Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Wentylacja- zrób to sam!


Gość Byndzek

Recommended Posts

Nieda rady bez otworow... mozesz najwyzej zrobic je z tylu (tam jest taka dykta) a jakby co za grosze wymienic na nowa.

Widzialem na tym forum gdzies zdjecie na ktorym byla pulka/szafa z wstawnina zamiast drzywiczek dykta i w niej zamontowanymi wentylatorami... to byl ktos z UK.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 11 miesięcy temu...
  • Replies 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Osiemo, nie bo to silnik pradu stałego i jest tam komutator co zmnienia kierunek płynacego pradu podczas pracy silnika wiec nie ma to zadnego znaczenia

zapomnialem dodac ze ten komutator przełaczajacy cewki to komutator elektroniczny wiec gdy zmienimy przepływ prądu nie dostanie on zasilania i nie przelonczy cewk a przez to silnik wiatraczka wogula nie zadziała

:cry:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Słuchajcie mam taki problem :D W sprawie boxow jestem zielony a bede odpalał na dniach takiego w PC. I mam dwa wiatraki od zasilaczy. Jeden 12v 0.14 A i drugi 12v 0.11 A i moje pytanie czy moge podłączyc to pod jeden 12V ? cos z tych:

zasilacz_12v_0_6a_prad_staly
super_zasilacz_uniwersalny
zasilacz_stabilizowany_12v_100ma

ewentualnie jak takie cos podłaczyć ? Z góry dzieki :D
:D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a ja mam pytanko jak podłączyć wiatraczki pod zasilacz komputerowy 
słyusząłem że trzeba jakieś kabeli złączyć ze sobą bo inaczej nie odpala w ogole zasilacz no własnie ale które kabelki trzeba zewrzeć ??


_____________________________-

okej już znalazłem :) trzeba połączyć zielony kabel (14pin) z dowolną masa kolor czarny 8)
pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja i tak polecał bym wam zwykłe zasilacze za 5-10 zł oczywiście te na 12V .... Podłączamy szeregowo wiatraczki i zasilacz pod 230 :) Najlepszy i najtańszy sposób. Oczywiście można jeszcze pod baterie 9V, ale raczej nikt nie był by zachwycony z takiego wiatraczka , a szeregowo to już na pewno ;D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Ładowarki od telefonu mają średnio 6V napięcia stałego (DC). Twój wiatrak szarpie 24 więc nie ma się co dziwić ;) Lepiej poszukaj jakiegoś uniwersalnego zasilacza z przestawnym napięciem.

Skoro są to wiatraczki 12V a w zasilaczu masz zaledwie 4 to rzecz jasna wiatrak kręcić się będzie na 1/3 gwizdka :] Na forum jest opisane jak przerobić zasilacz od PC'ta tak żeby działał elegancko. Kup jakiś najtańszy zasilacz od komputera i do niego podepnij wiatraki z tym że pamietaj jak!

1 2 3 4

O O O O

1-czerwony (5V)

2-czarny (masa)

3-czarny (masa)

4-żółty (12V)

Oczywiście powyższa wtyczka to standardowy molex (taki jak do podpięcia pod HDD czy CDROM)

Jak chcesz mieć pełną moc wiatraków to podpinasz wiatrak czerwonym kablem (od wiatraka) do żółtej wtyki (4-żółty), a czarny kabel (od wiatraka) do masy (3-czarny) i tyle.

Zasilacz kupisz za 50 zł nowy jakiś noname, jeszcze taniej używany.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...

Pozwole sobie na wstepie powiedziec ze jestem elektrycznym zerem i teraz głupio mi że nie uważałem na fizyce. :oops:
1. Czy istnieje możliwość podpięcia 4 wentyli do kostki która łączyłaby się z zasilaczem, tak jak jest to zrobione w bliźniaczym temacie o żarówkach energooszczednych?
2. Czy taki układ bedzie układem równoległym czy szeregowym?
3. Który układ jest lepszym rozwiązaniem (i jak wygląda jeśli to nie ten który opisałem)?
4. Zasilacz o jakich mozliwosciach (ampery wolty) powinienem zastosować dla 4 wentyli ?
cichy_wentylator_tracer_do_obudowy_atx_8x8_5db

5. I ostatnie jak polecacie rozstawic wentyle w boxie 0.18m2?

Z góry dziękuje za rozwianie którejkolwiek z moich wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+