * C / 435.2 stopni Fahrenheita
Właściwości: Memory Booster, inhibitor AChE, Uspokajające, przeciwgorączkowe
 
1,8-cyneol (eukaliptol)
Temperatura wrzenia: 176 * C / 348.8 stopni Fahrenheita
Właściwości: inhibitor AChE mózgu, zwiększa przepływ krwi, pobudzające, antybiotyk, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe
 
α-pinen
Temperatura wrzenia: 156 * C / 312.8 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne, rozszerzające oskrzela, pobudzające, antybiotyki, środki przeciwnowotworowe, inhibitor AChE
 
α-terpineol
Temperatura wrzenia: 217-218 * C / 422.6-424.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: Uspokajające, antybiotyk, inhibitor AChE, przeciwutleniacz, przeciwmalaryczne
 
terpineol-4-ol
Temperatura wrzenia: 209 * C / 408.2 stopni Fahrenheita
Właściwości: inhibitor AChE. Antybiotyk
 
p-cymen
Temperatura wrzenia: 177 * C / 350.6 stopni Fahrenheita
Właściwości: Antybiotyk, Anticandidal, inhibitor AChE
 
borneol
Temperatura wrzenia: 210 * C / 410 stopni Fahrenheita
Właściwości: Antybiotyk, Δ-3-karen 0,004% 168 przeciwzapalne
 
Δ-3-karen
Temperatura wrzenia: 168 * C / 334.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne
 
 
 
Flawonoidów i fitosteroli składniki, ich temperatury wrzenia i właściwości
 
apigenina
Temperatura wrzenia: 178 * C / 352.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwlękowy, przeciwzapalne, estrogenowe
 
kwercetyna
Temperatura wrzenia: 250 * C / 482 stopni Fahrenheita
Właściwości: antyoksydacyjne, antymutagenne, przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe
 
cannflavin
Temperatura wrzenia: 182 * C / 359.6 stopni Fahrenheita
Właściwości: inhibitor COX, LO inhibitor
 
β-sitosterol
Temperatura wrzenia: 134 * C / 273.2 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne, 5-α-reduktazy, inhibitor
 
 

 

Zacznę od zdjęć samego vaporizera

 

Vaporizer był prezentem, nie wiem ile kosztował, jest to bardzo miły prezent za który dziękuje :)

Model USA veteran

skrzynka

pokrętło

bańka z rurką i ustnikiem

 

proste urządzenie

 

 

 

 

gallery_27223_253_316733.jpg

 

 

 
 
 
Wkładam zmielone/w topku ziele do bańki, umieszczam w odpowiednim miejscu i zaczynam zabawę

Rozgrzewam vapka do odpowiedniej temperatury.
 
Aby poprawić sobie humor pierwsza temperaturą jaką wybrałam było moje ulubione ustawienie na 220 stopni/428 stopni Fahrenheita
 Stopniowo zwiększam lub zmniejszam temperaturę.

Tu również moża zacząć od najniższej do najwyższej

Ja jednak chciałam spróbować od tej wyższej 
 
 
Dzięki temu uwalnia się CBC,THCV
uwalniają sie zatem właściwości euforyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, antybiotyki, przeciwgrzybicze
 
 
gallery_27223_253_26709.jpg
 
I tu już będę pisała z kartek.
 
 
Power kush
 
"Power Kush to najbardziej endogamiczna odmiana jaka została stworzona w Dinafem.
Jedna roślina matka Power Kush, uprawiana przez wiele lat dała potomstwo, której to wszystkie rośliny są jej wnukami.
"
Genetyka           (Afghani x Skunk#1) S1 x (Afghani x Skunk#1) S1
Odmiana             Indica / Sativa
 

 
Delikatny leśny smak, ładny aromat, dym/opar łagodny nie podrażniający gardła-na prawdę przyjemny.
 
16:35
10 buchów 10 minut
Reakcja już po ok 20 sekundach, lekkie zmiany na umyśle.Pozytywne wrażenie lekkości, euforii, znaczna poprawa humoru już po ok 30 sekundach.
Podatność na bodźce najbardziej na muzykę. W trakcie pisania raportu leciała muzyka z YT którą zamieszczę na dole wpisu.
Dobre samopoczucie fizyczne ale psychiczne jeszcze bardziej. Nie obciąża ciała, jest zrelaksowane. Po kilku minutach przychodzi łatwość podejmowania decyzji, oraz rozwiązywania problemów.Po kilku minutach ciało czuje się zrelaksowane i wraca energia do działań.
16:40
10 buchów 10 minut
156 Stopni /312 stopni Fahrenheita
 
Dzięki temu uwalnia się α-pinen
 
uwalniają sie zatem właściwości
przeciwzapalne, rozszerzające oskrzela, pobudzające, antybiotyki, środki przeciwnowotworowe, inhibitor AChE
 
gallery_27223_253_47624.jpg
 
Gwałtowna zmiana nastroju już po dwóch zaciągnięciach, wrażliwość na muzykę, wręcz muzo-wstręt, chęć wyciszenia się i zrelaksowania, totalnego odpoczynku. Większy relaks, rozluźnienie mięśni szczególnie pleców karku, czuć odprężenie i chęć odpoczynku.Myśli spokojne, krążące przy pozytywnych planach.Po ok 6 minutach polepszenie humoru i chęć na muzykę skoczną radosną, pozytywną.
 
16:50
 
Podkrecamy na 177stopnii / 350 stopni Fahrenheita
 
Dzięki temu uwalnia się p-cymen,d-limonen
 
 
uwalniają sie zatem właściwości
Antybiotyk,przeciwdepresyjne
 
gallery_27223_253_70601.jpg
 
Zdecydowanie chce się już pić, szklanka wody.Relaks z mniejszym entuzjazmem do zabawy.Chęć odprężenia.Po ok 2 minutach kolejna dawka pozytywnej energii i optymizmu.Po pięciu minutach ponownie odzywa się druga połowa power kush czyli indyjka pojawia sie chwilowe zmęczeni, chęc odprężenia się.Czuć iż wpływa na ciało bardziej męcząco, znacznie ciężej się skupić, małomówność. Ten stopień polecam wszystkim mającym problem ze snem, usypia, w bardzo łagodny sposób-znalazłam własnie dla mnie lek usypiający.
Stan zmęczenia oraz rozluźnienia taki sam jak tuz przed zaśnięciem.Chęć snu.
 
 
 
 
17:00
 
zmiana na 184/5 * C / 365 stopni Fahrenheita
 
CBN 
 
uwalniają się zatem właściwości
 
utlenianie, podział, produktów, Uspokajające, Antybiotyk
 
Po 30 sekundach widoczna zmiana apatytu. Muzyka musi być znacznie lżejsza przyjemniejsza.Intensywność smaku, zapachu i dotyku. Przemyślenia, oraz łatwość koncentracji.Cisza i skupienie, małomówność, medytacja i radość.Pojawia się również kreatywność, chęć działania.Czerpanie przyjemności z jedzenia, picia, apetyt intensywność jedzenia staje się czymś fascynującym. Wyrazistość oraz klarowność smaku.Polecam osobą mającym problem z przyjmowaniem pokarmów, znacznie lepiej smakują, tym który są na diecie lub zmianie jedzenia na zdrowy tryb(oczyszczanie).Zmiana muzyki na łagodniejszą (zen)Pojawia się skupienie i wsłuchanie w muzykę, pełna relaksacja.
 
17:17
 
czas na uwolnienie THC czyli Δ-9-tetrahydrokanabinolu (THC)  
 
157 * C / 314.6 stopni Fahrenheita
 
 
euforyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciw utleniające, anty wymiotne
 
całkowita zmiana postrzegania dźwięków, chęć relaksu z muzyką. Prawdziwy relaks i odprężenie, ciało nie zmęczone lekko ożywione.
Medytacja, chęć rozwiązywania problemów. 17:13 zmiana muzyki.
Pojawia się już wrażliwość na światło.Dźwięki muzyki zaczynają być już fascynujące, pojawia się pragnienie wody, znacznie powiększa się wyobraźnia, brak odczucia zmęczenia. Kreatywność, oraz chęć działań(naprawiłam książkę) Spokój i ekscytacja muzyką tym co się widzi.Medytacja, zamknięcie oczu i poszerzanie horyzontu wyobraźni. Wzrok podatny na bodźce, zagłębiający się w to co widzi, można zacząć medytację.Przychodzą do głowy różne ciekawe [pomysły, łatwość ich wykonania. Motywująca faza, dość intensywny smak thc. Ok 5-7 zaciągnięć jest wystarczające by osiągnąć podobny efekt.
 
17:26
 
Brak zmęczenia organizmu, dalej pale przy ustawieniach 220 stopni.Poprawa pamięci, przypomnienie sobie dawnych zapomnianych miłych wspomnień.Koncentracja zdecydowanie lepsza, jasne widzenie celów oraz marzeń. Chęć nauki i doświadczenia. Czysta radość i spokój ciała.
 
17:38
 
Zmiana muzyki. Zmiana na 177 stopni
 
euforyczny powrót humoru.głęboka medytacja, nasilenie pragnień i marzeń, pełna relaksacja, miło zamknąć oczy. Chęć działań, pobudzająca. Daje radość psychiczną i fizyczną.
 
18:00
 
Zmiana na Δ-8-tetrahydrokannabinol (Δ-8-THC)
 
175-178 * C / 347-352.4 stopni Fahrenheita
 
Po ok 30 sekundach pojawia się chęć nawiązania dyskusji, polemiki. Sativkowa faza, lekko i przyjemnie. Wzrasta pewność siebie, chęć spełnienia marzeń, rozmyślenia, łatwość nawiązywania dyskusji nawet kontrowersyjnych.Po ok 5 minutach zmiana całkowicie, nastroju faza sativkowa daje tym razem odczuć naszemu ciału, staje się ono znacznie bardziej zmęczone, chęć relaksacji.Senność, zdecydowanie równie dobry jako lek nasenny.
 
 
Tak wygląda ziele po wypaleniu
 
gallery_27223_253_10233.jpg
 
 
 
 
Spis muzyki którą słuchałam w trakcie
1.16:00
 

 
The Best of Epic Music 2012 - 20 tracks - 1-hour Full Cinematic
ZEN:MUSIC FOR BALANCE AND RELAXATION[FULL ALBUM]HD
Hitman Absolution Soundtrack 
Caribbean Island Music Relaxing Happy Hour Instrumental Tropical Beach
 
Muzyka miała bardzo duże znaczenie na nastrój, oraz sposób w jaki się relaksowałam, 
siedziałam zwyczajnie na podłodze, na kocu obok miałam położone tylko rzeczy które używałam do zapisek.

Łącznie około 0,5 g.

  • Upvote 13
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elo

Mam pare uwag do tego testu :D 

Pierwsza to wszyscy zwracają uwagę że w  wapo powinno się wykorzystywać zmielony susz w grinderku wtedy zapewnia to lepsze odparowanie ale byc może to wapo preferuje topka. Druga uwaga bardziej techniczna ja tam się nie znam ale na mój chłopski rozumek odparowywanie powinno się zaczynać od dołu od najniższej temperatury. To nie zderzacz hardonowy co wybiórczo trzepie po cząstkach tylko coś co wytwarza temperature i odparowuje wszystko do tej temperatury. Czyli zaczynając od dołu stopniowo podnosząc temperature zmieniamy odparowywane składniki :D. Tyle że ja się nie znam takie marudzenie starego tetryka :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

bardzo fajny tescik, profesjonalnie podeszlas do sprawy. Przeszkadza mi tylko wlasnie t tempa. Jak widac na zdjeciu jednym masz ustawiona 156 stopni ale vapo jest nadal nagrzane i z prawej wyswietla 221, tak samo jest przy zgrzewarkach temp musi spasc ale pewnie czekałas i tylko sie czepiam :P

 

Mnie rowniez test zachecil do kupna vapo, zawsze mialem opory bo prawdziwa zabawa niby zaczyna sie z volcano a to nie zakup ot taki przecie tylko ciezkie pieniadze. Ale moze nie trzeba az takich nakładów zeby cieszyc sie troche lepszym zdrowiem...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bebook dzięki.

Co do temperatur na zdjęciu-pokazowe po kilkunastu wdechach człowiek mniej zwraca uwagi na szczegóły zdjęć bardziej na efekty inhalacji. W przyszłych artykułach opisze dokładnie temperatury.

Takich smoke raportów będę robić bardzo dużo, tylko aby ziela starczyło ;)

 

W inhalacji moim celem nie jest zjaranie się po "oporach" tylko poprawa samopoczucia szczególnie psychicznego z zachowaniem pełni sprawności fizycznej-co USA Vap mi daje, i na tym będę się skupiać.

 

Polecam szczególnie tym którzy mają problemy ze zdrowiem fizycznym, nie obciąża tak organizmu jak przy paleniu w inny sposób. 

 

Uważam inhalację za całkiem inny stan świadomości jaki jest po vapo może to i skutek samego już "używania".

Psychika odbiera bardziej zdrowo cały ten proces i nie ma obaw przed "przepaleniem" i złym samopoczuciem z tym związanym.

 

 

Polecam, i koniecznie napiszcie swoje efekty.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...

Sorry za odkopywanie tematu, ale chciałbym doprecyzować:

 

@Ambasadorka,

na zdjęciu jest niezmielony top, czy w takiej formie go wapowałaś? @Ktosik_Taki ma rację: im bardziej zmielony, tym lepsze efekty. Im bliżej temat przypomina formą zmielony cynamon, tym więcej da się z tego wycisnąć.

 

Nie posiadam zdjęcia, ale prawidłowo wykończony temat wygląda jak czarno-brązowy tytoń. Absolutnie nie powinien być zielony ;)

 

Wapowanie można trochę porównać do e-papierosów - z tym że tutaj czuć wszystkie efekty. No i bardzo istotną cechą jest oszczędność. Ponoć przy tradycyjnym spalaniu ucieka około 60% substancji. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Odgrzałeś dość starego kotleta  :laugh:  :laugh:

Tutaj poprawny tutorial od roku

http://trawka.org/topic/32956-jak-palic-z-vaporizera-krok-po-kroku-tutorial/

 

 

:indiana: Witam Wszystkich Serdecznie  :indiana: 

 

VAPORIZER

 

Jak inhalować się vaporizer'em.

Inhalacja i jedzenie konopi są uważane za najefektowniejsze metody leczenia się konopiami.

Wiele osób nie wie jak korzystać z tego urządzenia w poprawy sposób - dziś opisze moją metodę inhalacji.

 

Przede wszystkim  jestem zwolennikiem inhalacji - palę dość często i sprawia mi to przyjemność.

W odróżnieniu do palenia substancje smoliste są redukowane do minimum i dzięki temperaturze w urządzeniu możemy odpowiednio pod własne potrzeby uwalniać substancje które Nas lecza.

Vaporizer daje poczucie komfortu, szczególnie osobą które nie lubią skutków ubocznych na ciele.

Palenie suszu ma swoje uboczne skutki w postaci obniżenia całej sprawności fizycznej.

Dzięki vaporizer'owi nie obciążam ciała - czyli nie odczuwam zmęczenia upaleniem THC na ciele ale na umyśle.

 

Podstawowe info. temperatur i substancji uwalniających się podczas inhalacji- znajduje sie poniżej w artykule.

 

 

Korzystanie z vaporizera jest bardzo proste - kilka minut i inhalacja gotowa.

 

 

Urządzenie

 

med_gallery_27223_253_69793.jpg

Susz - bańka urządzenia z sitkiem, rurka i ustnik.

 

gallery_27223_253_53982.jpg

 

 

 

1.Urządzenie nagrzewam do odpowiedniej temperatury - u mnie 220*C (tu od preferencji i pożądanego efektu)

Czasami zaczynam od najniższej temperatury czasami od 220*C i na takiej kończę.

 

2.Susz za pomocą młynka drobno miele i umieszczam w bańce urządzenia.

 

gallery_27223_253_247470.jpg

 

3. Bańkę umieszczam w nagrzanym urządzeniu(u mnie dźwięk urządzenia informuje o nagrzaniu)

 

gallery_27223_253_582.jpg

 

Zaczynam proces inhalacji, przed wdechem z inhalatora wykonuje zwykły wdech i wydech.

Delikatny wdech z inhalatora obserwuje temperaturę maksymalnie obniżam wdechem do 180*C poniżej podrażnia układ oddechowy, spokojne wdechy.

 

gallery_27223_253_142006.jpg

 

Po wdechu zatykam ustnik palcem i czekam aż urządzenie nagrzeje się ponownie do temperatury 220*C.

Lub wyjmuje bankę odczekuje chwile do nagrzania urządzenia i ponownie wkładam i wdech.

 

gallery_27223_253_32050.jpg

 

I tą czynność powtarzam kilkukrotnie.

Im więcej wdechów tym większe odurzenie THC więc jeżeli chce zachować mniejsze efekty psychodeliczne mniejsze wdechy i mniej.

 

Nie wdychamy pelnym wdechem gazu z inhalatora! Normalny naturalny wdech- bez trzymania w płucach, czerwienienia i potu.

Dla Panów którzy musza mieć efekty specjalne czyli dym - do 200*C jest tylko gaz który można sprawdzić za pomocą laseru.

Przy 220*C wzwyż pojawia sie dym- no ale i podrażnienie trochę dróg oddechowych.

 

Dziś zvapowalam 0,5 grama w celu pokazania suszu po inhalacji.

Susz jest ciemny i suchy na wiór - widać go po prawej stronie.

Po lewej susz normalny.

 

 

gallery_27223_253_154190.jpg

 

 

 

 

Phytocannabinoids, ich temperatury wrzenia i właściwości
 
Δ-9-tetrahydrokanabinolu (THC)
 
Temperatura wrzenia: 157 * C / 314.6 stopni Fahrenheita
Właściwości: euforyczne, przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwutleniające, antywymiotowe
 
kannabidiol (CBD)
 
Temperatura wrzenia: 160-180 * C / 320-356 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwlękowy, przeciwbólowy, przeciwpsychotyczne, przeciwzapalne, przeciw utleniające, rozkurczowe
 
Kannabinol (CBN)
 
Temperatura wrzenia: 185 * C / 365 stopni Fahrenheita
Właściwości: utlenianie, podział, produktów, Uspokajające, Antybiotyk
 
kanabichromen (CBC)
 
Temperatura wrzenia: 220 * C / 428 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne, antybiotyki, przeciwgrzybicze
 
Δ-8-tetrahydrokannabinol (Δ-8-THC)
 
Temperatura wrzenia: 175-178 * C / 347-352.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: Przypomina Δ-9-THC, mniej psychoaktywny, bardziej stabilne przeciwwymiotne
 
tetrahydrocannabivarin (THCV)
 
Temperatura wrzenia: <220 * C / <428 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwbólowe, euforyczne
 
 
 
Terpenoidowe olejki eteryczne, ich temperatury wrzenia i właściwości
 
β-mircenu
Temperatura wrzenia: 166-168 * C / 330.8-334.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwbólowe. Przeciwzapalne, antybiotyki, antymutagenne
 
β-kariofylenowy
Temperatura wrzenia: 119 * C / 246.2 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne, cytoochronne (błona śluzowa żołądka), malarii
 
d-limonen
Temperatura wrzenia: 177 * C / 350.6 stopni Fahrenheita
Właściwości: kannabinolowym agonistą, Immune potentiator, przeciwdepresyjne, antymutagenne?
 
linalool
Temperatura wrzenia: 198 * C / 388.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: Uspokajające, przeciwdepresyjne, przeciwlękowy, Immune potentiator
 
pulegon
Temperatura wrzenia: 224 * C / 435.2 stopni Fahrenheita
Właściwości: Memory Booster, inhibitor AChE, Uspokajające, przeciwgorączkowe
 
1,8-cyneol (eukaliptol)
Temperatura wrzenia: 176 * C / 348.8 stopni Fahrenheita
Właściwości: inhibitor AChE mózgu, zwiększa przepływ krwi, pobudzające, antybiotyk, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe
 
α-pinen
Temperatura wrzenia: 156 * C / 312.8 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne, rozszerzające oskrzela, pobudzające, antybiotyki, środki przeciwnowotworowe, inhibitor AChE
 
α-terpineol
Temperatura wrzenia: 217-218 * C / 422.6-424.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: Uspokajające, antybiotyk, inhibitor AChE, przeciwutleniacz, przeciwmalaryczne
 
terpineol-4-ol
Temperatura wrzenia: 209 * C / 408.2 stopni Fahrenheita
Właściwości: inhibitor AChE. Antybiotyk
 
p-cymen
Temperatura wrzenia: 177 * C / 350.6 stopni Fahrenheita
Właściwości: Antybiotyk, Anticandidal, inhibitor AChE
 
borneol
Temperatura wrzenia: 210 * C / 410 stopni Fahrenheita
Właściwości: Antybiotyk, Δ-3-karen 0,004% 168 przeciwzapalne
 
Δ-3-karen
Temperatura wrzenia: 168 * C / 334.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne
 
 
 
Flawonoidów i fitosteroli składniki, ich temperatury wrzenia i właściwości
 
apigenina
Temperatura wrzenia: 178 * C / 352.4 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwlękowy, przeciwzapalne, estrogenowe
 
kwercetyna
Temperatura wrzenia: 250 * C / 482 stopni Fahrenheita
Właściwości: antyoksydacyjne, antymutagenne, przeciwwirusowe, przeciwnowotworowe
 
cannflavin
Temperatura wrzenia: 182 * C / 359.6 stopni Fahrenheita
Właściwości: inhibitor COX, LO inhibitor
 
β-sitosterol
Temperatura wrzenia: 134 * C / 273.2 stopni Fahrenheita
Właściwości: przeciwzapalne, 5-α-reduktazy, inhibitor
 
 
 
 
Na dziś to tyle  :) ale się przy tym artykule udżumiłam hehe   :Facepalm:
 
:indiana:

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+