Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 110 W // 60x60x170 // 3x Fat Banana Automatic, 1x Royal Gorilla Automatic


Recommended Posts

-Lampa LED ~120W z chinczyka

- 18/6h

- 60x60x160

- Donice 7.5l plastikowe, kwadratowe. Klasyczne medium Canna Terra;

- indoorpack od biobizza; plagron power roots;
- Podlewane woda kranowa, odstana. Papiery test PH pokazuje okolice 8. Obecnie tego nie kontroluje (organiczne nawozy robia to za mnie)

Jest to moja druga uprawa indoor w zyciu. Pestki do wody trafily 10 grudnia, dzien pierwszy licze od 14 grudnia. Trenowalem klasycznie poprzez LST, jednak postanowilem sprobowac pierwszy raz w zyciu siatki. Glownie dlatego ze boje sie ciasnoty w boxie. Dnia 11.01 zalozylem siatke i zdjalem niektore sznurki. Zobacze jak w ciagu 5 dni rosliny zareaguje i bede reagowal.

Edit: Nie uzywam nawilzacza, podlewanie medium wystarcza. Krytyczne 20% jest spowodowane otwarciem drzwi boxa przez okolo 2.5h.

Harvest juz dzisiaj oglaszam na 25 lutego lub 30 lutego

Moim celem sa 3 miesiace spokoju od ulicznych dilerow 😛
 

 

Edytowane przez AligatorOzi
  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, Rysiu napisał:

Spoko projekt. Powodzenia.

Postaraj się wstawiać zdjęcia bez włączonego leda. Lepiej wtedy zieleń widać. A tak wszystko różowe/fioletowe.

Postaram się następnym razem. Ten ostatni raz pozwalam sobie dorzucić grafiki z okresu poprzedniego miesiaca.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

12.01

W ostatnim czasie zauwazylem pierwsze biale wloski. Z tego faktu zaczynaja sie u mnie pierwsze niedobory. Profilaktycznie rosliny zostaly dzisiaj podlane:

1.5L/ 2ml BioGrow, 3ml BioBizz, 1ml TopMax - docelowo aby nadrobic zuzyty azot i poslodzic rosline pierwiastkami na kwitnienie.

Kazde 1.5l z nawozem lalem na dwie roslinki.

Warto zaznaczyc ze niedobor widoczny na zdjeciu pojawia sie tylko na gornych partiach rosliny - nie jest to typowy niedobor azotu 🤔 Lekko poprawilem wyrosty. Niektore schowalem bardziej pod siatke. Teraz pozostalo byc cierpliwym i czekac na reakcje roslinny po podaniu nawozu. Warto dodac ze podlewam nieregularnie - 1 lub 2 razy w tygodniu. Moj pierwszy indoor nauczyl mnie, ze rosline lepiej zasuszac niz przelewac 🙂


PS: Siatka na zdjeciu jest DIY. I polecam kazdemu kto chce zaczac przygode ze SCROGIEM aby siatke zrobic samemu (polecam sznurek konopny). U mnie kupna siatka okazala sie calkowita porazka (duzo mniejsze zageszczenie i wielkosc)

 

Edytowane przez CelMarzeniaAtakZycie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

15.01

Drobny update. Wszystkie panny prócz jednego Banana wydaja sie reagowac dobrze na siatke. Liscie ciagle zaslaniaja odrosty i mam wrazenie ze ogolnie roslinka stanela w miejscu. Najbardziej jestem dumny z Royal Gorilla widocznej w prawym gornym rogu. Royal Gorilla Automatic w mojej opinii to udana i reprezentatywna odmiana. Pokusze sie o stwierdzenie, ze mozna na niej probowac treningi HST - sam probowalem FIMa z pozytywnym skutkiem. Niestety nie przepadam za smakiem tej odmiany - wole przewage terpenow 'ziemnych'.

Do boksa doszedl wiatrak mieszajacy.

Z pozytywnych informacji zaczynaja zanikac objawy niedoboru. Nie wiem czy to byl azot, ktorys z pierwiastkow na kwitnienie czy samo PH. Po podaniu mieszkani nawozow na weg i flo sytuacja wydaje sie normalizowac. Roslinek nie chce za bardzo ladowac nawozami wiec mozliwe ze to bylo przedostatnie podlanie z nawozem.

Kolejny update chyba w nastepny piatek - bedzie wiecej do pokazania. Roslinki bede podlewac w niedziele, lub poniedzialek. Standardowo 700ml - 1L / roslinka.
 

 

 

Edytowane przez CelMarzeniaAtakZycie
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 17.01.2021 o 23:21, skif napisał:

obserwuje kolego! rozumiem jako laik ze siatka jest po to zeby sie ladnie i rowno ukladaly roslinki co w przyszlosci poskutkuje tym ze nie beda wiatraki zaslaniac topow kwitnacych?

SCROGa ja sam rozumiem jako lepsze LST. Ulatwia roslinie rozgalezic sie na boki, ulatwia wyrownanie wzrostu roslin i ulatwia ogarniecie buszu. Gdybym mial leciec na 4 roslinach bez siatki w tym boxie to chyba bym oszalal 😄

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

19.01

- Kazda z panien zostala podlana 1L czystej wody (i troszke soku z cytryny). Dwa dni wczesniej (17.01) kazda dostala po 0.5l, a juz dzisiaj sucho 😮 Zauwazylem ze znacznie zwiekszyla sie intensywnosc pobierania wody - jak i swiezo po podlaniu widze od razu reakcje rosliny.


Obecnie jestem sredniozadowolony, Royal Gorilla najbardziej mi sie podoba (gorny prawy rog). Wytlumaczeniem jest tego rodzina - Fat Banan wydaje sie byc bardziej indica, gdy Gorilla sativa. Zauwazam to przy rozgalezianiu sie rosliny jak i samych lisciach. Niestety Fat Banana to porazka na siatke - licze ze chociaz zbiore z kazdej po 30g. Gdy przy Royal Gorilla spodziewam sie wyniki 60g.

Nastepne podlanie przy piatku z pelna dawka nawozow na FLO.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

21.01

Bardzo maly update z dnia dzisiejszego:

Na chwile zostala zdjeta siatka. U kazdej z fatbana ucialem dolne odrosty ponizej lini siatki. Ucialem rowniez pare wiatrakow zostawiajac te najwieksze i najbardziej doswietlone (przydadza sie na kwitnienie xD).
Ogolnie poprawilem ulozenie odrostow wzgledem siatki. Wydaja sie byc teraz lepiej doswietlone. Trzymam teraz kciuki aby fatbanana skupila sie tylko na tym co zostalo i zbednie sie nie stresowala. Lzejsze doniczki zostaly podlane (0.5l per doniczka).

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+