Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Pedałowanie dla dobra sprawy: Medical Cannabis Bike Tour zbiera fundusze na badania naukowe dotyczące leczenia raka


Vito

Recommended Posts

Fundacja Rajdu Rowerowego na rzecz Konopi Leczniczych organizuje coroczny wyścig wspierający wykorzystanie marihuany do celów leczniczych i pozyskiwanie funduszy na badania naukowe w tej dziedzinie, dzięki indywidualnym składkom i wsparciu sponsorów, takich jak Dinafem Seeds. Tegoroczna edycja tego oryginalnego rajdu rowerowego odbyła się zaledwie kilka dni temu, a zebrane fundusze zostaną wykorzystane na badania kliniczne przeprowadzane przez naukowców z Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Celem jest sprawdzenie skuteczności związków kanabinoidów w leczeniu glejaka, rodzaju nowotworu, który oddziałuje na mózg i rdzeń kręgowy.

160527124918

Ale co mają ze sobą wspólnego konopie i rowery? Dlaczego warto wykorzystać ten sport do podnoszenia świadomości na temat marihuany? Według organizatorów, jest to świetny sposób, aby zakwestionować istniejące uprzedzenia, jakie wiele osób ma na temat tej rośliny, a także oryginalny sposób, aby zjednoczyć ludzi i przyciągnąć uwagę mediów.

Ostatni rajd cannabis organizowany przez tą grupą miał miejsce niedawno, od 17 do 19 maja, kiedy to sportowcy mogli wziąć udział w trzech dniach pełnych sportu, w czasie których przejechali 420 km - był to jak dotąd najdłuższy rajd w historii. Uczestnicy tej piątej edycji przejechali dystans dzielący słoweńskie miasto Ljubljana i Bolonię we Włoszech, gdzie na zakończenie tej przygody wzięli udział w wystawie  Indica Sativa Trade.

W ciągu ostatnich trzech lat podczas rajdów udało się zebrać 250.000 euro dzięki sponsorom, wśród których jest Dinafem Seeds. Pieniądze zostaną wykorzystane na finansowanie badań nad wykorzystaniem kannabinoidów (THC i CBD) w projekcie prowadzonym przez zespół ekspertów z Uniwersytetu Complutense w Madrycie, prowadzony przez naukowców Guillermo Velasco i Manuel Guzman.

Fundusze zebrane podczas tego rajdu zostaną zainwestowane w badania kliniczne mające na celu zbadanie, ze wsparciem Hiszpańskiej Neuroonkologicznej Grupy Badawczej (GEINO), oddziaływanie tych związków na pacjentów z glejakiem. Glejak jest to rodzaj bardzo agresywnego nowotworu, który atakuje mózg i rdzeń kręgowy, a który jest śmiertelny w zaledwie 12 miesięcy od rozpoznania.

Możesz czytać dalej po angielsku klikając tutaj.

tour01_blog_cdn.jpg

 

tour02_blog_cdn.jpg

tour03_blog_cdn.jpg

 

tour04_blog_cdn.jpg

https://www.dinafem.org/pl/blog/cannabis-bike-leczenia-raka/

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+