Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Takie jest prawo dotyczące marihuany do celów rekreacyjnych na Alasce: bezpieczeństwo na drodze, licencje i organizm kontrolujący


Vito

Recommended Posts

Alaska zalegalizowała w tym roku marihuanę do użytku rekreacyjnego, a teraz stan ten stworzył Radę ds. Kontroli, która jest odpowiedzialna za przygotowanie przepisów i regulacji związanych z sektorem konopi. Nowo powstała Rada będzie oferować porady na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, określi ilość marihuany jaką można posiadać oraz miejsca, w których można ją konsumować. Powiemy Ci wszystko na temat marihuany w jednym z najbardziej niegościnnych miejsc na ziemi, w którym wskaźnik konsumcji jest dwukrotnie wyższy niż w pozostałych częściach Ameryki Północnej.

 

portada%20alaska_12_blog_full.jpg

 

W dniu 4 listopada 2014 mieszkańcy Alaski przegłosowali różnicą 53% do 47%, zakończenie wielu dekad nieefektywnej prohibicji marihuany, wybierając nowy system, w ramach którego roślina ta będzie opodatkowana i regulowana jak alkohol. W lutym na Alasce ostatecznie zalegalizowano zastosowanie marihuany do użytku rekreacyjnego. 
 
Tym samym stała się ona trzecim amerykańskim stanem, który tego dokonał, po Kolorado i Waszyngtonie, a przed Oregonem. Teraz, kilka miesięcy później, została stworzona Rada Kontroli, odpowiedzialna za podjęcie inicjatywy stworzenia przepisów związanych z marihuaną w tym stanie.
 
Przepisy te nie tylko wzmocnią gospodarkę Alaski, ale także poprawią bezpieczeństwo publiczne zapobiegając, by dziesiątki milionów dolarów ze sprzedaży marihuany wzbogaciły czarny rynek. Zapewnią również, że marihuana jest prawidłowo uprawiana, pakowana i etykietowana; i że jej sprzedaż jest ściśle kontrolowana. Ustawa zawiera wiele ciekawych przepisów, zarówno dla mieszkańców jak i dla turystów. 
 
Między innymi, pierwsze co należy wiedzieć o marihuanie do użytku osobistego, to że na Alasce potrzebne jest pozwolenie na zakup i sprzedaż marihuany. Ci, którzy posiadają takiego pozwolenia, mogą posiadać i uprawiać do 113 gramów marihuany (4 uncji), ponieważ ustawodawca uważa, że większa ilość nie jest przeznaczona do użytku osobistego. Ilość ta zostanie obliczona dla marihuany już zebranej, albo w formie nasion, liści i kwiatów. 
 
Oczywiście dostarczanie marihuany nieletnim jest całkowicie nielegalne, jedynie osoby, które ukończyły 21 lub więcej mogą posiadać i spożywać produkty z konopi, oraz uprawiać i podarować do sześciu roślin - o ile tylko trzy z nich są dojrzałe - i transportować 28 g (1 uncja) lub mniej, lub podarować taką samą ilość innemu użytkownikowi. 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+