Skocz do zawartości
thc-thc

grower

cisowianka + biohumus


jarajtoziom

Recommended Posts

 

 

Zawsze to nawóz,czym się różnic konopia od kwiatka 

 

Tym że kwiatka nie jarasz lub nie jesz, jak dbasz o zdrowie to nie palisz grassu z takich nawozów, już lepiej samą wodą podlewać odstaną. Mentalność w Polsce brzmi, lej co popadnie byle by rosło, a prawda jest taka iż podlejesz samą wodą i też rośnie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kiedyś zrobiłem test, niestety brak fotek itd. Zasadziłem na podłożu kokosowym jednego planta, aż do kwitnięcia nie pokazało żadnych oznak niedoborów (kokos bez buforowania, jak wyjęty z opakowania Atami tak zasadzone). Roślina była wielkością tak jak powinna, miała zdrowe ładne liście. Dała parę gram ale rosła w spartańskich warunkach. Podlewana samą wodą.

Także jak masz lać coś co wpadło w ręce to lepiej lać samą wodę ;) Poza tym jest wiele rodzajów biohumusa i tylko jednej firmy jest bio, reszta ma tablice Mendelejewa ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Tym że kwiatka nie jarasz lub nie jesz, jak dbasz o zdrowie to nie palisz grassu z takich nawozów, już lepiej samą wodą podlewać odstaną. Mentalność w Polsce brzmi, lej co popadnie byle by rosło, a prawda jest taka iż podlejesz samą wodą i też rośnie :)

 

 

Pozwole się nie (do końca) zgodzić Pani Ambasadorko.

Biohumus "EkoDarPol" jest produkowany z odchodów dżdżownic kalifornijskich i jest w 100% bio.

Jest min. do warzyw , owoców (a te jednak jemy;) ).Nie trzeba go rozpuszczać w wodzie.

I jest w Polsce od xxxxxx lat.Więc nie wszystko co ogrodniczego/kwiaciarni jest złe (choć większość nadaje się tylko do ozdobnych)  ;)

Mnie się osobiście wydaje , że nie ma czegoś takiego jak nawozy do konopii.

To tylko chwyt marketingowy.Sprawdzamy skład , poziom NPK i już wiemy.Co innego nawozy do kwiatów ozdobnych-tych do konopii nie powinno się używać tak na chłopski rozum -bo konopia nie jest rośliną ozdobną.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

ok, ale pytanie bylo inne. hehe. wiec ja mysle, ze nie tylko trzeba sprawdzis ph ale rowniez wartosc EC. jak wiemy male planty nie lubia miec za duzej dawki. 

   do zeczy:    woda z Odwroconej osmozy ma 00/0.1 EC

                       woda z tesko 5L   0,1EC

                       woda z kranu      0,5 EC u mnie :Facepalm:

                      woda mineralna muszynianka srednionasycona 2,0EC

                                                                           niskonasycona 1,8 EC

 

czyli podlewajac dobra woda mineralna przez dlugi okres mozemy nabawic sie nadmiaru jakiegos pierwiastka np Cl co moze meczyc nasze male pociechy.  ale jako ze sie nie znam az tak dobrze to z checia przeczytam co inni na to... :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+