Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Plan Growboxu do oceny


BetaGrow

Recommended Posts

Cześć wszystkim, przesyłam Wam plan mojego growboxa do oceny i sugestii.

  • Rozmiary: 60x60x120
  • Lampy: HPS (moc jeszcze nieokreślona)
  • Materiał: Płyty MDF/HDF (prawdopodobnie)

Mam zamiar wnętrze wyłożyć kocami ratunkowymi
Legenda:

  • Czarne kwadraty - wentylacja na komputerowych wiatraczkach 12V - jeden na wyjście, drugi na wejście. Po boku myślę o jeszcze jednym dodatkowym wiatraczku.
  • zielony kwadrat - Termometr
  • Niebieskie łuki - odbłyśniki (zastanawiam się nad tanimi brytfankami)
  • Złote coś co przypomina żarówki - żarówki :D
  • Białe kółka - miejsce na filtr węglowy/kable etc.

Bardzo proszę o wszelakie rady/ochrzany. To jest projekt zrobiony na podstawie paru innych projektów. Sam rysunek jest mocno artystyczny, ale mam nadzieję, że jest w miarę przejrzysty :)

Pozdro 600

 

betagrow.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej 

Sam mam taki box wiec podzielę się doświadczeniem.

Trochę źle kombinujesz. 

1 zamiast koca kup biała farbę matową 

2 wentylacja, wlot na dole boxa pasywny, wylot u góry filtr i wentylator.

3  termometr trzymasz na wysokości szczytów 

4 wiatraczki komputerowe jako mieszające powietrze w boxie sprawdza się przez tydzień lub dwa, później potrzebujesz coś większego taki 20-30 cm biurkowy

5 do boxa 60x60 potrzebujesz przynajmniej hps 150w lub 250w a 250w to w cooltube bo ugotujesz panienki. 

6 wysokość 120 cm trochę mało, bo doniczka ma koło 30 cm, plus 20cm na lampę i odbłyśnik, plus 30cm wysokości lampy od szczytów daje 80 cm, więc na wysokość krzaków pozostaje 40 cm. Osobiście mam 180cm i żałuję że nie zrobiłem więcej.

Mam nadzieję że trochę pomogłem.:zmiazdzony:

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, nowaczek napisał:

Hej 

Sam mam taki box wiec podzielę się doświadczeniem.

Trochę źle kombinujesz. 

1 zamiast koca kup biała farbę matową 

2 wentylacja, wlot na dole boxa pasywny, wylot u góry filtr i wentylator.

3  termometr trzymasz na wysokości szczytów 

4 wiatraczki komputerowe jako mieszające powietrze w boxie sprawdza się przez tydzień lub dwa, później potrzebujesz coś większego taki 20-30 cm biurkowy

5 do boxa 60x60 potrzebujesz przynajmniej hps 150w lub 250w a 250w to w cooltube bo ugotujesz panienki. 

6 wysokość 120 cm trochę mało, bo doniczka ma koło 30 cm, plus 20cm na lampę i odbłyśnik, plus 30cm wysokości lampy od szczytów daje 80 cm, więc na wysokość krzaków pozostaje 40 cm. Osobiście mam 180cm i żałuję że nie zrobiłem więcej.

Mam nadzieję że trochę pomogłem.:zmiazdzony:

 

 

Dzięki za radę, wezmę to pod uwagę. Swoją drogą, życzę Ci by panienki fajnie urosły :D Mam takie pytanie, ostał Ci się może schemat Twojego growboxa? (O ile go posiadasz).  Piona :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a nie lepiej kupić namiot o takich wymiarach? płyty mdf wcale nie są takie tanie, a namioty o takich wymiarach wcale nie są takie drogie... sam na początku kombinowałem w takich miejscach i muszę przyznać ze wygoda jaką daje namiot jest nieporównywalna do skrzynek. Choćby sam fakt złożenia namiotu w 10 minut do kartonu. 

Miałem kiedyś namiot 60x60x140cm (teraz używam go do sadzonek :D ) i w nim lampe hps 250w. Przy silnym wiatraku wyciagajacym radziłem sobie z temperatura bez cooltube.  

Powodzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+