Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Panel LED

Supreme

Recommended Posts

Tak patrzę trochę przyszłościowo..., zastanawiam się nad panelem LED w następnej uprawie. Są na aledrogo takie po 700zł i mógłbym go kupić z tym, że z reguły są to 300W i jest to rzekomo odpowiednik HPS 400W - więc do większych upraw, a nie do tego co ja robię. ;)

Znalazłem takie coś: 

http://allegro.pl/225-led-lampa-panel-hps-cfl-i5591728147.html

I się zastanawiam czego to byłby odpowiednik, jakiej mocy i jakie wymiary boxa mógłby ogarnąć maxymalnie? I czy w ogóle by się nadawał...

• Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Muszę przyznać, że czarują jak mogą :P

-"Roślina pochłania 100% światła LED a z HPS tylko 10%, dzięki temu rośliny lepiej rosną i owocują."

-"Lampy zużywają około 80% mniej energii elektrycznej, niż lampy HPS."

-"Czerwone, niebieskie , pomarańczowe ,białe UV I IR fale są do wzrostu wegetacji i kwitnienia roślin." wtf?

po przeczytaniu tych 3 zdań jestem przekonany o tym, że to jakieś gó**o od faceta który nie ma pojęcia co pisze.

Jeżeli z HPSa roślina brałaby tylko 10% światła (może bierze, cholera wie) to z HPS 500W tak naprawdę korzystałaby tylko z jego 50W. Czyli można by użyć teoretycznie lampy LED o mocy 50W z tymi konkretnymi długościami fal, jakie niby pobiera z tych 50W HPSa. W życiu kur... :) Aż tak dobrze nie ma. Naprawdę dobre jakościowo diody w dobrych proporcjach potrafią zużyć około 40% mocy HPSa. Może nawet mniej. Ale to są naprawfę dobre diody, a panele na nich oparte kosztują naprawdę dobre pieniądze.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

grower.com.pl

thc-thc.com

seedstockers.com

growbox.pl

babciaganja.pl

• Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+