Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

Dlaczego to dobry moment na inwestowanie w marihuanę?


Vito

Recommended Posts

To dobre czasy dla marihuany. Badacze nie tylko obalają stereotypy na temat konopi, ale też rośnie coraz bardziej liczba pacjentów stosujących tę roślinę w celu złagodzenia dolegliwości. Liczby wskazują tak naprawdę, że biznes ten w Stanach Zjednoczonych już przynosi większe zyski niż biznes piwny czy winiarski, a nawet ten związany z żywnością ekologiczną. W tym momencie to kraj najintensywniej pracujący nad regulacją tego sektora, a liczby dotyczące sprzedaży pokazują, że  jego przyszłość jest obiecująca.  

ppal_7_blog_full.jpg

 

Według ekspertów legalną sprzedaż wiązaną konopi do celów rekreacyjnych i medycznych w Stanach Zjednoczonych zakłada się na poziomie między 3.500 a 4.300 milionów dolarów w 2016 roku (około 3.082 i 3.780 milionów euro). To zakłada wzrost sprzedaży w stosunku do zeszłego roku na poziomie między 17 a 26%. Według pełnego raportu Marihuana Business Daily z liczb tych wynika, że marihuana tylko na cele rekreacyjne przyniesie wpływy między 1.400 a 1.700 milionów dolarów, a możliwe, że w 2018 wzrośnie to do poziomu między 2.600 a 3.800, przekraczając tym samym w tamtym roku wpływy z marihuany leczniczej. Jak mówią profesjonaliści, to tylko czubek góry lodowej i początek konopnego sukcesu, który dopiero ma nadejść.

Business Insider chciał też przeanalizować zmiany, jakie dotknęły rynek marihuany od 2013 roku i jakie nastąpią do roku 2020. W pierwszym wspomnianym roku przemysł konopny w Stanach Zjednoczonych przyniósł wpływy na poziomie około 6.400 milionów dolarów (5.600 milionów euro). W 2014 wpływy wzrosły do 8.000-9.000 milionów dolarów, a na 2020 szacuje się, że osiągną poziom między 24.400 a 44.000 milionów dolarów. Liczby te, które uważa się nawet za oszacowane zachowawczo, dowodzą nie tylko znaczenia, jakie już przemysł ten odgrywa w gospodarce Stanów Zjednoczonych, ale też tego, co może osiągnąć.

 

1_53_blog_cdn.jpg

 

Mając na względzie te liczby oraz fakt, że całkowity rynek konopi w Stanach Zjednoczonych (zarówno legalny jak i nielegalny) osiąga poziom między 40.000 a 45.000 milionów dolarów (między 26.400 i 39.400 milionów euro), biznes ten już jest bardziej owocny niż ten związany z branżą piwną, winiarską lub zdrową żywnością, a co jeszcze wzrośnie w kolejnych latach. Z tego względu najbliższe miesiące to dobra okazja na inwestowanie we wszelkiego typu produkty z konopi, nie tylko w nasiona czy rośliny, jak również na tworzenie firm w branży związanej z marihuaną.

Więcej przeczytasz w poście w języku angielskim tutaj

 

2_21_blog_cdn.jpg

3_21_blog_cdn.jpg

https://www.dinafem.org/pl/blog/dobry-moment-inwestowanie-marihuane/

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+