Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Prezydent Podpisał Nowelizację


wlodi161

Recommended Posts

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przewidującą zakaz używania kolejnych substancji psychoaktywnych, m.in. pochodnych amfetaminy, które wchodzą w skład dopalaczy - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

Nowelizacja rozszerza listę kontrolowanych środków i substancji chemicznych o pochodne aktynonu, metylon, butylon, pochodne piperazyny, pochodne fenyloetyloaminy oraz inne związki chemiczne: fluoroamfetaminy i naphyrone. Mają one działanie psychoaktywne, wywierają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.

Na liście zakazanych substancji znalazły się m.in. syntetyczne kannabinoidy, które znajdują się w mieszankach ziołowych, które były oferowane w sklepach internetowych i sklepach z tzw. produktami kolekcjonerskimi. Zakazane są także katynony - alkaloidy naturalnie występujące w afrykańskiej roślinie khat (czuwaliczka jadalna). Na listę wpisano metylon - substancję syntetyczną, psychoaktywną, powodującą m.in. niepokój i stany lękowe.

W ciągu ostatnich dwóch lat do listy zakazanych substancji dopisano już kilkanaście nowych pozycji wchodzących w skład dopalaczy, m.in. benzylopiperazynę, mefedron i syntetyczne kannabinoidy.

Pod koniec listopada ubiegłego roku weszła w życie nowela ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która zakazuje produkcji i wprowadzania do obrotu produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe, czyli np. dopalaczy.

W ubiegłym roku, na podstawie decyzji GIS wydanej 2 października, sanepid w asyście policji zamknął 1378 sklepów oferujących dopalacze.

Źródło: PAP

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

predzej czy pozniej bedzie tylko ze ja niechce byc dziadkiem :P

To używaj zabezpieczeń

A co do tematu, myślę, że ta nowelizacja to błąd. Kiedyś wymyślą lek na jakąś ciężką chorobę i przypadkiem znajdzie się jakaś substancja, której zakazali i w Polsce się nie będzie można wyleczyć. To jest tylko taki przykład mam nadzieje, że wiecie o co chodzi, każdy zakaz posiadania czegoś, to nóż w plecy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Generalnie 95% procent zakazów jest zła, także przede wszystkim należy zakazać zakazywać. A największą szansą na poprawę w najbliższym czasie jest wejście do sejmu Nowej Prawicy w październikowych wyborach, a pózniej tak jak kolega wspomniał, jedynie zamach stanu, albo upadek tej marnotrawnej socjaldemokracji żyjącej na kredyt, co zresztą pewno niedługo nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czarno to widzę w tym zacofanym kraju :(
Jedyne pewne wyjście to ogólnopolska zrzuta na łapówe dla Komorowskiego W końcu w tłumie siła, myśle, ze każdy poświeci równowartość jednego gibonika w szczytnym celu
Ktoś chętny aby załatwić to w sposób, w jaki załatwia sie większość spraw urzędowych nie tylko w POlsce?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Obawiam się że nie przebijemy łapówek jaką dostają od karteli narkotykowych.. To nie może być zresztą nikt z obecnej klasy politycznej, to musiałby być ktoś komu nie zależy jedynie na władzy i pieniądzach, ale wówczas łapówka niepotrzebna, bo problemu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

ja juz nawet nie chce myslec co to bedzie po legalizacji, przejmie monopol Państwo i bedzie chemik uzalezniacz jak szlugi czy alko... ja bym chcial moc sadzic i miec, a jak juz cos za cos to np. palenie nie legalne, bo od kad pamietam to palenie bylo najciekawszym i zarazem najczestszym motywem z jakim państwo walczy:D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+