Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Odmiany Haszyszowe Konopi


Konopnicki

Recommended Posts

jak wyżej... z każdej zrobisz hasz. Pytanie czy chcesz przeznaczyć całe rośliny na hasz czy pozyskać trochę "przy okazji".

Jeżeli całe to radzę sie zaopatrzyć w worki do ekstrakcji lodowej bo przy ilościach około 100-150 gram dokładna obróbka na suchych sitach to bite dwa dni roboty. worki nadają się do obróbki większych ilości (przede wszystkim jeżeli robisz z dużej ilości kiepskiego zioła np 10k samosieji... dobrym rozwiązaniem są urządzenia typu pollinator, tylko drogim.

Osobiście robię sobie haszyk "przy okazji" nie mam gdzie upchnąć zbiorów więc cały wysuszony materiał bez gałązek i liści ląduje w blenderze w celu poszatkowania, przy okazji na ściankach blendera osadza sie kief który zbieram na palec a to co wylatuje ze zbiornika przesiewam jeszcze delikatnie(tak żeby pozyskać tylko luźny kief który i tak przykleił by się do worka czy czegoś. skuteczność tej metody jest słabiutka ostatnio mierzona (z 34g- 2.24g kiefu)z mieszaniny "satori" i "g13-wiliams wonder-cośtam" więc bardzo żywicznych odmian. kief jest zanieczyszczony... ale mam to gdzieś :happy: . natomiast nadal pełnowartościowy materiał roślinny prasuję w brykiety(brykiet wielkości kciuka to równowartość 20gram wysuszone na 90% ( dodam że ma to jeszcze jeden plus, mianowicie w takim brykiecie materiał cały czas curringuje i nawet "goowniane" w smaku ruderalis skunk zyskuje zaskakująco na aromacie, materiał robi się jaśniutki i śmierdzący jak holenderek...

Generalnie gdybym miał worki to robił bym haszyk ze wszystkiego co wpadło by mi w ręce. ale chyba byłby wtedy słabszy... ten co robię mimo że zanieczyszczony drobinkami kwiatów i pisteli zamiata bez porównania lepiej niż osiedlowe "afgany" ...z gipsu.

Wracając do tematu, najlepsze są rośliny bogate w żywicę czyli takie które mają podaną wysoką zawartość thc, nadają się rośliny typu haze, ale znakomite wyniki będziesz też miał z fcs-autoflo... trudno tak w ciemno nie znając założeń i warunków tak na prawdę coś doradzić jak chcesz to pisz na priv, bede mógł Ci coś dokładniej doradzić.

Link to comment
Share on other sites

rzeczywiscie nie ma to jak własny haszyk :D tydzien temu zrobilem swój pierwszy.

Po prostu dzieliłem temat i rece mialem tak oblepione, ze postanowilem to wykorzystac. Kopało o niebo lepiej niz polskie osiedlówki z jakimi mialem doczynienia chociaz i tak nie byla to hasanka pierwszej jakosci- brązowa.

Wlasnie w mikserze chłodzą się resztki z obierania, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Czy hasz z siewki bedzie kopał inaczej niz z indyjki, a nawet czy hasz z indyjki bedzie kopal inaczej niz z innej indyjki? Bo jak wiadomo na faze mają wpływ takze inne kanabinole poza thc, ktorych zawartosc jest zroznicowana w odmianach, a gruczoly zywiczne produkują (domyślam się) nie tylko thc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Byndzek

Afghan Kush, Pure Kush, Hindu Kush - to wszytko to odmiany haszyszowe, z uwagi na 'szronistość' kwiatostanów żeńskich :D. Produkt końcowy jest z reguły koloru czarnego, lub ciemnobrązowego i posiada konsystencje, której plastyczność rośnie wprost proporcjonalnie, do temperatury grudy :].

To tak książkowo, a z osobistego doświadczenia to dodam, że z Amnesi Haze wychodzi wspaniały haszyk :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+