Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

20 lat Światowego Marszu Marihuany


Vito
 Share

Recommended Posts

"Siejemy zmiany dla odpowiedzialnych regulacji". To slogan wybrany dla dwudziestej edycji Światowego Marszu Marihuany, który odbędzie się 7 maja w Madrycie i innych miastach na całym świecie. Powodem marszu jest obrona praw, indywidualnych i zbiorowych, producentów i konsumentów marihuany. Dołącz do #marchamundialmarihuana!

 

marcha_1_blog_full_1_blog_full.jpeg

 

W maju, kiedy wiosną sięga szczytu, w różnych miastach na całym świecie obchodzony jest dzień zarówno świąteczny jak i ważny ideologicznie. Od czasu powstania dwie dekady temu, Światowy Marsz Marihuany łączy w Hiszpanii głosy wszystkich tych, którzy żądają, by rząd państwa rozpoczął debatę parlamentarną na poziomie krajowym, w celu dokonania kompleksowej regulacji marihuany.

Marsz nie jest wydarzeniem wyłącznie lokalnym - jest wspólnym żądaniem na poziomie międzynarodowym. W rzeczywistości jest to jedna z niewielu uroczystości, która odbywa się mniej więcej jednocześnie w różnych częściach świata. W niektórych krajach marsz miał już miejsce (na przykład w Kolumbii odbył się 3 maja), w innych, takich jak Hiszpania, impreza dopiero się zbliża. 

Impreza znana również jako Global Global Marijuana March (GMM) lub Million Marijuana March (MMM) rozpoczęła się w 1999 roku i od tego czasu setki tysięcy osób wzięło w niej udział w ponad 829 miastach z 72 różnych krajów, broniąc kultury Marihuany jako opcja osobistego stylu życia.

Na przykład, MMM w Toronto (Kanada) jest jednym z największych marszów marihuany na świecie, przyciąga ponad 30.000 zwolenników marihuany do celów medycznych i rekreacyjnych. Tłum gromadzi się za Queen Park przed przemarszem o 14:00. Obchody zawsze mają spokojny charakter, nigdy nie doszło do aresztowań, a marsz jest uważany za jedno z najbardziej tłocznych wiosennych spotkań na świeżym powietrzu, ponadto generuje miliony dolarów dla lokalnej gospodarki. 

W innym bardziej odległym miejscu, w Australii, marsz ten ma charakter jeszcze bardziej świąteczny. Na przykład, w dniu 1 maja tysiące osób wzięło udział w corocznym festiwalu Mardi Grass w Nimbin, Nowa Walia Południowa, popularnej trzydniowej imprezie, która posłużyła jako protest przeciw reformie prawa dot. marihuany, która jest obecnie przedmiotem debaty w parlamencie. W czasie festiwalu odbył się Światowy Marsz Marihuany.

Czytaj dalej po angielsku klikając tutaj.

 

In Lima:

Marcha%20mundial%201_blog_cdn.jpg

In Copenhagen:

marcha%20mundial%202_blog_cdn.jpg

In Rome:

marcha%20mundial%203_blog_cdn.jpg

 

In New York:

marcha%20mundial%204_blog_cdn.jpg

 

In Paris:

marcha%20mundial%205_blog_cdn.jpg

 

In Tokyo:

marcha%20mundial%206_blog_cdn.jpg

 

In Dortmund (Germany):

marcha%20mundial%207_blog_cdn.jpg

 

In Heidelberg (Germany):

marcha%20mundial%208_blog_cdn.jpg

 

https://www.dinafem.org/pl/blog/swiatowego-marszu-marihuany-20/

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+