Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zestaw do oceny. Debiut.


TrippyHD

Recommended Posts

Witajcie!

Od tego tygodnia ruszam ze swoim planem posadzenia "hehe pomidorków".

Postudiowałem trochę na ten temat, mam już plan działania, jednak chciałbym się zapytać Was o radę. Po prostu nie wiem czy zmierzam w dobrym kierunku.

  • BOX

Tutaj postawiłem na coś gotowego. Mam na myśli konkretnie ten produkt: Mały Jaś II - BIG 0,3 x 0,3 x 0,9 metra

No i tutaj rodzi się pytanie, czy taki boxik wystarczy mi do posadzenia jednego automatu?

  • Oświetlenie

Po odwiedzeniu kalkulatora na górze strony zastanawiam się dlaczego chciałem postawić na żarówkę o mocy 150W. Według niego, przy takim rozmiarze boxa, wystarczy mi 70W HPS. Tą kwestie również oddaje pod lupę tutejszych ekspertów. Czy faktycznie tak jest, że taka moc mi wystarczy na całą uprawę. 

Dodam, że w opcji przy zakupie tego sprzętu zaznaczę aby dołączyli mi taką lampę: odbłyśnik eco 25x35

  • Nawozy i ziemia

Przyznam się, że wybrałem nawozy przed wybraniem konkretnej odmiany automatu. A to chyba błąd. Ale o to zaraz Was poproszę.

Myślałem nad tą ziemią: Canna Terra Professional.

I o takich nawozach: BIOTABS ZESTAW STARTOWY + boom boom spray.

Dodatkowo pomyślałem nad testerem PH i nawozie który to PH przywróci do normy. Nie wiem jeszcze jakiej firmy ale może coś w markecie budowlanym typu OBI coś znajdę.

  • Wentylacja

Tutaj chcę nabyć taki o to wentylator który posłuży jako ten wlotowy: LINK

A tutaj ten wylotowy: LINK

  • Nasionka

Szczerze? Nie mam wybranego tego jakże ważnego elementu. Nie wiem jaka odmiana, nie wiem nic. Polecicie coś dobrego dla laika + jakiś sklep?

Pytanie moje brzmi. Jak bardzo taka uprawa będzie kosztowna, i czy z takim zestawem będzie to mieć ręce i nogi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj. Box bedzie ok na jednego automata tylko dobierz odpowiednia doniczke. 

Odblysnik ktory wybrales jest wiekszy niz twoja powierzchnia boxa to go tam nie wsadzisz. Musisz dobrac odpowiwdni, hps 70w powinien byc dobry i chyba idealny pod taki wymiar boxa. Pamietaj tylko ze oprocz odblysnika i zarowki potrzebujesz rowniez odpowiedni balast.

Co do ziemi i nawozow to ziemia odpada jesli chcesz uprawiac organicznie. Canna terra pro jest mocno nawozona mineralnie i nie wspolgra dobrze z biotabsami, ktore sa bardzo bardzo dobre i je polecam. Najlepiej ziemia typu light mix np. Biobizz. Ph metru rowniez nie potrzeba bo biotabs to uprawa samoobslugowa. Lejesz tylko wode :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.

Zapomniałem zaznaczyć, że jestem świadom wymiaru odbłyśnika który podałem w linku. Chciałem dać produkt poglądowy konkretnie z tego sklepu. Przy zamawianiu boxa mam możliwość domówienia pasującego sprzętu (konkretnie o wymiarze 25x25). Nie wiem tylko czemu nie mają takiego w ofercie. No cóż, mam nadzieje, że wyślą towar zgodny z opisem.
Pisząc o doniczce, masz na myśli konkretnie jej pojemność czy kształt? Czy mógłbym Cię poprosić o wskazanie odpowiedniej donicy  + dobry balast?
Z góry bardzo dziękuje.

EDIT:
Czy coś takiego się sprawdzi? 
ZASILACZ GIB LIGHTING PRO-V-T 100W

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ogladnij sobie doniczki i wybierz taka zeby zabierala jak najmniej wysokosci ktorej masz malo. Od 6L do 11L, wybor nalezy do cb.

Co do balastu itp to napisz do nich do sklepu, ze bys chcial do takiego boxa dobrac hps 70w z balastem i odblysnikiem itp. 

Wiesz jak jest, klient nasz Pan. Ja akurat kupujac swoj pierwszy box zdalem sie na wiedze sklepu i jest ok. Jezeli sklep dobry to doradzi Ci profesjonalnie i pomoze ze wszystkim.

Edit. No i wentylatora wlotowego nie potrzebujesz, za to wylotowy wzialbym jakis kanalowy 100m3 i byc moze bedzie dobry. Wentylatory komputerowe to kupa, nie wiem skad ten pomysl.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No dobrze. Czyli wentylacja do zmiany.

Na stronie dostawcy mojego growboxa mam informacje na temat miejsca na wentylator wylotowy. 

Cytat: "kupując boxa z takim oznaczeniem wybierasz pomieszczenie wyposażone w okrągłe otwory wentylacyjne do instalacji wentylatorów kwadratowych o średnicy 120mm"
Przeanalizowałem ofertę różnych sklepów ale przyznam, że zgłupiałem. Mam kupić tubowy wentylator, czy normalny kwadratowy? Masz może jakiś sprawdzony który byłbyś w stanie polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

TrippyHD daj se spokój z takimi growboxami, są kiepskiej jakości, materiał prześwituje na szwach... kasa wyjebana w błoto...

To są producenci dobrych boxów:

1. HomeBox

2. Secret Jardin

3. Mamut (mało popularny w pl)

 

Lampa im większa moc tym lepiej, ale do takiego małego boxa to 70W będzie najlepsza, inaczej nie dasz rady z temperaturą.

 

Cytuj

Myślałem nad tą ziemią: Canna Terra Professional.

I o takich nawozach: BIOTABS ZESTAW STARTOWY + boom boom spray.

Nie ! Zestaw bardzo zły ! Ziemia Canna Pro jest bardzo bogata w swoje nawozy i nie pasuje do BioTabsów.

Bierz ziemię BioBizz Light Mix.

 

Wentylacja wlot i wylot ? Skąd takie czerpiecie info, jak z forum to muszę poprawić... Wentylacje robisz jako wyciąg, a wloty na dole boxa zostawiasz pasywne. 

I skąd pomysł na te wiatraczki komputerowe ? Co growlog to z oszczędności ludzie chcą je kupować a najtańszy kanałowy do łazienki na allegro o mocy 100m3/h jest za 23zł...

 

A sklepy polecamy te co mają reklamy na forum ;) 

 

Przy biotabsach nie potrzebujesz żadnych testerów pH ani EC

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Vito
Dobra, przeanalizowałem kilka rzeczy po Twojej wypowiedzi. Zmienię tego boxa chociażby ze względu na kiepską obsługę sklepu, nie mogę się nawet z nimi teraz skontaktować. Dobrze, że istnieje opcja "płatność przy odbiorze".

Zdecydowałem się na taki box: HYDRO SHOOT 40 (40X40X120CM), podaje tu LINK.

Przynajmniej nie będę mieć problemu z otworem wentylacyjnym. Tam był 120 i nigdzie stacjonarnie takiego nie mogłem dostać a tu jest 150 gdzie dorwę taki bez problemu.

Ziemię kupię tą to co mi podałeś bo widzę, że w wielu growlogach się ona przewija + te nawozy. 

Martwi mnie strasznie elektryka, a konkretnie brak moich zdolności manualnych. Nie chciałbym spalić mieszkania ew. doprowadzić do spalenia instalacji elektrycznej.

Będę sugerować się mimo wszystko schematami dostępnymi na forach. Jednakże, wybrałem balast który chciałbym poddać Waszej ocenie.

Coś takiego: LINK.  Czy bez problemu i wysokich temperatur utrzyma on żarówkę HPS o mocy max 100W ?

Dziękuje za zaangażowanie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+