Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 150W | White Widow, NoName


Recommended Posts

Witam
 
To mój pierwszy raz :)
 
Dzisiaj zrobiłem sesję dziewczętom i dzielę się moim widoczkiem.
Cel moich działań to mieć swoje prawdziwe palenie a odkąd zacząłem to też sama uprawa - zajebiście przyjemne hobby :D
 
Mam trochę pytań ale może narazie się wstrzymam bo chyba ogólna kondycja dziewczy jest ok - przynajmniej jak na moje amatorskie oko.
 
Bardzo proszę o opinie/rady/zjebki, etc. :)
 
Z góry dzięki i pozdrawiam
 
Dane.

Box: Szafa w garderobie 90(sz)x50(gł)x90(wys)cm wyłożony folią mylar
Oświetlenie: Philips Master Son-T PIA 150W + Cooltube
Wentylacja: Wentylator kanałowy no name o wydajności 130m3/h, działający na ~75% mocy + filtr węglowy (własnej produkcji), 2 mieszające komputerowe 120mm + 80mm, wlot pasywny
Podłoże: Ziemia Canna Seedmix

Woda: Saguaro by Lidl przez pierwszy miesiąc, Dobrowianka od drugiego miesiąca

Nawozy: od 4 tygodnia życia ATA Terra Leaves, od 2 tygodnia kwitnienia komplet Hesi do gleby: SuperVit, PowerZyme, Bloom Comples, Phosphorus Plus

Podlewanie: co 2-3 dzień, co 3 podlewane samą wodą

Donice: ok. 3.5 litra
Pestki: 4 X Feminizowane - White Widow, 2 X no name wyjęte z jakiegoś worka z tematem z nieznanego źródła

Akcesoria: najtańszy termometr z higrometrem
Fotoperiod: 18/6 weg, 12/12 flo
 
Etap uprawy.
Panny no name są młodsze o około 4 dni od white widow
Na dzisiaj mamy 66 dzień życia (od wyjścia z ziemi), 34 dzień flow
 
Mikroklimat
Dzień: temperatura: 27-31, wilgotność: 30-60%
Noc: 19-21, wilgotność: 50-80%
 

box1 01

box1 02

box1 03

Nn1 01

Nn1 02

Nn1 03

Nn1 04

Nn2 01

Nn2 02

Nn2 03

Nn2 04

Ww1 01

Ww1 02

Ww1 03

Ww1 04

Ww2 01

Ww2 02

Ww2 03

Ww2 04

Ww3 01

ww3_02.JPG

ww3_03.JPG

ww4_01.JPG

ww4_02.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi

 

Donice dokładnie 15x15x15

Treningu nie było bo mój jedyny mentor nigdy nie trenował roślin a ja nadrabiam zaległości dopiero teraz. Dzisiaj już wiem, że treningu zabrakło.

Drugi błąd to było złe (zbyt odległe) naświetlanie CFL przez pierwsze 3 tygodnie życia - z tego pewnie wzięły się tyczki.

Wiem już jak wygląda wyciągnięta roślinka. Mam takich 6 :D

 

Podobaja mi się Wasze pierwsze sugestie.

Non stop oglądam inne growlogi i myślę co zmienię następnym razem.

 

Zamiast 6 sztuk w donicach 4L chcę dać 4 sztuki po około 12L 25x25x20

Do tego LST (tylko samo położenie do ziemi)

 

I te dwa ruchy wydaje mi się będą dobrym następnym krokiem.

 

Zacznę sypać stopniowo moje pytaniami

Przy ostatnim podlewaniu dałem 130% dawki nawozów - z tego co się naczytałem wychodzi, że jeśli roślinki skonsumują nadmiar (czyli nie wykażą oznak przenawożenia) to "pójdzie to" w kwiaty.

Prawda to ?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dużo nie będzie, ale jak na pierwszy raz to bardzo ladnie idzie i tak gdyby wszystkim tak dobrze wychodzil pierwszy raz :)

 

Dobrze zgaduję wydajność 0.5g/W ? - to bym nazwał wersją optymistyczną.

 

 

następnym razem zainwestuj w mocniejsza lampe, a najlepiej druga taka sama bo 90x50 to już bardziej prostokąt niż kwadrat i po bokach zawsze będzie gorzej oswietlone

 

Dwie żarówki brzmią optymalniej ale jak to odpalić razem z cooltube ?

Obecny schemat wentylacji (patrząc na 3 fotkę):

ściana ---20 cm----CT ----- zakręt 180 stopni do wiatraka na tylnej ścianie ---------- zakręt 90 stopni do lewego górnego rogu frontu - filtr (na zewnątrz boxa)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

generalnie za mało swiatła,

po drógie bezsensem jest ustalanie częstotliwosci podlewania, roślinki podlewa się kiedy mają sucho, to samo się tyczy z nawozami, a kiedy je stosować to zależy jakiego podłoża się użyło i jak żyzne one było, kolejna sprawa podlewanie wodą, to jaką wodą się podlewa roślinki nie ma znaczenia, czy to nałęczowianka czy lidlowska, jedyne co się liczy to Ph i EC możesz z taką samą skutecznością podlewać kranówką odstaną minimum 24h by cały chlor wyparował po czym wyregulować ph ewent. dodać nawozy odczekać  z 30min wyregulować ph i podlać, proste, a po 200-300L kupnej takiej wody mogl byś spokojnie mieć tani zestaw RO, a wtedy tak jak ja kontrolował byś w 100% co dajesz roslinkom ( to juz dla bardziej zaawansowanych jednak jest ) ale na sam start dobrze wyregulowana kranówka zdziałać potrafi jednak cuda :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+