Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


haszomir

Recommended Posts

Jeśli jedziesz autem, zaparkuj na jakiś parkingu na obrzeżach miastach,

wykup bilet całodniowy, który uprawnia do korzystania z metra, busów i tramwajów.

Kup w kiosku przewodnik po Amsterdamie, gdzie są żniżki m. in. do:

madame tussauds

rejs barka

szlifiernia diamentow (nie pamiętam dokladnie, byłem zfazowany) ;)

Dom piwa Heineken, Amsterdam nocą, no i red light district.. choćby z ciekawości..

i wiele innych atrakcji, na pewno znajdziesz coś dla siebie..

Wybierz się na conajmniej 2 dni.

Jeśli znasz język angielski w stopniu komunikatywnym,z uzyskaniem pomocy, nie będziesz miał problemu.

Poczytaj jakie obowiązują obyczaje, coby nie popaść w kłopoty, np. za robienie zdjęć,

czy choćby palenie jointa na ulicy (nie wiem czy jest to dozwolone).

Spałem 1 dobę w hotelu, którego nazwy nie pamiętam.

http://www.amsterdam.info/pl/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja polecam Haarlem i Zandvort

W harlemie Die Raecksee hotel prowadzony przez starsze azjatyckie malzenstwo, w klimacie- centrum miasta do amsterdamu pociag 3euro i 10-15 min jazdy do centrum. Blisko do dworca, blisko do kofików. 30 Euro za noc plus sniadanie, standart nie pozostawiał nic do życzenia, w recepcji można wykupić od kobiety bilet na parking. Miła i spokojna obsługa zawsze chętni żeby pomoc, życzliwi ludzie.

 

Haarlem leży pomiędzy Amsterdamem a Zandvort.

 

Co do Zandvort bardzo ciekawe miasto nadmorskie, z mega szeroką plażą i jak dla mnie miało dużo fajniejsze przestronne kofiki z lepszym asortymentem jak w centurm Amster. Czesto w harlemie widziałem w kofikach bilard lub inne tego typu atrakcje, w Amsterdamie jest ciasno i straszny ruch.

 

Haarlem jest bardzo rozsądnym wyjściem bo za grosze w chwile można się teleportować do Amsterdamu lub nad morze polnocne. A przy tym cena normalnego pokoju nie powala.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedzi śą bardzo przydatne. Wybieram się samolotem (lot ogarnełem za 120zl w dwie strony) ;)

Ląduję w Eindhoven i z tamtąd śmigam dalej. Będe z kolegą 8 dni więc będziemy mieli trochę czasu na zwiedzanie. Myśleliśmy żeby spróbować przedostać sie Autostopem do Amsterdamu co o tym myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ciekawy pomysł, ja jednak polecam blablacar.nl Co chwilę ktoś jeździ z Eindhoven do Amsterdamu, czasem znajdzie się ktoś za 3-4 euro.

Rejestrujesz się tylko kontaktujesz z kierowca nawet w angielskim i jedziesz :)

 

https://www.blablacar.nl/search?fn=Eindhoven+&fc=&fcc=&tn=amsterdam&tc=&tcc=

 

:indiana:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mrtomasz takie parkingi nazywaja sie po prostu P+R czyli park and ride, placisz chyba nie dam sobie reki uciac 7,5 e za samochód na 24h i dostajesz w zamian 5 rowerów badz 5 biletów całodziennych na komunikacje. Tanie noclegi ? w zalezności co oznacza tanie, jest opcja taniego namiotowiska zeeburg przyzwoite ceny. ale w takim wypadku trzeba wykupywac żarcie na mieście itp a jedzenie jest relatywnie drogie w amsterdamie, Ja lubie opcje jak jestem w gronie 4 badz wiecej osób to wynając sobie po prostu mieszkanie na kilka dni, które nie kosztuje dużo(housetrip.com) jest duzo plusów jedzonko normnalnie robione jak w domciu, ogranicza to sporo wydatki i umożliwia przeznaczenia zaoszczedzonych pieniedzy na smakołyki a ponadto fajnie usiasc sobie w mieszkaniu z bongiem w saloniku p[rzed tv a nie gnieść sie w jakims pokoju hostelowym badz namiocie. Mogę osobiście polecic znakomity coffik, jeśli chcesz tylko napisz priv bo zbyt dużo bym tam się osób zwalilo, bo to jedyna oaza od komerchy w amsterdamie, warto zobaczyc greenhousa bulldoga itp ale jarania maja drogie i często słabe, ale warto zobaczyć napewno :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ooo dobry pomysl do eidhoven jest tanio ryanairem. Skoro lecisz ich samolotem uwazaj na bagaz, nie bierz ostrych rzeczy ani duzych toreb by uniknac problemu i stresow na poczatku przygody zycia :-) tanie loty sa bardziej wyczulone na rozmiar i wage bagazu, wez potrzebne rzeczy, ubrania , rzeczy du umycia itd do 100 ml plyny cokolwiek , chyba ze na lotnisku cos kupisz zapakuja w specjalna torbe, reszte rzeczy bedziesz mial tam gdzie wynajmiesz, chyba ze wolisz meczyc sie w namiocie , jesli to w ogole tam legalne jest :-) hehe

Ja kiedys z kolega pojechalismy ryanairem za 150 w dwie strony :-) Potem mielismy opcje jechac do Amsterdamu albo bus za 20 euro w jedna stronę lub w dwie za 38 euro albo autostopom gdzie nas poniesie :-). Jechalismy na 10 dni wiec mielismy czas wiec wybralismy autostop by zoszczedzic , jak ktos na 1-5 dni nie polecam , szkoda czasu :-) . Udalo nam sie zwiedzic najpierw Rotterdam ( dlugo szlismy z lotniska na wylotowke, troche bladzilismy, dlugo czekalismy na stopa wiec pojechalismy tam gdzie mogli :-) ). Tam najpierw szukalismy jakiegos noclegu by zostawic rzeczy, byly dosc drogie badz zajete , w koncu sie udalo po 20 euro za noc. Stracilismy troche czasu znowu ale zostawilismy rzeczy i na miasto. Od razu do coffshopu i zwiedzac miasto. Miasto moze byc mozna zwiedzic ale atrakcji troche malo. Zostalismy tam w sumie jakies poltorej dni i poszlismy na wylotowke :-)

Tym razem znowu troche czekalismy na stopa ( szkoda ze wtedy nie wiedzielismy o blablacar.nl kupilbym starter holenderski i na neta ) , udalo sie nam dojechac tym razem do Haagi , dosc turystyczne miasto , noclegi tez drozsze, zaplacilismy 35 euro za noc, mielismy juz dosc szukania i marnowania czasu. To samo , jarania, zwiedzanie, odkrywanie, sporo mlodych osob , liepiec :-) blisko do morza , spoko, ale ceny tez wyzsze. Zostalismy 2 noce.

Bylismy coraz blizej Amsterdamu mijal juz 4 dzien, juz czekalismy az bezposrednio do amsterdamu ktos nas wezmie, no i udalo sie, czekalismy jakies 2 Godz, znowu stracony czas bo przesadzilismy z oszczednosciami. Warto kupic karte miejska w centrum amsterdamu w takim biurze jakby sa opcjw na kilka dni po 20 pare euro. Dobra udalo sie, ale znowu problem z noclegiem, duzo noclegow ale albo ceny kosmiczne albo zajete blizej weekendu to slabo, wzielismy cos na 2 noce bo nie bylo na wiecej za 40 euro .....brak slow

Wkurzeni poszlismy na miasto by soe wyczilowac i zapomiec, duzo atrakcji, sex muzeum dosc tanie 3 euro, heineken expierence czyli zwiedzanie fabryki heineken za 17 euro ( po znizce , znizki sa w takich czerwonycn sklepach, sa takie ulotki jakby za darmo) , za 17 euro jest muzeum ciala czlowieka i zwierzat same miesnie swini i innych zwierzat dosc oryginalne) , do zwiedza ia bylo jeszcze ice bar bar ma lodzie i drink gratis wg mnie shit, i inne pierdoly, jak muzeum van gogha czy zwiedzanie barki, mieszkania na wodzie za 2 euro, rejs po kanalach za 15 euro moze byc, przejazdzka najaranym spoko :-) ale slabo pamietam, no pamietam ze bylo ok.

Absolunie trzeba zwiedzic dzielnice czerwonych latarni ale podobno nie mozna zdjec robic i pozno wieczorem podobno jest niebezpiecznie.

Zwiedzilem coffe shop greenhouse , bulldog ale faktycznie komercja drogo, ziolo srednie, ale ladnie tam. Bluelagoon dosc tanio , ale maly , spory wybor hashu, niedaleko vogelpark tez byl taki maly cofeeshop ale widac bylo ze miejscowi tam chodz wiec i tez mieli dobry stuff :-) ceny tez ok. Warto probowac wielu zrodel i kilku ziolek niz nqbrac zaduzo , bo duzo jest do odrycia :-) teraz juz do konca wyjazdu udalo sie znalezc nocleg ale za 30 euro noc, gdybysmy z miesiac wczesniej zarezerwowali bylo by polowe taniej, no tak na necie patrzylismy i tak bylo gdzieniegdzie.

Warto pojechac na harlem 40 min kolejka za 3 euro na jeden dzien mizna sie przejechac na pare dni to sie zanudzicie nawet z blanatami :-). Szkoda czasu lepiej zwiedzac miasto , ale nad morze na jeden dzien jak ladna pogode a i owszem, 2 dni to maks ile bym tam wytrzymal, poza tym domki po 40 euro za osobe.

Wnioski na kolejna wyprawe , moze i wam sie przydadza nasze bledy:

Jak macie mniej czasu lepiej wszystko sobie zorganizowac i od razu cisnac do amsterdamu i brac busa w dwie strony zeby zdazyc na samolot powrotny i nie tracic czasu. Lepiej ogarnac sobie z min. Miesiac wczesniej nocleg zeby bylo taniej i nie tracic czasu tylko cieszyc sie i jarac wszedzie :-). Najtaniej 15 euro widzialem gdzies na hasla budget hostels itp. Chyba ze ktos woli w namiocie sie meczyc, nie chcialbym go nosic hehe i jeszcze brak pradu i innych, najarany wez to skladaj hehe podobno sa domki ale gdzies daleko trzeba potem na busa polowac zeby kupic sobie cos do palenia, wszedzie daleko a bus i tak kosztuje wiec na jedno by wyszlo. Lepiej gdzies w centrum bo blisko kolej, blisko wszystkie atrakcje , mozna jezdzic rowerem badz trawajem. Nie jest ciasto, tzn. Zalezy gdzie , ale to ludzi duzo jest, w coffeshopach ludzie spokojni, mozna sie wyluzowac, z ulicy wchodzisz i inny klimat :-) muzyka ciemno itd duzo jest zwiedzenia takich cofikow :-) mozna nad morze pojechac.

Lepiej korzystac z blablacar.nl jesli mamy szanse, na lotnisku jest internet.

A jak lecisz tanim samolotem uwazajcie na bagaz by nie byl za duzy.

To chyba z tych wazniejszych, noclegow nazw nie pamietam, ale historia moze wam pomoze.

Edytowane przez erotoman
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+