Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[LED 20-220W+] Kryptonite


Recommended Posts

6!

O dziwo to ekonomiczne minimum dobrze sie sprawuje, jestem przekonany, ze gdyby kontynuowac w mini boxie to by spokojnie i na flo poszla. Tam jest 5 czerwonych diod na jedna oprawke czy cos, wiec chyba daloby rade, one sa podsterowane pod rosliny.

Tylko, ze jak przeprowadzilem dziewczyne do namiotu to dolozylem jej swiatla, panowie moze przeoczyli. Od tygodnia swiece jej tym 20W + minimodul DIY COB 40W(w sumie 60W jakby cos... patrz intro do relacji)

Fotoperiod 20/4

Po przesadzeniu, topowaniu, naderwaniu dwoch galezi, pani zdaje sie nieszczegolnie wzruszona i dalej nie zwalnia tempa. Po dwoch dniach tak to wyglada.

Temperatura 25' a Wilgotnosc 65/70%

24C.JPG.bea031c572f61b0ea207246c5427ba89.JPG24EJPG.JPG.503e3848f7495ab184441a521e32dc74.JPG

A odciety top, poki co zyje dalej.

24F.JPG.86832e365a480bcec480d3f7e7e21cd9.JPG

7!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Gucio  tak ciachnal caly glowny szczyt , a ze grower jest z tytulem doktora to zna sie na fachu i klona bedzie mial z ta sama genetyka. Zanim klon wypusci korzenie (do 2 tygodni) kolega bedzie ta wieksza trenowal , pewnie z kazdego odrostu tez utnie stozek wzrostu (toping) , spowolni wieksza dajac czas klonowi na rozwoj i za miesiac bedzie mial dwie rosliny na tej samej wysokosci . 

Doktorze ciekawie sie robi.  Konczyles moze nauki na THC University w Colorado ???

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Pasjonista napisał:

@Gucio  tak ciachnal caly glowny szczyt , a ze grower jest z tytulem doktora to zna sie na fachu i klona bedzie mial z ta sama genetyka. Zanim klon wypusci korzenie (do 2 tygodni) kolega bedzie ta wieksza trenowal , pewnie z kazdego odrostu tez utnie stozek wzrostu (toping) , spowolni wieksza dajac czas klonowi na rozwoj i za miesiac bedzie mial dwie rosliny na tej samej wysokosci . 

Doktorze ciekawie sie robi.  Konczyles moze nauki na THC University w Colorado ???

Haha świetna wypowiedź !!! :laugh:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, Początkujący420 napisał:
3 godziny temu, Pasjonista napisał:

@Gucio  tak ciachnal caly glowny szczyt , a ze grower jest z tytulem doktora to zna sie na fachu i klona bedzie mial z ta sama genetyka. Zanim klon wypusci korzenie (do 2 tygodni) kolega bedzie ta wieksza trenowal , pewnie z kazdego odrostu tez utnie stozek wzrostu (toping) , spowolni wieksza dajac czas klonowi na rozwoj i za miesiac bedzie mial dwie rosliny na tej samej wysokosci . 

Doktorze ciekawie sie robi.  Konczyles moze nauki na THC University w Colorado ???

Haha świetna wypowiedź !!! :laugh:

:doctor::doctor::doctor::doctor::doctor::doctor:

Hehe, panowie mnie czasem rozbrajacie, ze nie wiem jak odpisac, bo kto wie czy to ironia czy powazne imputacje w temacie, a nie lubie byc pyszalkowaty.

@Pasjonista jakby przyblizyl moj zamysl, ale ciut podkolorowal potencjalne rezultaty, bo nie ma szans, zeby przy tym wigorze starej klon mogl ja dogonic. Zrobilem topping, aby struktura rosliny byla bardziej symetryczna co ulatwia rozplanowanie przyszlych odrostow. Przy samym LST robi sie zbyt chaotycznie z czasem.

Niewykluczone, ze gdy zapelnie pozadana przeze mnie powierzchnie siatki zrobie kolejne ciecia.

Klon, jezeli sie przyjmie mozliwe przejmie role matki, a pozniej sie zdecyduje jak nim rozporzadzic. Jak pisalem wczesniej, szkoda zeby zmarnowac cos co juz uroslo, wiec daje mu szanse zycia. Jestem tez ciekaw czy utrzyma on symetrie czy odrosty sie rozejda naprzemiennie.

Jak sie okazuje nie trzeba gonic do Colorado, aby jakos trenowac rosliny. Wystarczy troche podstaw i umiarkowanie we wszelkich pracach nad roslina. Na chwile obecna, od poczatku tej rundy nie ingerowalem w zycie w glebie poza zaszczepieniem mikoryzy. Odkladam na bok schematy karmienia od producenta nawozow i bacznie obserwuje rosline, aby zaczac w optymalnym momencie. Bylo mowione, ze pod LEDami nalezy zachowac szczegolna ostroznosc w diecie, ja rozumiem to tak, ze przy nizszej temperaturze otoczenia, roslina ma mniejsze potrzeby, a pierwiastki zostaja w glebie na dluzej, bo rowniez nie wyplukujemy ich czestym podlewaniem.

W miedzyczasie robie przeglad roznych LEDow, bez watpienia musze przygotowac sie do flo. Powierzchnia boxa to 90x90 i swiatelka coraz wiecej sie przyda. Jakies sugestie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cze!

dobra, jutro mina 4tygodnie i zaczely sie klopoty, na dniach niedobor swiatla dal sie we znaki. Nie bylo mnie w chacie, zeby monitorowac zmiany na bierzaco.  Za duzy namiot , fotony gina w przestrzeni i roslina mi sie ciagnie. Nie mam na razie okazji, zeby zorganizowac lampe, brakuje mi czasu na zabawy w zamawianie podzespolow i budowanie nowej, wiec mozliwe ze pojde na gotowca.

Zna ktos Greenception? https://greenception.com/product/gc-4/

Z uwagi na brak czasu ratuje sytuacje jak moge, otoczylem rosline bialym murem z brystolu i dalem swiatelko jeszcze nizej.

Dzien 27

27.JPG.c781c6dd5e41d709d6237f90c8e37cd1.JPG

Dostala ciut BioGrow+Alg-A-Mic.

6!

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+