Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Dolomit


thc-xxx

Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...
  • Replies 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość krzysioooo

Witam.

Wszystko wskazuje na to że dolomit (nie dodawany wczesniej) pomoze moim plantom.

Mam zamiar zmieszać go z wodą i podlać planty.

W jakich proporcjach mam go zmieszać z wodą i ile tej wody nalać pod 1 roślinke, żeby jej nie uszkodzić, ale zeby efekt był optymalny?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

mam pytanie o mam ksiazke "Wszelka wiedza o Mary Jane" i pisze tam "Gruboziarnisty dolomit potrzebuje czasem roku zanim stanie sie uzyteczny dla roslin" i moje kupilem dolomit ktory nie jest calkowicie spioszkowany po zmieszaniu z woda na dnie pozostaja kamyczki do wielkosci 5mmczy taki dolomit sie nadaje??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

W moim mieście występuję jedna z najkwaśniejszych wód. Jak woda kwaśna w okolicy, to i ziemia takowa. (niestety, po sprawdzeniu wskaźnikiem kwaśności wody, okazało się najkwaśniejsze)

Zamierzam sadzić na outcie 6 pomidorków. Na ziemi sklepowej o ph 5,5-6,5. Ale jak wiadomo, deszczyk spadnie woda dopłynie skądś, bo to dwór, to i pH wzrośnie, mimo spotu na wzniesieniu to woda dopłynie górą.

A więc zastosowanie dolomitu jest wręcz wskazane.

I tu pytanie, dawkować tak jak kolega wyżej radził?

3-4 miarki dolomitu na 2,5-3l wody? (dolomit nawozić wraz z innymi nawozami, co około tydzień ? Póki roślinka młoda, podlewać samą wodą z dolomitem bez innych nawozów?)

Dolomit jest sypki, a ziemi będzie 25L-30L, czy po 4L-5L na pomidorka (są to automaty)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+