Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

LED- Pomoc w wyborze.


freek-f1

Recommended Posts

Witam! Sklejam boxa i zastanawiam się co robić. Mam hps 150w i 4 świetlówki lecz tym razem zmieniłem miejsce zakwaterowania mojego boxa i potrzebowałbym troszkę ograniczyć zużycie prądu. Warto bawić się w takie  chińskie ledy? Poradźcie co robić...

 

Box o wymiarach 60x60x150

 

 

http://www.ebay.de/itm/MarsHydro-300W-LED-Grow-Light-30cm-Length3-5KG-130W-True-Ertragssteigerung-/310850773085?hash=item486026605d

 

http://www.ebay.de/itm/300W-LED-Grow-light-Licht-Full-Spectrum-Panel-fur-Medical-Blumen-Pflanzen-Indoor-/171403176817?hash=item27e86ceb71

 

Link to comment
Share on other sites

@śledziu - ceny są chore. Najbardziej mnie śmieszy jak ktoś mówi , że chińskie są słabe bo są chińskie...a "markowe" są lepsze bo są "markowe".

 A gdzie przepraszam są robione te "markowe" ? W tej samej fabryce...w której "nie markowe" .

 

Firmy podnajmują linie produkcyjna i ci sami chińczycy klepią "markowe" ledy , pakując je w obudowy z trwalszych materiałów zamówionych z innej chińskiej fabryki.

 

Polecam nawiązać kontakt z producentem z Hong Kongu. I przekonać się samemu jak to wygląda w realu. 

Oczywiście nie dostaniemy odpowiedzi o które "marki" chodzi , ale dla kogoś kto siedzi w temacie ledów nie będzie to problemem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prawie wszystkie są chińskie, prawie wszystkie są robione na zwykłych diodach power led. Nieliczne są robione na porządnych diodach. Jest tak jak scorp mówi. Jeden panel jest sprzedawany pod kilkoma różnymi markami. Nieraz zmienia się obudowa, jej wielkość, materiał i kolor, zmienia się ilość diod i stosunek kolorów. W tych "lepszych" dodadzą jakieś odbłyśniki, jak w mars hydro, w innych dodadzą soczewki i napiszą że zwiększa to penetrację dwukrotnie. Lub opisy że "nasz led zużywa 30% tego co HPS", lub opisy mocy typu 100led x3W = 300W, gdzie rzeczywista moc to ze 160W, to zwykłe robienie klienta w balona. Ja swoje panele robiłem na najtańszych diodach. Jeden panel udostępniłem koledze. Chodzi 3 tydzień, pobiera około 25W i roślinki rosną. I to pomimo starej ziemi, która ma dobrze 2 lata, jeszcze była kiedyś wymieszana z kokosem i nawozami, potem kumpel ją wysypał, zapomniał o niej i wyschła na wiór. Zalał są wodą, dodał jeszcze kokosu i rośnie :) A pestki no name, z palenia wyciągnął. 

A te chińskie panele, np. takie w białych obudowach, prostokątne lub okrągłe, to według mnie takie rozsądne minimum jakości. Według mnie warto takie soć kupić, oczywiście za rozsądną cenę. Patrzeć żeby było red 660nm, blue 450nm, coś białego i wystarczy. A jak jest na nich napisane że mają 180, 300 czy 450W, to tak naprawdę mają prawie 2 razy mniej. Gdybym ja swój policzył jako 54diody x3W, to by mi wyszło 162W. A w rzeczywistości przy 600mA pobiera około 86W.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+