Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

Konopie w kosmetykach - Skuteczność czy "Ściema"


Recommended Posts

Drodzy forumowicze zwracam się z pytaniem czy stosujecie kosmetyki oparte na bazie oleju z nasion konopi ?. Ostatnio widziałam takie w jednej z drogerii co mnie bardzo zdziwiło. Zadałem sobie od kiedy konopie są dostępne w Polsce i który etap przespałem. Mało tego, że są produkują je takie firmy jak Bielenda !. Przeszukałam sieć i natrafiłam na mnóstwo sklepów oferujący podobny asortyment stąd pytanie czy naprawdę są tak skuteczne tak jak je opisują ? 

Link to comment
Share on other sites

Siema widzę że post sponsorowany ale odpowiem Ci na twoje pytania.

Jeżeli chodzi o jakość kosmetyków na europę oraz w suplementach możemy bardzo się szybko rozczarować ze względu na to że ilość posiadanego składniku z konopi jest nieznacznych ilościach.

 

W Polsce mamy tendencję do wzrostu za kupowanych kosmetyków z konopi praktycznie wszędzie teraz można zobaczyć liść konopi sklepach co niezmiernie mnie cieszy.

 

Ale martwi mnie to że Świadomość konsumentów jest dość mała jeżeli chodzi o pochodzenie nasion lub oleju w konopnych w tych kosmetykach.

 

Nie oszukujmy się ale produkty Konopne powinny być na bazie świeżych olejów oraz ekstraktów, nie faszerowane Dodatkowo konserwantami które w gruncie rzeczy są szkodliwe dla skory a w wielu tez przyczyniają się do chorób w tym raka.

 

Także jako osoba świadoma że uprawa konopi powinna być jak naj bardziej zbliżonym procesie do naturalnego, obróbce oraz końcowym produkcie - mówię stop Komercjalizacji konopii.

 

Mało osób będzie mówiła o tym że prawdziwy naturalny kosmetyk z konopi można sobie zrobić samemu to jest banalnie proste.

 

Oraz taką informację że wszystkie oleje mają krótkie terminy ważności i najważniejsza jest jakość produktu jeżeli chodzi o zdrowie.

 

Także jeżeli coś jest robione na masową skalę nigdy nie jest wyjątkowe i skuteczne wtedy gdy do naturalnego środka dodadzą chemię która jego naturalne działanie niweluje 

Link to comment
Share on other sites

Fajnie powiedziane faktycznie myślę, że nikt się nie zastanawia i nie analizuje pochodzenia nasion czy oleju. Najgorzej, że mało kto nawet analizuje jego zawartość i pozostały skład. Widziałem firmy firmy tj. In... które sprzedają produkty po cenach 8-10 zł. Myślę, że nie mogą one reprezentować jakiś super szczególnych właściwości gdzie mamy też kremy i kosmetyki w których ceny wahają się w granicy 30 -40 zł.

Najlepszym rozwiązaniem jest chyba spróbowanie zrobienia czegoś we własnym domowym zaciszu chociaż wiadomo co z czego i za ile :).  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+