Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Bohater narkotykowego skandalu posłem z listy PO


digest

Recommended Posts

to jest z tvn24.pl . Cieszy fakt, ze kolejny polityk popiera legalizacje. Szkoda tylko, ze jest stawiany w negatywnym swietle. Eh ...

 

"Tak, paliłem i zaciągałem się"

Tak, paliłem, ale teraz chciałbym wspierać przeciwdziałanie narkomanii. Chcę też skończyć z hipokryzją, że za trawkę się idzie do więzienia, a za dopalacz nie - tak swoje plany sejmowe nakreślił nowy poseł Cezary Atamańczuk. Kierownictwo Platformy wita go bardzo chłodno. - To człowiek niehonorowy - mówi Zbigniew Chlebowski.
 
- Przede wszystkim chciałbym wspierać przeciwdziałanie narkomanii wśród młodzieży i dzieci poprzez wspieranie rożnych programów rządowych i społecznych. Będę mówił o swoich doświadczeniach, nie wstydzę się ich - zapewnił. - Nigdy nie twierdziłem, że się nie zaciągałem. Tak, paliłem. Dziś chciałbym zmazać choć część winy poprzez pracę na rzecz innych osób - dodał.
 
Pracować na rzecz innych poseł zamierza w komisji budownictwa i komisji zdrowia. W tej ostatniej, jak mówi, chce "przeciwdziałać narkomanii i ustrzec młodych ludzi, żeby nie popełniali tego błędu co on", a jednocześnie sprawić, żeby "młodzi ludzie nie byli karani i wsadzani do więzień za to, że ktoś palił – jeden trawkę, drugi dopalacz i jeden jest winny, a drugi niewinny". - Skończmy z tą hipokryzją i mówmy o problemach, które mamy, a nie o wymyślonych - zaznaczył.
 
Chlebowski: to człowiek bez honoru
 
Szefa klubu PO te deklaracje nie przekonują. - Moim zdaniem to nieporozumienie, że pan Atamańczuk będzie posłem - mówi bez ogródek Zbigniew Chlebowski. Przypomina, że dwa miesiące temu nowy nowy poseł deklarował w pisemnym oświadczeniu, że nie weźmie mandatu po Nitrasie. - Szkoda, że nie dotrzymał słowa. Okazuje się, że nie jest człowiekiem honoru - podkreślił.
 
Sławomir Nitras z kolei zapewniał w rozmowie z TVN24, że decyzja Atamańczuka go ogromnie zaskoczyła, zwłaszcza że wcześniej - tuż po tym, jak został przyłapany na paleniu marihuany - obecny poseł dobrowolnie zrzekł się funkcji radnego. - Ja wiem od osób, które z nim rozmawiały, że jest pod ogromną presją swojej rodziny, która namawiała go do tego, żeby ten mandat jednak przyjął - tłumaczył.
 
Mandat po Nitrasie
 
Były szczeciński samorządowiec uzyskał w ostatnich wyborach parlamentarnych kolejny wynik po Nitrasie, dlatego gdy szczeciński poseł przeniesie się do Parlamentu Europejskiego, zajmie jego miejsce.
 
PO, która nie może się z Atamańczukiem skontaktować od kilku dni, w czwartek wezwała go do rezygnacji z mandatu. Za późno, bo ten już podpisał stosowny dokument - mimo wcześniejszych zapowiedzi, że w razie wyboru Nitrasa zrzeknie się miejsca w Sejmie.
 
 
Jak wyjaśnił, tamto oświadczenie podpisał dwa i pół miesiąca temu, a od tego czasu sprawę przemyślał i zamierza udowodnić, że zasłużył na mandat. Nie che też zawieść wyborców.
Samorządowiec przyłapany na paleniu trawki
 
Atamańczuk został przyłapany na posiadaniu i paleniu marihuany w listopadzie 2008. Policjanci zatrzymali samorządowca z Polic i przewodniczącego sejmiku województwa zachodniomorskiego Michała Łuczaka (obaj z PO) w samochodzie zaparkowanym na leśnej drodze pod Szczecinem. Już następnego dnia zostali wyrzuceni z partii, zrzekli się też swoich funkcji. Atamańczuka oskarżono o posiadanie nieznacznej ilości narkotyków.
 
kaw/tr
Źródło: TVN24, "Gazeta Wyborcza"
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powiem wam szczerze, ze takich politykow bym skopal ... Bo oni nie za bardzo daja myslenia ludzia, ale naklaniaja ich do nie legalizowania. A wiecie dlaczego ? Bo nie zapomnijcie, ze nie mieli oni tlyko marihuany, byla tam tez amfetamina. Czlowiek nie obeznany ktory czyta ten artykul, moze pomyslec sobie : " No marihuana , amfetamina ... I mowia ze maryha taki letki narkotyk " . Chodzi mi o to, ze gdy marihuana pojawia sie obok takiego gowna, nie dosc ze czlowiek bardziej ufa w efekt , ze marihuana jest brama do innych narkotykow, to jeszcze wyobraza sobie wizualnie ze marihuana to nie taki letki narkotyk jak sie wydawalo... No ale to takie moje zdanie, jak wiekszosc ludzi na to wplynie. Gdyby zlapali ich z sama marihuana, to zupelnie inna sprawa. Jah Bless :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

PTR artykuł a dokładniej jest to ankieta w której zawarta jest cała historia marihuanny. Jak widać w kraju na temat zielska robi się coraz głośniej i dobrze :) Ciekawi mnie jedna sprawa dlaczego politycy tak bardzo boją się rozmawiać na temat MJ, hmm pewnie dostają bardzo duże haracze od mafii. W przyszłych wyborach Pan Atmańczuk na pewno ma mój głos.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Może skontaktujemy się z panem posłem jak już dostanie mandat, zbierzemy te podpisy pod inicjatywą obywatelską i doprowadzimy w końcu do referendum...

W końcu jak rzeczywiście chce się tematem zajmować na poważnie to musimy mu jakoś pomóc, a nie pi******ć "że mandat mu się przyda..." gościu ma z pewnością duży interes w dekryminalizacji, myślę że to dla palaczy i growerów dużo lepsza okazja niż MMM który w zasadzie nic nie zmienia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Naprawdę takie fajne jest to, że pan Atamańczuk zostanie posłem ? Nie miałbym nic przeciwko gdyby chodziło tylko o zarzut posiadania, ba wtedy bym nawet taką inicjatywę popierał, ale doszło też prowadzenie pod wpływem i próba łapownictwa.

Zresztą to smutne, że medialnie dwa dodatkowe zarzuty są jakby przy okazji, a najważniejsze jest to śmieszne posiadanie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+