Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

Myślałem nad hps lecz nie wiem czy wyrobie z temp i wysokością z nim. Box będzie w barku gdyż według wskazań mamuśki nie ma go widać gdy kolesie lub panie wejdą do pokoju więc może być ciężko. Box, wys.:45cm -15cm (odbłyśnik) to zostaje 30 cm wysokości na donice i pomidora. Wiem że bez konkretnego lst się nie obejdzie lecz jak zacznie się rozrastać to może popalić szczyty. Do tego pewnie będzie potrzebna mocniejsza wentylacja co idzie za tym iż zacznie robić się głośno. Coś jeszcze może pokombinuje i w wnęce między szafkami zbuduje coś na większą wysokość. HPS 100W na ile mniej więcej pomidorów z dostateczną przestrzenią osobistą pociągnie, 4 nie auto da radę ??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

mam wentylator dospel fi-120mm na 230V, na tym napieciu pracuje baaaardzo glosno - czy ma sens podpiecie go naprzyklad do 24V i w sumie marnowac jego 'potencjal'? Zadaje takie glupie pytanie bo może ktoś ma z tym doświadczenie, jak dorwe jakiś zasilacz na 24v to sam w sumie sprawdzę, ale z natury jestem niecierpliwy (bardzo niekorzystna cecha do pomidorków...) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Witam, planuje swoją pierwsza uprawę. Chciałbym zmontować jakiś porządny boxik. Myślałem o czymś takim

zestawie 

 co o tym sądzicie? Czy hps 250 do tego boxa da rade?

 

Jeśli tak to jaki wiatrak? Potrzebuje boxa właśnie 60x60, proszę o jakies rady i podpowiedzi.

 

Na początek planuje wrzucić pare automatów co by sie nauczyć co nieco. Z góry dzięki za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

co do wentylatorów to ja bym dał tam wentylator kanałowy na wylot wentylator kanałowy.

 

Najlepiej takiej wydajności jak ten z linka a co najmniej 150m3/h jak nie będziesz zakładał filtra na wlot bym nie dawał żadnego wentylatora bo i po co ? tyle co wyciągnie górny wentylator tyle samo zassie się przez dziurę na dole a do środka daj jeden lub dwa wentylatory komputerowe 12 x 12 cm albo najlepiej jakiś mały pokojowy wentylator

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+