Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

Blantownik, ja na Twoim miejscu wybrałbym 2x 150w, ale skoro piszesz, że masz światła na styk, to podejrzewam, że box ma +/- 0,25m2. Czyli nie wiem jak chcesz tam zmieścić dwie żarówki. W takim wypadku lepiej byłoby kupić 250w. MH nie używałem i jakoś mnie do tego nie ciągnie. HPS jest dobry zarówno na wega jak i na flo.

NO, np, silikonu czerwonego wysokotemperaturowego.
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images


Co o tym myślicie? Opłaca się? Poluję (już dłuższy czas, były małe komplikacje) na jakiś dobry, gotowy zestaw, co prawda myślę o czymś większym (np 100x100x200), oświetleniem 600W (MH na wega i HPS na flo), dodatkowo w tym zestawie nie ma cooltube.



Mam w planach trzymać tam 4-6 dużych, dorodnych Pań. Teraz leci mi mój 3 sezon na out, ale w indoorze nie mam jeszcze doświadczenia, więc z góry dziękuję za wszystkie porady Pozdrawiam.

(Ten sam post napisałem wczoraj w OT "pod lampą", byłem w nocy zmęczony, a do tego działu lepiej pasuje, jak coś to tamten usuńcie/przenieście, ale to w sumie tylko OT, więc raczej za dużo nie nabałaganiłem pozdro)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam jestem nowym ogrodnikiem zrobiłem growboxa wymiary to szer60 na 60 wys 90 srodek wykleiłem foliom aluminiowom hce dowiedziec sie jakie oświetlenie załozyc i wiatraki z gury dziekuje i licze na odpowiedz

co do oświetlenia min. 250wat hps + usuń folię aluminiową z boxa bo Ci po przypala krzaki i na dodatek folia aluminiowa kiepsko rozprasza światło :< 3msie same the new grower

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema! Jestem nowym userem wiec witam i mam pytanie o bezpieczenstwo. Na wstepie mowie ze kasa nie gra roli wazne tylko aby zapach nie zdradzal niczego w bloku xd

Chce kupic growboxa, nizej podaje 2 linki z boxem i filtrem. Boxa wiekszego nie chce bo nie mam tyle miejsca. Czy to dobry wybor, a filtr bedzie oczyszczal powietrze zajebiscie? Czy potrzebny lepszy filtr?


Edit
Czyli to Dark Room 2 60X60X160cm 

Ze wzgledu na rozmiary taki maly mi tylko odpowiada. Plus mylar i jestem po zeby ubezpieczony tak? Doo 800 metrow szesciennych wystarczy jak bym chcial 2 panienki uprawiac tak? Pozdrawiam

Edit. Jesli ten box dobry to podajcie reszte co kupic aby wsio zajebioza roslo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

do takiego boksa nie potrzebny Ci taki filtr. wydajność na poziomie 200-300m/h w zepełności wystarczy. ważne, żeby filtr miał większą wydajność niż wentylator.

co do samego filtra, słyszałem, że odorsok niekoniecznie usuwa wszystkie zapachy. Ale sam nie testowałem.

potrzebne Ci:

boks

lampa (żarówka, układ zasilania, odłyśnik, oprawka, kable, coś do podwieszenia)

wentylacja (wentylator, filtr, rura itp)

doniczki, ziemia, nasiona, nawozy, ph metr, termometr

ale przede wszystkim to co jest w 100% niezbędne to wiedza. Także czytaj, czytaj i czytaj a unikniesz wielu problemów w uprawie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a proszę Cie bardzo. Ale mimo to radze poczytac i pokombinować.

gotowy zestaw

 

Wyposażony Box uprawowy 60 x 60 x h160cm 
Zestaw zawiera:
. box: DarkRoom 60 II
. oświetlenie: lampa energooszczędna CLF 250W DUAL z odbłyśnikiem alu. tekstura + akcesoria
. wentylacja: wentylator promieniowy 225m3/h, filtr węglowy Proffesional 240-280m3/h, przewód wentylacyjny miękki
. wyposażenie dodatkowe: easy rolls, timer mechaniczny

 

Jedyne co bym zmienił, to oświetlenie. Zamiast CFL poproś o Kompletny zestaw HPS 150W. I będzie gitara.
A jak się jakoś strasznie boisz tego zapachu (jednak przy filtrze nie będzie on wyczuwalny), to inwestuj w ozonator. Polecam te droższe (ok 300-400zł) bo mają jeszcze kilka innych fajnych zastosowań.

do tego zestawy, dokup :
PHmetr ( i nawet nie myśl o 3 w 1, lepsze już są papierki z zoologicznego)
doniczki
ziemie
nawozy
nasiona

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+