Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
thc-thc.com seedstockers.com ganjafarmer.com.pl

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

lolaszek

Pomoc w wyborze wentylacji PILNE !!!

Recommended Posts

Witam.

Na dzien obecny mam nastepujacy zestaw

Box  DR60

Lampa LED COB Citizen 130W

Wentylacja wlot pasywny , wentylator mieszajacy 13W (dziala na II stopien bo nie ma wyciagu),

Podloze Canna Terra

Rosliny 2x Pineapple express af oraz 1x Gorilla Glue

Donice Ananas 11L szmaciana donica root , goryla siedzi w 7L

Rosliny dopiero wystrzelily z ziemi wiec problemu z wentylacja nie mam , temperatura 25-26 stopni w dzien noc 20 , wilgotnosc w dzien 60-70 w nocy 75-80.

Odleglosc od lampy panelu to ok 70-80 cm i potencjometr na 50%.

Pytanie moje dotyczy wyboru wentylatora a pozniej dodanie filtra , mam przewod duct o srednicy 100mm izolowany welna akustyczna 5m.

Mieszkam w UK i poszukuje wentylatora wyciagajacego .

Nie jestem elektrykiem i nie bede potrafil zainstlowac kabla i zrobic instalacji elektrycznej wiec wolalbym juz z zarobionym kablem .

Zalezy mi na dwoch biegach oraz cichej pracy .

Na rynku polskim jest taniej jezeli chodzi o wentylacje , szczegolnie o modele TT,PrimaKlima, Soler palau etc ale kompletnie nie wiem co jak pracuje , zamowilem nastepujacy model

ale wstrzymalem sie dopoki nie dowiem sie czy ktos to widzial w akcji i jak sie to ma do drozszych modeli badz modeli innych firm

Wentylator firmy Black orchid wersja HYBRID FLO

Specyfikacja

Size: 100mm, 4” dia spigots
Electrical connection:
1.8m cable, 3-pin UK plug
Electrical
Supply: 220/240 Vac 50/60 Hz
Current: 0.1/0.11 Amps (low/high)
Power Consumption:
23/25 Watts (low/high)
Controls: 2 speed switch (high/off/low)
Speed: 2050/2620 R.P.M. (low/high)
Noise Level: 27/32 dB(A) (low/high) @ 3m
Max. Air
Temp: 60 oC
Weight: 1.54 Kg
Max. Airflow: 180/245 m3/hour

Czy ktos korzystal z tych drozszych  orchidei ? Boje sie ze jako producent typowo growowy nie dorowna w cichosci pracy innym znanym markom , w Polskich hurtowniach mozna znalezc modele np s&p o polowe taniej jak w angielskich sklepach z wentylacja kuchenna . Sam nie wiem co wybrac - jest wiele modeli z zarobionym kablem UK na ebayu w okolicach 50 funtow czyli podbnej cenie jak ten orchid , jednym z takich wentylatorow jest chociazby manrose. Dodam ze ten orchid to wersja hybrid a nie mixed flo tansza o 20% , sam roznicy do konca nie kumam ;)

Witaj

Będzie idealny, a nawet pomyśl o takim co ma wbudowany regulator obrotów i temperatury. Filtr dobierasz do górnej granicy wentylatora czyli około 245m3/h

Lepsze wentylatory są już z okablowaniem. Jeżeli Twój nie jest poproś sprzedawcę a na pewno Ci podłączy.

Ja bym brał tego: https://grower.com.pl/pl/p/Wentylator-promieniowy-z-regulacja-obrotow-i-temperatury-100%2C-280m3/1718

Im lepsza kasa tym lepsze wykonanie i podzespoły, mam dwa o większej mocy i chodzą sobie przeważnie na 60% i nie buczą.

Wlasnie mysle nad nim,mam kilka opcji teraz

Albo

wentylator + kontroler

wentylator 2 biegi + za 3 mc kupic porzadny kontroler za pare stow

wentylator z wbudowana kontrola

Jesli chodzi o ten model co podajesz to jedyneczemu nie kupilem go jeszcze to ze nie wiem jaki jest glosny na jakich ustawieniach i czy na niskich nie ma buczenia ... jesliktos ma ten sprzet i mi cos podpowie to jeszcze dzis go zamawiam..

Wentylator raczej powinien być dobry ma regulator obrotów jak będzie za głośno chodził zawsze możesz zmniejszyć obroty i zastosować tłumik ja ogólnie używam wentylator silent td 160cm3. mały i cichy choć nie można regulować obrotów jedynie są 2 biegi umnie sie sprawdził chodzi 24h ze względu na zapach i cyrkulację powietrza. Najlepiej jak znajdziesz w poblizu growszop i sprzedawca Ci doradzi cały zestaw na gwarancji elegancko można zakupić obejrzeć pozdrawiam .

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page and RODO