Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CFL 125W | Northern Light Auto


Recommended Posts

Miś tak, podziurawłem całe dno około 30 dziurek + jeszcze około 10 trochę wyżej by był dostęp powietrza, sprawdziłem, działa jak sito ;) Kupiłem dwie, jedna 10l wysoka, ale była, aż za wysoka.. dlatego uznałem że ta będzie bardziej odpowiednia i dlatego ją wybrałem, mam tą drugą - następna hodowla będzie w drugiej doniczce ;) Mam jeszcze nasionka NL Auto i Euphorii.

 

Plantator - nigdy nie bawiłem się w LST, już czytałem o tym, ale obawiam się że przy tej nie za bardzo wypali, ma około 2 tygodnie, a po prostu jest marna ;/ problemem chyba było że na początku ją grzałem po 12h + była za wysoka temperatura, słaba wilgotność, brak wiatraka mieszającego, wszystko sprawiło że nie wyrosła jak powinna - wyjazd na półtorej tygodnia po wsadzeniu ją do ziemi nie był za dobrym pomysłem, korzenie przy przesadzeniu nie miała za dużo, licze że teraz odpali i pójdzie do góry.

 

Będę starał się dawać upy co kilka dni ;) jako że została teraz przesadzona, odzyweczke dostanie dopiero za około półtorej tygodnia.

Wybaczcie za brak polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wilgotność 49% to wcale nie tak dużo. 60-70% to jest dobra wilgotność. Nie masz przypadkiem ziemi za suchej? Kup sobie taki psikacz do wody, nie wiem jak to się nazywa, kosztuje parę złotych, i zamiast zwykłego podlewania tym psikaczem spryskuj całą powierzchnię ziemi. Woda będzie wtedy dobrze odparowywała i wilgotność będzie ok. Możesz dodatkowo spryskiwać tym psikaczem ścianki boxa. To też pomoże z podtrzymaniem wilgotności. Wywal ten słoik z wodą i te szmaty. One taż g.... dają. Możesz też spryskać wodą podłogę na około donicy. Znajomy tak robił 2 razy dziennie i wilgotność miał 60-80%, ale bez wentylacji. Miał poprostu pootwierane te rękawy na przewody wentylacyjne, górny i dolny. Ten filtr też ci teraz do niczego nie potrzebny. Zanim roślina zacznie śmierdzieć, to jeszcze ze 3-4 tygodnie dobre, jak nie dłużej. Może żarówkę trochę wyżej podnieś, jeśli roślina ma za ciepło. Daj jej ogólnie spokojnie się rozwijać. Cierpliwość przy takiej uprawie to bardzo ważna cecha.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jutro przyjdzie mi nawilżacz powietrza, mam psikacz do wody, co do wentylacji tak tez zrobie, dzieki!

 

 

Pogorszylo sie.. roslinka jeszcze bardziej zmarniala, wentylator mieszajacy obnizyl temp do 21 stopni i mozliwe ze ja zabije ;/ podlalem po doniczce, wilgotnosc wzrosla do 50% i temperatura juz sie podniosla do 25.. Jesli sie nie uda to chociaz duzo sie nauczylem :) i nastepny pomidorek napewno urosnie, zamowilem jeszcze root-juice w razie w.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko,

 

Widzę, że lecisz pod CFL to daj ja niżej, bo w takiej odległości to do niej dociera g&@*#! a nie światło. Niestety ale taka jest smutna rzeczywistość żarówek CFL, bo są mocno przereklamowane...

 

 

off:

Dzielnicowy, to takie tam do psikania to atomizer :D

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

 

Dzielnicowy, to takie tam do psikania to atomizer :D

 

 

W życiu bym kurna nie pomyślał że to może nazywać się atomizer. Dla mnie to był zawsze pskiacz  :laugh:

A CFLki wcale nie są złe. Mało ciepła, łatwe w montażu. A że nie są najlepsze. Skoda Superb to też nie najlepsze auto świata, ale i tak się dobrze sprawdza. To samo z CFL.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+