Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Super Skunk od Sensi Seeds - Lumatek Zeus Pro 2.9 600W


Recommended Posts

Napisałem to ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia korzeni. A co do tych torbieli które mają zwabić bakterie które produkują azot to trochę nad wyraz napisane. Nie od dziś wiadomo że rośliny żyją w symbiozie z różnymi grzybami i bakteriami które rozkładają substancje organiczne na proste składniki które może przyswoić roślina. Ale weźmy np konopie uprawiane w hydroponice gdzie rośliny żyją w roztworze sztucznie przygotowanym przez człowieka i nie występują tam bakterie ewentualnie w śladowych ilościach. Ja też zawsze się zastanawiam dlaczego ludzie nie sadza w docelowych donicach tylko najpierw małe później przesadzanie i dodatkowy stres dla rośliny i ryzyko jej uszkodzenia. Nie mam tutaj na myśli przemysłowych upraw gdzie są osobne pomieszczenia do wegetacji itp. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 20.09.2022 o 22:23, AligatorOzi napisał:

Pięknie to wyglada :3 ale czy wydatek na taki nawilżacz byl potrzebny?;> chyba ze tez dehumidifer to chyba ze 😄

Z ostatniego zdjecia to ja bym już ta mała wywalił bo widać ze sąsiadka nie toc ze podlewana lepiej jej strona to i wszystko zabrała dla siebie 😄

Ten nawilzacz uzywam w drugim namiocie 1.5 x 3m takze juz go mialem . 

 

W dniu 21.09.2022 o 17:00, MiniBox napisał:

Zastanawiam się dlaczego są w małej doniczce a następnie będą wsadzane do większej ?? Wydaje mi się że tutaj zabrakło wiedzy podstawowej , a więc postaram się wypowiedzieć. Roślina w pierwszej fazie puszcza korzeń palowy który idzie w dół i sprawdza na każdej głębokości ile substancji i miejsca ma na tworzenie korony nad ziemią, Następnie korzenie tworzą takie małe torbiele w których znajdują się substancje wabiące bakterie które np. zawieraja Azot bo roślina w tej chwili właśnie tego pierwiastka potrzebuje. Po zbawieniu danego pokarmu pod korzenie przywołuje inne bakterie które zjadaja te wcześniejsze i dopiero może pobrać z roztworu godchodowego  ( czyli kupy ) tzw. pokarm 🙂  Nie traktujcie roślin konopnych jako cos co można wsadzić, ususzyć i spalić. Nadewszystko potrzeba zrozumienia podstaw , to nie jest żadna fizyka kwantowa hehe. Reasumując , polecam wkładać nasionka bezpośrednio do docelowych donnic 🙂

Mordo robie tak od dlugiego czasu a i tak zbieram topowej jakosci susz . I ilosc tez jest bardzo dobra . Moze nie robie tego dlugo i. Ie jestem jakims chuj wie znawca ale wydaje mi sie ze wiem co robic 🙂

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemaneczko !

Dzis dzien 15 odkad nasionka byly w ziemi ale tydzien 2 Wega .  Wszystko zapowiada sie fajnie poki co . 
Temperatura dzien i noc okolo 26-30 °C 

Wilgotnosc od 60-80 % . Ciezko na tym duzym nawilzaczu to ustawic by juz nie zmieniac . Wiec raz podkrecam a raz skrecam w dol 😅
  
Z woda leci tylko Calmag od firmy Shogun (bardZo polecam, uzywam juz na moim 8 projekcie i nie zmienie ) gdyz woda w miejscu gdzie mieszkam biedna w uj  i twarda jak skala.  

Happy Growing ! 

 

 

 

 

5C275F61-307C-43BE-B8B4-3B09F72B6CFC.jpeg

Edytowane przez Malutki195
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Postaraj się by temperatura nie przekraczała 28 stopni. Później jak wyjmiesz nawilżacz temperatura trochę spadnie. Tak czy inaczej 30 dla małych roślin indoorowych to dużo. Ta lampa ma opcje regulacji mocy ? Może zmniejszyć moc na 25%... W ogóle pokaż fotki tej lampy, jak ją oceniasz ? Jakieś plusy minusy ? 

 

Niepotrzebnie te doniczki już wstawiłeś, gleba już wysycha, ja bym ją schwał do cienia i czymś zakrył.

Pamiętajcie że jak lecicie coś bio, mikoryza itp. to w przypadku przesuszeniu lub podlaniu wodą z chlorem niszczymy życie... 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam lampe na 25% . Jedyny jej minus to waga. Nie mam gdzie tej gleby trzymac bo mam mala kawalerke w miescie. A w domu juz nie mam miejsca tak samo. 

13 godzin temu, Pablo napisał:

Postaraj się by temperatura nie przekraczała 28 stopni. Później jak wyjmiesz nawilżacz temperatura trochę spadnie. Tak czy inaczej 30 dla małych roślin indoorowych to dużo. Ta lampa ma opcje regulacji mocy ? Może zmniejszyć moc na 25%... W ogóle pokaż fotki tej lampy, jak ją oceniasz ? Jakieś plusy minusy ? 

 

Niepotrzebnie te doniczki już wstawiłeś, gleba już wysycha, ja bym ją schwał do cienia i czymś zakrył.

Pamiętajcie że jak lecicie coś bio, mikoryza itp. to w przypadku przesuszeniu lub podlaniu wodą z chlorem niszczymy życie... 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+