Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Prezydent Podpisał Nowelizację


wlodi161

Recommended Posts

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przewidującą zakaz używania kolejnych substancji psychoaktywnych, m.in. pochodnych amfetaminy, które wchodzą w skład dopalaczy - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

Nowelizacja rozszerza listę kontrolowanych środków i substancji chemicznych o pochodne aktynonu, metylon, butylon, pochodne piperazyny, pochodne fenyloetyloaminy oraz inne związki chemiczne: fluoroamfetaminy i naphyrone. Mają one działanie psychoaktywne, wywierają wpływ na ośrodkowy układ nerwowy.

Na liście zakazanych substancji znalazły się m.in. syntetyczne kannabinoidy, które znajdują się w mieszankach ziołowych, które były oferowane w sklepach internetowych i sklepach z tzw. produktami kolekcjonerskimi. Zakazane są także katynony - alkaloidy naturalnie występujące w afrykańskiej roślinie khat (czuwaliczka jadalna). Na listę wpisano metylon - substancję syntetyczną, psychoaktywną, powodującą m.in. niepokój i stany lękowe.

W ciągu ostatnich dwóch lat do listy zakazanych substancji dopisano już kilkanaście nowych pozycji wchodzących w skład dopalaczy, m.in. benzylopiperazynę, mefedron i syntetyczne kannabinoidy.

Pod koniec listopada ubiegłego roku weszła w życie nowela ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która zakazuje produkcji i wprowadzania do obrotu produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe, czyli np. dopalaczy.

W ubiegłym roku, na podstawie decyzji GIS wydanej 2 października, sanepid w asyście policji zamknął 1378 sklepów oferujących dopalacze.

Źródło: PAP

Link to comment
Share on other sites

szczerze? to chyba zamach stanu tylko...
Jak tak patrzę to czuje się jak bohater tragiczny ... w wyborach wybieram między złem a jeszcze gorszym złem, już nie patrzeć tylko na ten oklepany temat legalizacji...
Może kiedyś się to zmieni

Link to comment
Share on other sites

predzej czy pozniej bedzie tylko ze ja niechce byc dziadkiem :P

To używaj zabezpieczeń

A co do tematu, myślę, że ta nowelizacja to błąd. Kiedyś wymyślą lek na jakąś ciężką chorobę i przypadkiem znajdzie się jakaś substancja, której zakazali i w Polsce się nie będzie można wyleczyć. To jest tylko taki przykład mam nadzieje, że wiecie o co chodzi, każdy zakaz posiadania czegoś, to nóż w plecy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Generalnie 95% procent zakazów jest zła, także przede wszystkim należy zakazać zakazywać. A największą szansą na poprawę w najbliższym czasie jest wejście do sejmu Nowej Prawicy w październikowych wyborach, a pózniej tak jak kolega wspomniał, jedynie zamach stanu, albo upadek tej marnotrawnej socjaldemokracji żyjącej na kredyt, co zresztą pewno niedługo nastąpi.

Link to comment
Share on other sites

Czarno to widzę w tym zacofanym kraju :(
Jedyne pewne wyjście to ogólnopolska zrzuta na łapówe dla Komorowskiego W końcu w tłumie siła, myśle, ze każdy poświeci równowartość jednego gibonika w szczytnym celu
Ktoś chętny aby załatwić to w sposób, w jaki załatwia sie większość spraw urzędowych nie tylko w POlsce?

Link to comment
Share on other sites

Obawiam się że nie przebijemy łapówek jaką dostają od karteli narkotykowych.. To nie może być zresztą nikt z obecnej klasy politycznej, to musiałby być ktoś komu nie zależy jedynie na władzy i pieniądzach, ale wówczas łapówka niepotrzebna, bo problemu nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja juz nawet nie chce myslec co to bedzie po legalizacji, przejmie monopol Państwo i bedzie chemik uzalezniacz jak szlugi czy alko... ja bym chcial moc sadzic i miec, a jak juz cos za cos to np. palenie nie legalne, bo od kad pamietam to palenie bylo najciekawszym i zarazem najczestszym motywem z jakim państwo walczy:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+