Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

California Love - Czyli podróż w głąb tajemniczej historii legendarnej odmiany Kush


Recommended Posts

Nie da się ukryć, że na przestrzeni ostatnich lat głośno się zrobiło za sprawą kilku kultowych postaci ze świata Hip Hopu o odmianie OG Kush. Wieści o tym jak wspaniale smakuje i cudownie pachnie dotarły również do Polski. Co niektórzy mieli nawet okazję spróbować tej perełki i zgodnie potwierdzają, szerząc tym samym dalej jej fenomen, że naprawdę jest godna uwagi.
Mocno zaintrygowany tym faktem postanowiłem przybliżyć Wam tą genetykę.

Żyzne doliny i zbocza gór Hindu Kush to tam od wieków produkuje się najlepszy na świecie hasz. Lata selekcji poświęcono na to aby wyodrębnić najbardziej żywiczne rośliny o charakterystyce Indica. Niskie, krzaczaste o twardych jak kamień szczytach w pełni pokrytych błyszczącąmi się w świetle trichomami.

W latach 60'tych i na początku lat 70'tych podróżujący po całym świecie hippisi zaczęli wracać do domu, przywożąc ze sobą nasiona prosto ze źródła. W ten sposób w Europie, Kanadzie i USA zaczęto oprawiając na dobre Skunk'i, Afghan'y i Kush'e. Niestety, w 1973 roku w wyniku krwawego zamachu stanu, nowy samozwańczy prezydent Afganistanu ugiął się pod presją Stanów Zjednoczonych uznając produkcję i sprzedaż haszyszu za nielegalne.

Haszysz afgański epoki przedwojennej pozostaje legendą wśród starszych głów. Niepodwarzalnym faktem jest, że Afghan w znaczący sposób wpłyną na scenę konopną. Genetyka Indica o krótszym okresie kwitnienia dała możliwość uprawy roślin nawet na Alasce. Pojęcie "uprawy domowej" nabrało nowego znaczenia z szyderstwa przeobraziło się w szacunek.

Wiele odmian z rodziny Kush zdobyło prestiżowe nagrody na festiwalach w Amsterdamie. Począwszy od oryginalnego Skunk'a z lat 80'tych po Kushage, Vanilla czy Kaia Kush. Niezaprzeczalny potenjcał, smak oraz jakość tych odmian nie ma sobie równych. Podczas gdy Haze dominował w kategorii Sativa to Kush dominował w śród Indica. Bazując na genetyce Kush powstało wiele uznanych odmian takich jak AK-47 czy Sensi Star.

Światowi breederzy dobrze wiedzą, że aby zrobić wrażenie na Cannabis Cup trzeba w swojej genetyce umieścić coś z dziedzictwa Afghan. Wielokrotnie nagradzany za swoje właściwości medyczne. Jest to jedna z potężniejszych genetyk jakie są w stanie złagodzić nawet największe bóle. Intensywny aromat cytrusowy, Skunk'owy zapach i tak bardzo obezwładniające działanie, że nie sposób zapomnieć o tej odmianie. Któż nie słyszał o Afgańskim haszu? To nadal jeden z najbardziej popularnych haszyszów dostępnych w każdym szanującym się coffeshopie w Amsterdamie. Wybitna genetyka obok której nie da się przejść obojętnie.

W dzisiejszych czasach Kush'e najbardziej rozpowrzechnione są w Południowej Kalifornii. Wielu lekarzy specjalizuje się w powielaniu tej genetyki tworząc lekarstwa wyłacznie w oparciu o nią. Cały czas powstają nowe odmiany gdyż Kushy do wyboru jest naprawdę dużo np. OG, Larry, Tahoe.
Udało się również wyodrębnić Kush o dominujących cechach Sativa "Purple Kush" i jemu podobne, jednak nie są one tak smakowite i potężne jak prawdziwe OG.

Prawdą jest jednak, że Kush'e pochodzą z Północnej Kalifornii. OG rzeczywiście przybył do Cali z obszaru Lake Tahoe z klona Chemdog'a, który pochodził z Wschodniego wybrzeża. Aczkolwiek to nie wszystko gdyż OG Kush kryje w sobie również geny Lemon Thai x Old World Paki Kush. Tak czy inaczej, legenda tej słynnej odmiany nadal krąży a jej tajemnica, nie będzie rozwiązana w najbliższym czasie.

Ale co tak naprawdę zachwyca w OG? Niepowtarzalny, bardzo intensywny aromat kwaśnych cytryn, delikatnie Skunk'owy lecz ostry. Moc, ponad 18% obezwładniającego THC. Smak, głęboko wyrazisty, kwaśny cytrusowy wręcz perfekcyjny. Podsumowując w dwóch słowach "czysta esencja".

Breederzy z Cali twierdzą, iż OG jest tam znany od lat i dopiero od jakiegoś czasu gdy sytuacja w Cali zaczęła się zmieniać wypłynął na światło dzienne i zdobył popularność. Dlatego też wielu sądzi iż słowo Kush na dzień dzisiejszy straciło na znaczeniu. Prawdziwi koneserzy są jednak wstanie poznać po wyjątkowym cytrusowym zapachu i strukturze szczytu z czym mają do czynienia.

tfs_mm_trueogkush.jpg

wreview2.jpg

Pozdro
Satindi

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+