Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 250W | AK472 Auto Femi + Dance World Femi


Recommended Posts

 Witam, to moja pierwsza uprawa - z góry dziękuję za wyrozumiałość i dobre rady ? 

 

Nasiona:    AK472 Auto Femi (Akseeds)    +    Dance World Femi ( Royal Queen Seeds)
Oświetlenie: 1x HPS 250 W ( Philips Master son-t apia plus xtra )
Box: 80 x 80 x 160
Podłoże: Canna Terra + włókno kokosowe + perlit + styropian
Donice: 2 x 11 l
Nawozy: Hesi ( TNT Complex, Bloom Complex, Phosphorus Plus, BOOST )
Wentylacja: wlot euro 1 (100m3/h), wylot euro 2 (150m3/h), mieszający (zdjęcia), cooltube       +     ewentualnie pasywny wlot w namiocie
Dodatkowe info:  filtr węglowy Can Lite 150m3 + czekam na paczkę z nawilżaczem
 
 
Pestki wrzucone do wody, potem na waciki. Dance World wystrzelił szybko i rósł (kiełek) równomiernie, Ak472 - trochę mu to zajeło - w wodzie bardzo powoli, spędził w kieliszku kilka dni, ale kiedy kiełek się pokazał i wyłożyłem go na wacikach to w jeden dzień wyrósł tak jak DW przez kilka dni.
Teraz Obydwie siedzą w donicach docelowych.
Póki co zarówno przy kiełkowaniu jak i pierwszym podlaniu użyłem zwykłej wody z Biedronki z baniaka 5l.
 
Temperatura i wilgotność: mam dwa termo-higrometry  -  jeden elektroniczny drugi analogowy (najtańszy) i obydwa wskazują inne wartości, a żadnemu z nich nie wierzę...
Owinąłem obydwa mokrą szmatą + "przetestowałem" je w łazience (gorąca kąpiel w wannie- pełno pary skraplającej się na ścianach, lustrze itd). Analogowy wilgotność pokazał 80%, elektroniczny 60-parę.
W tej chwili pokazują mi wilgotnosć: 40-60% analogowy, 30-40 pare elektroniczny.
We wskazania temeratury też za bardzo nie wierzę - wczoraj na zewnątrz temeratura 10 stopni w pokoju odkręcony grzejnik, jak coś majstrowałem przy namiocie to byłem cały mokry a one 20 stopni analogowy i 18 elektroniczny.
Muszę się zaopatrzyć w coś mądrzejszego. Coś polecicie? Nawilżacz teoretycznie ma  wbudowane - zobaczymy.
 
 
I to chyba tyle z moich dotychczasowych działań.
 
 
Chciałbym zapytać o:
1. Jak często podlewać na tym etapie? Bo podlałem ziemie przed posadzeniem, tak żeby byla wilgotna - posadziłem kiełka i podlałem go wodą. Ale praktycznie kilka godzin i ziemia jest bardziej sucha niż wilgotna (namiot póki co stoi otwarty)
2. Kiedy zacząć nawożenie?
3. Rozumiem, że lampę załączać jak tylko roślinka się wybije z ziemi?
 

IMG_6631.JPG

IMG_6630.JPG

IMG_6608.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. ja na poczatku podlewam 100 ml wody na 3 dni

2. jak ziemie masz z nawozami to nawozy dopiero jak zacznie kwitnac czyli automat gdzies 25-30 dzien zycia, a feminizowana jak przelaczysz na fotoperiod 12/12 wtedy zacznie kwitnac po paru dniach

3. to ktos inny podpowie ja swiece od poczatku i wychodza z ziemi tego samego dnia co wlozylem

teraz moje rady wody raczej nie kupuj bo tam czesto nie ma jakis mikroelementow i potem sa jakies dziwne niedobory, lepiej nalac kranowki do 5 litrowego baniaka i odczekac 24-48 godzin az chlor wywietrzeje

co do wilgotnosci to sie nie wkrecaj za bardzo rosliny na wegu przy zamknietym namiocie same sie pocą i zobaczysz skroplona wode na scianach namiotu, a to dobrze bo na wegu ma byc wilgotno, temperatura 20-30 stopni jest dobrze dla roslin ponizej 16 troche slabo rosna

co do wody to dbaj zeby byla w temperaturze takiej jak rosliny mniej wiecej bo moga dostac szoku

pozdro chyba wszystko ok nappisalem

edit: co do podlewania jak juz beda troche wieksze to sprawdzasz ciezar donicy jak ma sucho wtedy podlewasz i sprawdzasz ciezar i tak do konca zabawy, ciezar wyznacznikiem kiedy poodlac

edit2: jak masz mocna lampe to ja troche podnies bo przypalisz malenstwa lepiej zeby sie troche wyciagnely niz, zeby sie zjaraly

Edytowane przez rooky
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Widzę że termo-higrometr masz taki jak ja(ten żółty czy tam pomarańczowy) jakoś bardzo nie zauważyłem żeby bardzo glupial a swoje przeszedł w trudnych warunkach co do twoich pytań podlewamy gdy sucho naradzie niewielkie ilości co drugi trzeci dzień mniej więcej @rooky ci dobrze napisał z ważeniem doniczki nawożenie prawdopodobnie dopiero przy kwitnieniu bo w ziemi powinno być na tyle składników żeby na Wega starczyło co do lampy to już może chodzić trzymaj ja w odległości mniej więcej 30cm od roślin żeby się nie przypaliły temperaturę mierz między lampa a roślina wtedy będziesz wiedział czy podnieść czy opuścić.

A teraz moje pytania masz dwie rośliny jedna auto druga sezonowa? Jak masz zamiar je prowadzić?(auto swiecisz 18/6 przez całe życie a sezonowe musisz skrócić naświetlanie żeby zaczęła kwitnąć) jak chcesz rozwiązać takie zagadnienie? Czy sezonowa będzie wegowac aż automat wyjdzie z boxa? Jakiś trening?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@rooky @maurycy dzięki za rady. 

Z tym ważeniem doniczki to wiem, bardziej chodziło mi o podlewanie teraz, kiedy to są drobne kiełki, bo domyślam się że nie zalewać całych donic wodą - tak jak napisaliście, a ilość 100 ml różnicy w wadze nie zrobi.

Zastosuje się do waszych porad w takim razie i odpalam lampe, zamykam namiot i co 2-3 dni będę lał. 

 

@maurycy Co do naświetlania- czytałem o 12-1 i chciałem polecieć tą metodą. Z tego co czytałem (a przynajmniej tak zapamiętałem), ktoś pisał że automaty też dają radę w tej opcji. 

Ale szczerze mówiąc, teraz z nadzieją, że nie spieprzyłem na starcie i uda się jakoś wybrnąć - dopasowuje to co wyczytałem/pamietam do zagadki która postawiłeś, bo nie było to przemyślane zagranie tylko jechanie na ślepo i faktycznie trzeba było dać albo dwa automaty albo dwa sezony :/

 

Da radę poprowadzić obydwie na 12-1? Czy jedyna opcja jest tak jak napisałeś- sezonowa na wegu aż automat nie wyjdzie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zrobisz tak, ze automat puscisz wolno czyli bez treningow, a sezonowke bedziesz walil topingi i kladl na boki dwie lodygi ktore sie zrobia po pierwszym topingu do tego lamania i tak dalej sprawdz fotorelacje misia on tam cuda robi z krzakami, 50 dniowy weg na sezonowce takiej polozonej na boki nie rozwali boxa i wtedy przelaczysz na 12/12 automat sobie powinien dac rade juz bedzie 25 dni na flo i do tego nauczysz sie treningow na przyszlosc dasz rade

edit: sry bo teraz przeczytalem o tym 12/1 nie mam tutaj doswiadczenia ale kombinuj 

Edytowane przez rooky
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Stan po tygodniu wygląda następująco:

 

Temperatura:  w dzień ok 28-30 stopni , noc jakieś 16-20 (tutaj bardziej z pamięci - chyba muszę zacząć zapisywać).

Wilgotność: Nawilżacz z higrostatem ustawiony na 80% (w praktyce zależnie od miernika wilgotność różna...)

 

Na AK472 końcówki liści wyraźnie jaśniejsze + "ząbki" podwinięte do góry. Wyczytałem że może być to kwestia PH wody. PH zmniejszyłem do ok 6,0 (kranówa) i ciut lepiej po (jedno podlanie z takim PH póki co - podlewam co 2-3 dni).

DW kolor żywy, intensywny, AK bardziej wyblakła, ale przyrost większy niż DW.

IMG_6746.jpg

IMG_6745.jpg

Edytowane przez iii
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+