Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Palikot chce zakładać "kluby konopne". Szykuje projekt ustawy


Recommended Posts

Witam .

Bardzo ciekawy temat dla palaczy w polsce.

 

 

Palikot chce zakładać "kluby konopne". Szykuje projekt ustawy

Co najmniej pięciu pełnoletnich osób mogłaby utworzyć "klub konopny", w którym legalnie uprawiano by na własny użytek i palono marihuanę - taki projekt ustawy przygotowuje Ruch Palikota. Według partii, ma to odciągać "rekreacyjnych użytkowników" marihuany od świata przestępczego.
 
Członkami "klubów konopnych" - według projektu - mogłyby zostać wyłącznie osoby pełnoletnie, które konsumowałyby środki odurzające wytworzone z upraw jedynie w siedzibie klubu.
- Co daje klub konopny? Umożliwia uprawę, a także spożywanie na terenie tego klubu konopi indyjskich. To jest tylko na potrzeby tego klubu, tego nie można dystrybuować - tłumaczy poseł Ruchu Palikota Michał Kabaciński. Jak mówi, nikt jeszcze w Polsce nie proponował, by można było uprawiać i palić marihuanę po wcześniejszej rejestracji.
Z dala od świata przestępczego
Według twórców projektu, ma on odciągnąć użytkowników "rekreacyjnych" marihuany od świata przestępczego. - Również od takiej marihuany, konopi indyjskich, które niestety sprzedawane na czarnym rynku od dilera często są skażone, często są dodawane substancje szkodliwe dla zdrowia powodujące większe uzależnienie - dodał Kabaciński.
 
Zgodnie z założeniami projektu grupa co najmniej pięciu pełnoletnich osób mogłaby wystąpić z wnioskiem o zarejestrowanie klubu. "W ramach zarejestrowanego klubu konopnego możliwa jest uprawa konopi innych niż włókniste, prowadzona wyłącznie w ilości nieznacznej, przeznaczonej na własny użytek członków klubu, na określonej powierzchni w siedzibie klubu konopnego" - czytamy w założeniach do projektu.
 
Pod kontrolą policji
Rejestracji klubu konopnego dokonywałby wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Wniosek o rejestrację  miałby zawierać m.in. oświadczenie wnioskodawców, że dysponują pomieszczeniem zabezpieczonym przed kradzieżą uprawy oraz informację, czy osoby należące do klubu nie były karane za popełnienie przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
 
- Ktoś, kto odpowiadał z artykułu z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii nie będzie mógł wnioskować o powołanie takiego klubu - powiedział Kabaciński.
Ostateczną drogę administracyjną uzyskania pozwolenia na założenie "klubu konopnego" miałoby określić Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Zdrowia. Nie wiadomo jeszcze, jaką ilość będzie można w nich uprawiać i czy będzie to w jakiś sposób ograniczone.
Mają być one jednak kontrolowane i objęte rejestrem "raz - użytkowników, dwa - miejsca", twierdzi poseł. Kto miałby je kontrolować? - Najprawdopodobniej organ, który wydaje zarządzenie, zgodę na utworzenie tego klubu, ale również przy współpracy z policją - mówił Kabaciński.

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ciekawe az mnie ciarki przeszly na sama mysl gdyby sie udalo :D , aczkolwiek to tylko projekt ciekawe czy tafi chodz by do sejmu , moze jak zobacza jaki zysk na tym beda mieli. Jak narazie to jestesmy w takim punkcie 

Pozdro

 

Link to comment
Share on other sites

trafić trafi , ale pisowcy po usłyszeniu pierwszych słów "Klub KONOPNY" zaraz krzykną veto , chorzy ludzie ... 

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie słaby pomysł afiszować się z uprawą i to jeszcze trzeba 5 osób do tego a to wszystko pod kontrolą policji. Nie ma mowy.

Jeśli już było by przyzwolenie na sadzenie to takie że nie muszę nigdzie rejestrować swojego ogródka i mogę sam sobie uprawiać a nie że 5 osób musi być w to zamieszanych, a na komendzie czy w innej instytucji są wszystkie dane kto z kim i ile :D W dodatku Ci co byli już karani z ustawy, to nie mogą wtedy tego robić, a jak dla mnie tym bardziej powinni mieć prawo do tego jeśli tylko nie byli skazani za handel, bo to właśnie dla takich ludzi powinno być żeby drugi raz nie musieli mieć lipy za to że chcą sobie uprawiać i popalać dobry temat a nie gó**o z ulicy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+