Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nawozy mineralne po taniości.


gigit

Recommended Posts

Witam w niedzielny poranek .. bo już 16 

Judaista jakiś czas temu zaczął dość ciekawy temat z nawozami, zupełnie nie wiem dlaczego od jakiegoś czasu nie jest on kontynuowany, ale nie o tym chciałem...

ok... do sedna... jak w temacie , czyli jak zrobić sobie samemu nawozy, tym razem mineralne.

za przykład niech posłuży ...Powder Feeding - Booster PK+ LINK

Jak widać producent, poza oczywiście pitoleniami marketingowym informuje nas o składzie boosta. powszechnie wiadomo cudowne boosty wszelakiej maści głownie składają się z P i K w rożnych proporcjach a dokładnie rzecz biorąc to z P2O5 i K2O głownie dlatego żeby na etykiecie wygadalo to bardziej przekonująco to ile faktycznie jet tam np potasu z wyliczeń wyniknie ze jest go tam dużo mniej ... W tym konkretnym wypadku mamy jeszcze mikro i magnez dorzucony i skalkulowane to jest wszystko na kosmiczna cenę ... dlaczego tak uważam? zaraz sie wszystko wyjaśni.

Wspominalem ze skład z etykiety, to P2O5 i K2O , jak widać stosunek to .. 30:27

large.Przechwytywanie1.PNG.0672f488c9ba09c2b7f060dfa130c9df.PNG

Jak to uzyskac za pare groszy? nic bardziej prostszego .... Wystarczy kupic ogolno dosytepne 

-KH2PO4

-K2SO4

-CSM+B

i no sol magnezowa 

wszystko rozpuścić np w wodzie destylowanej i proszę bardzo mamy gotowy boost

nie będę tu pisał jak zrobic podstawowe nawozy bo te są na tyle tanie ze można sobie darować ale jest to wykonalne bez problemu ..

teraz jak zrobić ww.. żeby ułatwić i nie wyliczać wszystkiego z mas molowych ... od razu rzucę screeny bilansów i tak...

KH2PO4

large.Przechwytywanie.PNG.d8e8c71d263a046193f507f5454078d5.PNG

K2SO4

large.Przechwytywanie2.PNG.b702311b8378233683970246867231e5.PNG

Mamy teraz jasne ze w KH2PO4 jest P2O5 - 52 i K2O - 35 a w K2SO4 mamy K2O 54

teraz z proporcji wyliczamy sobie ile potrzebujemy obu składników żeby zrobić sobie pk i ewentualnie wzbogacić to czym sie tam tylko chce ...

Na pk 30-27 będziemy potrzebowali 577g KH2PO4 i 137g K2SO4 ... proponuje sprawdzić ile kosztują wszystkie składniki i przekonać się jak jesteśmy robieni w ch.... 

pk 13/14   250g i 102g  na litr wody i stosować jak od canna 

Tyle z mojej strony, jeżeli macie chęć to zapraszam do dyskusji... milego 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemka

zastanawiało mnie to ostatnio i doszedłem do podobnych wniosków tyle że przeliczałem dla hydro (wzorując się na GH Flora Series) jeżeli to nie problem wrzucam cytat z innego forum który zainspirował mnie do obliczeń:

Cytat

Do tej pory używałem pożywek GH Flora Series, ale jak dla mnie wszelkie nawozy do hydroponiki to przepłacanie za wodę z malutka ilością nawozu.
Jak poszperałem to dowiedziałem się że producenci jak HESI itp. biorą składniki i nawozy od YARA.
60-90zł za 1,5l koncentratu przy Flora series...
za 96zł zakupiłem nawozy YARA Kristalon Żółty, Pomarańczowy i Niebieski, w paczkach po 3kg, co daje mi 9kg.
Przy typowym stężeniu starczy na 11.250l.... Gotowej pożywki.

już teraz nie pamiętam jak była cena końcowa na grudzień 2019 ale zapamiętałem że tanio i zapisałem cytat z flagą "do ponownego rozważenia" przed zakupem nowych nawozów 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A co za problem wyliczyć soebie ?

GH Flora Micro
na 10 litrów

Ca(NO3)2 1.3 gr
KNO3 0.7 gr
aaaCSM 0.4 gr
NH4NO3 3.8 gr

GH Flora Gro
na 10 l

KH2PO4 0.6 gr
KNO3 3.5 gr
MgSo4 0.8 gr
NH4NO3 0.4 gr


GH Flora Bloom
na 10 l

KH2PO4 2.9
K2SO4 0.4
MgSo4 2

tylko nie wiem czy tu za dużo siarki nie będzie ... ale można poszukać innego magnezu 

wszystko dostępne bez problemu np na aledrogo 

 

Próbowałeś tych nawozow od YARA?

Edytowane przez gigit
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.02.2020 o 13:10, gigit napisał:

out to mnie tak srednio interesuje ale planuje wykorzystaj je w boxie , przyklad pierwszy z brzegu ...

link1

link2

uzupełniając:

GREEN HOUSE FEEDING POWDER GROW 1kg = 141,51 zł

Nawóz hydrocomplex, YARAMILA uniwersalny 5kg = 22,50 zł

Nawóz hydrocomplex, YARAMILA uniwersalny 25kg = 79,99 zł

+ przesyłki

 

gruba przebita 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+