Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W, LED 550W | Hesi | AK47, White Russian, Amnesia XXL


Recommended Posts

Box: 120x240

Nawozy: Hesi Starter Gleba

Oświetlenie: led 550W + hps 400/600W (veg/flo)

Wentyle: wlot + wylot po około 300m3h + dwa mieszające na klips

Gleba: Canna Profesional

Pestki: automaty-> 6x AK47, 6x White Russian, 6x Amnesia XXL

 

 

Witam wszystkich!

Po długim zastanowieniu postanowiłem wypróbować ledy COBa. Panel ma realne zużycie 550W i będzie chodził razem z hpsem 600W. Chcę naocznie porównać wydajność obu lamp i wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski. Czy to już jest ten czas, kiedy hpsy odchodzą bezpowrotnie do lamusa?! Czy może musimy jeszcze trochę poczekać na bardziej dopracowaną technologię ledów?! O tym przekonam się po uprawie.

Bywa u mnie problem z systematycznością jednak postaram się regularnie co jakiś czas wrzucić foteczkę. Tak więc lecimy :)

Woda:

large.1.JPG.5d6117cf24adb46cfe13327fa4f6b421.JPG

 

Wata (trochę się rozpędziły):

large.2.JPG.16075cb05a93edde59f45014f0d08234.JPG

 

Gleba i box - dziś mamy 01.09.2017, kobity poszły do szkoły ;)

large.3.JPG.796b37d86f845c7d8506e06173b29e24.JPG

large.4.JPG.3d932f1099fb51451a87a646e4953037.JPGlarge.5.JPG.633d448cbde9280146610fcffae79db1.JPG

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Może i wyjdzie, że ledy będą lepsze, ale trzeba by zestawić ceny sprzętu i ceny zużytego prądu, czyli obliczyć po jakim czasie ledy by się zwróciły..

Lekki OT do Mod: Jak wyszło ze sklepem tanie-sianie, współpracują z psiarnią? Był kiedyś taki temat i nie wiem jak się skończyło...?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no wiadomo że hps będziesz musiał wypierdzielić po 2-3 grow, a na ledach cob od cree to masz żywotność 40-50 tysięcy godzin, a na cobach od citzena gdzieś czytałem że 150-200 tysięcy godzin, więc hps już powoli odchodzą do lamusa, ale jak nie masz kasy, chcesz walnąć kilka grow albo jednorazowy na rozruch to proste, bierz hps

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rolf, z tego co zauważyłem, przeciętnie panel led, odpowiednik hpsa kosztuje około cztery razy więcej. Jeśli, więc ledy są wydajniejsze to koszt dość szybko się amortyzuje przy czym nie ma takiego problemu z temperaturą. Jeśli chodzi o tanie-sianie, to coś mi się kiedyś obiło o uszy, że był przypał z psiarskimi ale mam nadzieję, że wyciągnęli wnioski ze swojego zachowania i już nie robią takich złych rzeczy :wacko:

soulslide, no ja właśnie zainwestowałem w coby od citizena, V gen., więc jedne z najwydajniejszych obecnie na rynku ;)

Vito, balast i żarówki jak na poniższych zdjęciach. Odbłyśnik mam taki raczej zwykły, miałem kiedyś wingsa ze spreaderem i największą jego zaletą było całkiem dobre obniżenie temperatury (jak na hpsa) choć i tak cooltube na tym polu wygrywa, no i może ciut lepiej doświetlał krańce boxa. Pomyślę, może jeszcze raz się szarpnę na jakąś używkę wingsa ze spreaderem :rolleyes:

Żarówki:

large.IMG_6523.JPG.b859d882b4d2ac5e9e01452fadab6449.JPG

 

Balast:

large.IMG_6524.JPG.fc05090f4eaec22104696406d1cfdc3f.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak winga to białego ;) a o TS się publicznie nie wypowiadam, temat musiałem ukryć bo poskarżyli się że niszczymy im markę... Działanie na szkodę, black PR itd... Także proszę o nich więcej nie pisać :) 

Prawa nowego świata, dobre opinie są cacy a złe to już działanie na szkodę :blant4:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja zamawiałem od początku na ts i nigdy nie było najmniejszego problemu, przy większych ilościach można indywidualnie negocjować cene + zawsze dużo gratisów

 

co do spektrum chodzi mi o coby 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vito, jak znajdę białego w dobrej cenie to wezmę, pod 600W i 4x4' large powinien dobrze się spisać :)

Soulslide, jeśli chodzi o spektrum hpsa to tutaj dużego rozstrzału nie ma - wszystkie sodówki są podobne. Natomiast ledy jak przeczytałeś wyżej to COBy citizena, spektrum o ile pamiętam mieści się od nieco ponad 400 do około 600 nm. Jednak jak wiesz, nawet ważniejsze od spektrum jest natężenie światła (i jego przyswajalność przez rośliny)- ledy mają to do siebie, że świecą szerszym spektrum niż hps ale z natężeniem już tak kolorowo nie jest. Wybrałem COBy, bo mają dużą wartość energetyczną światła białego (niebieskiego) przyswajalnego przez rośliny. Jak chcesz jakieś szczegółowe informacje to poczytaj o COB citizen 058, większość informacji jest po angielsku ale tak jak pisałem wcześniej, to jedne z najwydajniejszych ledów dostępnych na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+