Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Panel LED


Supreme

Recommended Posts

Lumeny określaną jasność źródła światła, są dla ludzi, nie roślin.W ledach do grow używa się dość węskiego spektrum, które roślina wykorzystuje, np nie ma barwy zielonej. Także w ledach o takim spectrum nie patrz na lumeny, chyba, że to ledy np o barwie ciepłej(2700k), wtedy traktuj je jak zwykłe CFL'e

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak się uparłeś na ten panel led to czy nie lepiej samemu zrobić? Na taką powierzchnie nie powinnien to być aż taki duży wydatek, a przynajmniej będziesz wiedział co tam jest. Nawet jak jesteś laikiem to na forum jest parę osób obytych w tym temacie i myślę, że chętnie ci posłużą pomocą. Dobierzesz sobie porządne diody w odpowiednich proporcjach i panel będzie git majonez za ~połowę tego ile kosztują markowe. Najczęściej polecane diody to cree i osram, ale z tego co wiem diody cree sa dość drogie. Za jakość trzeba płacić niestety, ale na pewno przełoży się to pozytywnie na uprawę. A chińskie panele do uprawy ryżu. :)

 

===============

 

Co do aukcji to te same brednie wypisują. Tu piszą, że z hps 5% pobiera xD osłabiają mnie ci handlowcy. Rozumiem naciągać fakty można, żeby ładnie wyglądało ale to co oni tu wypisują to jest normalnie kłamstwo wyssane z palca. Nie wiem czy to już nie podchodzi pod oszustwo, może ktoś zna prawo handlowe? Zgłościć ich do rzecznika praw konsumenta i tyle :P My growerzy też mamy swoje prawa i w chu...steczki nas proszę nie robic!

 

Kolejne zdanie mistrz : "Jest to nowy system Full Spectrum"

 

 pzdr

 

   Addict

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Robienie własnymi rękami teoretycznie jest wykonalne, bo zdolności manualne mam, tylko nie mam bladego pojęcia o elektronice, o elektryce - podstawy. Musiałby mnie ktoś za rączkę prowadzić albo jakiś poradni od "A do Z". I poza tym, jeżeli miałbym zaoszczędzić ze 100zł i mieć jakość lepszą o kilkanaście procent - to nie dla mnie, wolę wtedy kupić gotowca. 

 

Może możecie polecić jakiś panel ledowy, który jakościowo jest dobry, zasili max. powierzchnię 0,3m2 i jest stosunkowo tani? A ten ufo grow, z ostatniego mojego linka - co z nim? Jak ma jakościowo dobre diody - nadaje się generalnie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O tych diodach wiemy tyle co nic... Czytałem o UFOledach i opinie są raczej negatywne. Dlatego bez sensu, żebyś wydawał 500 zł na coś co może się nadawać do kuchnii nad bazylie. Jest dużo tematów o tematyce led, Wiele tutoriali. Ostatnio ledy stają się coraz popularniejsze dlatego znalezienie informacji nie jest problematyczne. A jeśli już wolisz kupić aniżeli robić to zawsze możesz poszukać kogoś kto robi takie panele na zlecenie. Jest kilka takich osób co robią na diodach jakich chcesz o takim spectrum jakim chcesz. Ale tych to trzeba szukać na forach akwarystycznych. Zrobią taniej i z lepszych podzespołów niż te gotowce szitowce. A jak chcesz gotowce to phytolite albo STB. STB to polski producent paneli chyba z Krk. Poszukaj na goglu albo innym startpage'u a na bank znajdziesz. 

 

 

=====

 

Na panelach STB widziałem parę fotorelacji i wyniki były zadowalające. Dotychczas natknąłem się na same pozytywne opinie. Tylko że cena to koło 1.500 zł ale chyba ma 160w na diodach cree, dlatego ta cena nie powinna dziwić. Ale może się coś zmieniło w ofercie i mają też mniejszej mocy, bo ja rozglądałem się za nimi grubo ponad rok temu.

 

   pzdr

  Addict

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie no, ceny są przejebane za te firmy - jak na moje potrzeby. Szkoda kasy, bo przy moich projektach, nie wykorzystam ich potencjału. Potrzebuje coś co jest sprawdzone i ma dobry stosunek jakość/cena. 

 

Na aledrogo jest typek co Ci złoży panel jaki chcesz, ale to też wiąże się z jakimś ryzykiem. Nikt głupi nie jest...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jaki z tego morał? :) najlepiej zrobić samemu, bo takie są gówniane, a te lepsze jakościowo mają z cenę z kosmosu :P Lepiej włożyć troche pracy i być zadowolonym niż wywalic kasę w błoto i być zawiedzionym. Takie jest moje zdanie, a jak zrobisz to już twoja decyzja. :)

 

pzdr

   Addict

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+