Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Trwają badania nad leczeniem męskiej niepłodności za pomocą marihuany


Vito

Recommended Posts

Do tej pory badania nad związkiem marihuany z męską niepłodności wskazywały na negatywne skutki uboczne jej zastosowania poprzez wpływ na ilość i jakość plemników. Jednakże nowy ośrodek badawczy Studiów Uniwersyteckich Tor Vergata w Rzymie sugeruje coś przeciwnego - marihuana może być przydatna do zwalczania niepłodności, problemu, który dotyka 15 procent par na świecie.

160613121202

Ta grupa włoskich naukowców postanowiła odkryć związek pomiędzy tym endokannabinoidem obecnym w organizmie człowieka a problemem niepłodności, którego doświadcza 15 procent par na świecie, z których 40% przyczyna leży po stronie mężczyzna np z powodu oligospermii (niedostatecznego wydzielania spermy) lub azoospermii (bardzo niski poziom plemników). Naukowcy pracowali nad hipotezą, że receptory CB2 endokannabinoidu zwiększają męską płodność, ponieważ układ ten bierze udział w tworzeniu plemników. 

Według badaczy z pisma w którym badanie zostalo opublikowane, The Journal of Federation of American Societies for Experimental Biology, możliwość stymulowania receptorów endokanabinoidów, które odgrywają rolę w spermatogenezie (produkcji plemników) jest innowacyjnym i obiecującym pomysłem, który może w przyszłości pomóc leczyć męską niepłodność. Wykorzystanie tej substancji będzie miało pozytywny wpływ na płodność, rozwój zarodka i jego zdrowia.

Możesz czytać dalej po angielsku klikając tutaj

02_5_blog_cdn.jpg

https://www.dinafem.org/pl/blog/leczeniem-nieplodnosci-pomoca-marihuany/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+