Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwszy growbox - gotowy zestaw czy składak ?


Krupniok

Recommended Posts

Witam wszystkich ;)

 

Chciałbym sie pobawić w rolnika pierwszy raz i w zwiazku z tym mam kilka pytań, mam swiadomość że jest to pewnie irytujące bo jest tu mnóstwo tematów i naprawde czytam już od 4 dni forum głównie tematy dla początkujących ale im więcej czytam tym więcej pytań... :P Postaram sie szybko streścic i dziekuje za odpowiedzi i pomoc

 

Otóż sprawa wygląda tak że ja nigdy nawet nie podlewałem żadnch roślin a co dopiero je uprawiać ale zawsze musi być ten pierwszy raz więc czemu nie...

 

I w związku z tym że mam zerowe doświadczenie w tej kweistii postanowiłem kupić growbox bo złożyc go raczej nie złoże - zreszta wydaje sie to prosztsze i lepsze rozwiązanie :D

Nie chce też wydać nie wiadomo ile...A więc do rzeczy

 

http://www.ebay.de/itm/Neu-Grow-Box-Pflanz-Tent-Growschrank-Growbox-Growzelt-Anzucht-f-Home-90x60x90cm-/171210258654?hash=item27dced38de:g:7JEAAOSwl9BWGxRp

 

Taki i do tego dokupić wszystko 

 

Czy:

 

http://www.ebay.de/itm/Hydro-Shoot-60-mit-150W-187m-h-Abluft-Komplettset-Lowbudget-Grow-box-/322012984804?hash=item4af97835e4:g:L6MAAOSwx-9Wxe~3

 

 

Szczerze mówiąc sam bardziej sie skłaniam ku drugiej opcji nie wiem tylko czy ma to sens tyle wydawac...

 

Załóżmy że kupie ten drugi zestaw - do tego oczywiście trzeba dokupić:

doniczki (6l styka ? 9l ?)

Ziemie (z tego co wyczytałem ziemia to połowa sukcesu więc jaka ? I o co chodzi z tym ph ? jak jest za duże to co mam niby zrobić ?)

Nawozy - Bio bizz to chyba taka podstawa nie ? \

Nasiona - https://sensiseeds.com/pl/nasiona-feminizowane/whitelabel/skunk-autoflowering  - Mysle że te na początek bedą dobre...Wogole jak jest automat tzn że hmm z tym jest łatwiej mniej roboty czy co :P

Albo takie: https://sensiseeds.com/pl/nasiona-feminizowane/sensi-seeds/skunk-1-feminizowane

 

Feminizowane chyba lepsze ? Czy bez róznicy ? 

 

 

 

I to by było chyba wszystko jeśli zdecydowałbym sie na ten drugi zestaw growbox'a ?

 

Zamierzam hmm sie jeszcze poduczyc teorii pare tygodni kupić, złozyć, sprawdzić, zasiać  

Czy trudno sie składa takiego growbox'a ? 

 

I pytanie o plon...Czego sie mozna spodziewać ? 10g ? 30g ? Czy jest to raczej nie do przewidzenia ?

Szykuje sie na wydatek max 300e (Nie mam pojecia czy to za dużo czy za mało) już na wszystko ale jak da sie taniej to byłoby super

 

To chyba tyle...Jak coś mi wpadnie do głowy napisze. 

 

A no tak i czytałem że w razie wu trzeba hmm przepłukać donice ? Co to wogóle znaczy i ajk sie to robi ? 

 

I co z zapachem ? Czy to strasznie wali w sensie że mieszkam sam etc ale czy na korytarzu bedzie czuć powiedzmy podczasz suszenia ?

 

Z góry dzieki, jak już sie zabiore do pracy porobie foty

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam czy kupisz cały zestaw czy wszystko osobno i tak będziesz musiał złożyć go sam. Nie jest to nic trudnego jeżeli miałeś do czynienia z jakim kolwiek majsterkowaniem. Pierwszy box jest mały. Kup najlepiej box 60x60 do tego lampa HPS 250 W w cooltubie do tego odpowiedni wentylator i tyle. Doniczki lepiej 9 l. Na początek lepsze są pelnosezonowki feminizowane plon ciężko przewidzieć. A jak uprawiać to poczytaj bo jest tego dużo i tak naprawdę to nic trudnego. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kup ten cały zestaw i będzie OK.

Wsadź 4 donice kwadratowe po około 9 litrów, jak mówi Toksyna

Automaty są trudniejsze. Co nie znaczy że jakieś mega trudniejsze. Lepiej kup zakwitające normalnie. Ale auto w sumie też mogą być. 

Ziemię kup jakąś firmową, np. z biobizza tak jak nawozy. Są chyba dwa rodzaje. Light i jakaś inna. Kup worek czy dwa tej light i będzie ok.

Plon? Wróżenie z fusów. ALe z 4 roślin w takim namiocie i 150g można zebrać. Jak na pierwszy raz to obstawiam że zbierzesz z 80.

Jak będziesz lał zimną wodę z kranu do wiadra czy innej butli, pozwolisz jej odstać kilka dni, to nie powinieneś mieć żadnych problemów z pH.

I tyle. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki za szybkie odpowiedzi

 

Planuje 3 nasionka na poczatek kupić, nie bardzo widze sensu wiecej na "trening" 

 

Więc decyduje sie że kupie ten drugi zestaw gotowy z tego co tam widze jest termometr z pomiarem wilgotności etc wiec chyba wszystko juz tam jest oprócz ziemi donicy i nawozów. 

A co z tym zapachem ? Nie bedzie walić na cały blok ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Masz tam filtr węglowy daje rade nie wali, ja osobiście nie polecam growboxow hydroshot bo nie maja extra materiału naszytego na ekspres(zabezpiecza przed dostaniem się światła do środka boxa), homeboxy maja ,powiem tak nie napalaj się ze sprzętem, pomysl,poszukaj. Ja mam 2 growboxy i ostatecznie wole przenieść się do szafy(szafa tłumi dźwięk) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bracie filtr to podstawa bo sie wpierdolisz. To nie jest wielka suma a nic nie bedzie czuc, pozatym  ciagly zapach strasznie meczy :D

Nawozy - Bio bizz to chyba taka podstawa nie ?  No nie  to nie jest podstawa masz naturalne masz chemiczne, ale faktem jest, ze to solidna firma i jakosc na wysokim poziomie ;] osobibiscie urzywalem biobizz i jestem mocno zadowolony, o innych nie wiem ;p, WARTO.

.Wogole jak jest automat tzn że hmm z tym jest łatwiej mniej roboty czy co :P ? - Chodzi o to, ze automat zakwita po 15-20 dniach bez wzgledu na to czy dasz mu 12h swiatla czy 18h itp,(mozesz jechac caly czas 18h a on zakwitnie w ciagu tego czasu ) ale jak na starcie cos popsujesz Ph, przenawozisz, nie wiem, cokolwiek zjebiesz, no to yo PLON bedzie z dupy. ch*j sciagniesz :P Bierz normalne odmiany radze(bo nawet jesli cos popsujesz to normalna sezonowka sie ogarnie :), robisz wega np. 20-30 dni przestawiasz na flo i jest fajnie , Ino feminizowane tylko :) bo szkoda miejsca zeby potem meskie krzaki wywalac,

A no tak i czytałem że w razie wu trzeba hmm przepłukać donice ? Co to wogóle znaczy i ajk sie to robi ? ------zapewne masz na mysli Flusha chodzi o to, ze 2 tyg przed kosą przelewasz donice sporą iloscia wody w celu wyplukania nawozow no i potem lejesz sama wode wiadomka ;) i dzieki temu pozniej masz smaczne palonko

Ja Ci polecam zaczac od biobizz tak jak ja poszlo latwo sprawnie no i palonko bylo :D na wegu to wlasciwie nie trzeba lac nawozow :) piona

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Okey, ale jednak skłaniam sie teraz na gotowca bo no na pewno łatwiej to złożyć i trudniej spier... :D

 

https://sensiseeds.com/pl/nasiona-feminizowane/sensi-seeds/sensi-skunk

 

Wybrałem te nasionka, wydaja sie sensownym wyborem na początek 

 

Okey to zabieram sie za nauke i jak wszystko pójdzie git w ciągu 2 tygodni zaczynam 

 

Aha czy hmm roslinka musi byc non stop w growbox'ie czy po jakimś czasie sie ją wyjmuje ? Bo widze na zdjeciach czesto wyjęto ale to chyba tylko do foty tak ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wyjmują tylko do fot.

Pamiętaj żeby jej nie zalać wodą na początku. Tzn żeby nie było błota w doniczce bo korzonek może zgnić. Dobrze by było jakbyś sobie małą koneweczkę kupił, albo po prostu delikatnie podlewał z butelki. Ja raz jak się zapomniałem i chlapnąłem z jej wodą ze słoika, to się kurna taki wir doniczce zrobił i bagno, że kiełek gdzieś w środek tego bagna wciągnęło i ziemię ubiło jeszcze. Potem musiałem to rozgrzebywać. Na początku delikatnie. Bez zbędnego pośpechu, na spokojnie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie tak, bierzesz zestaw startowy nawozów + ziemia dowolnej Dobrej marki z tym że to musi być jakiś Light Mix. 

Dokładaj kasę do tego droższego "Zestaw Hydro Shoot 80 - 250W" 

 

Przeczytaj to http://trawka.org/topic/35007-porady-jak-zachowac-bezpieczenstwo-przy-robieniu-zakupow-przez-internet/

 

Zawsze zamawiaj na odbiór w punkcie kuriera.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Okey super, wielkie dzieki wszystkim szczególnie Vito za tą cenną rade, bo w sumie miałem zamiar zrobić inaczej i dobrze że mnie przestrzegłeś.

Macie racje lepiej zrobić to wolniej i bez przypału niż na szybko żeby tylko zacząć

 

Pozdro i mam nadzieje że niedługo tu wróce na inny dział z fotami ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+