Skocz do zawartości
thc-thc

grower

|CFL|66W| Noname skun


txh-1138

Recommended Posts

Nasiona:       3x) niestety nie wiem, ale pachną rasowym skuniskiem i to w promieniu 10 metrów
Oświetlenie:  2x) Osram 23 W 1600L 2700K

                     1x)  Osram 20 W 1300L 2700K (w środku)

Fotoperiod:  1V15 - 28V15   ----   balkon

                     29V15-1VI15   ----   18/6

                     1VI15 -- ......    ----    12/12

 

Box:             PCgrowbox:  dł. 43cm, szer. 18cm, wys. 40cm = 0.08 m kw. 
Podłoże:      ziemia kwiatowa uniwersalna:

                    PH 5.5-6.5

                   
Nawozy:      Weg 1V15- 1VI15: Biohumus forte

                   Flo 1VI15- ...:        Planton K ( 1 łyżeczka na 5l wody)
Wentylacja: wentylator komputerowy wysysający na wysokości lamp (tylko gdy lampa włączona)

                   wentylator komputerowy wsysający na wysokości doniczek (permanentnie wyłączony)

 

 

Dodatkowe info:

                              Witam wszystkich growerów. Moja pokręcona historia jest taka że miałem nawyk zbierania nasion z bakania. Dnia 1V 2015 wsadziłem je do wody, wykiełkowało 11, z początku trzymałem je na balkonie z myślą o guerilla grow jak tylko będą w miarę mocne. Nie miałem w planach robić Growloga, aż dnia pewnego moi najukochańsi rodzice z przyczyn poza moimi możliwościami percepcyjnymi WYRAZILI ZGODĘ NA INDOOR. Do dziś nie potrafię tego pojąć nie mniej jednak to fakt. Wziąłem więc 3 najmocniejsze rośliny i wpakowałem do zrobionego na wprędce growboxa. Niestety nie wiem co to za odmiana, pachnie tak samo jak bakanie w którym były nasiona, dlatego zakładam że to  NIEFEMIZOWANY REGULAR.  I tu pojawiają się moje pytania do społeczności :

1/ Czy powyższe założenie (niefeminizowany regular) jest poprawne?

2/Czy jest ktokolwiek w stanie rozpoznać odmianę, ewentualnie chociaż powiedzieć mi czy to Sativia czy Indica Regular czy Auto?

3/ Jak zapewne zauważyliście indukcję kwitnienia rozpocząłem 1VI 2015. Taktykę mam taką że poczekam 2-3 tygodnie na pojawienie się dymorfizmu płciowego po czym wyrzucę facetów. Czy macie jakieś zastrzeżenia?

4/Czy jednak polecacie wywalić także kobietę jeśli okaże się że w growboxie mam dwie damy, tak by została tylko jedna roślina?

5/Czy fakt że w ciągu 9 dni nie pojawiły się żadne oznaki dymorfizmu płciowego powinien mnie niepokoić?

6/ Jakieś propozycje co do sposobu przycinania? Puki co jedyny trening jaki stosowałem to systematyczne zakopywanie w ziemi rosnącej łodygi.

7/ Mam włączony górny wentylator wysysający ale tylko na czas świecenia lamp. Czy to wystarczy? Roślina jest koloru jasnozielonego i wnosząc po moim doświadczeniu teoretycznym oceniam ją jako okaz zdrowia. Gdy pracuje wentylator subtelna woń rośliny jest odczuwalna w całym 45metrowym pomieszczeniu. Gdy jest wyłączony czuć ją na jakiś 1 metr od growboxa. Na szczęście nie muszę się martwić o "wykrycie"

Z góry dziękuję wszystkim growerom za odpowiedź. Na koniec chciałem powiedzieć że choć raczej dobrze znam teorię to w praktyce jestem ... zielony:-D

Dlatego proszę o wyrozumiałość i będę wdzięczny za wszelakie uwagi a żeby nie było że jestem tylko wampirem to od siebie dodaję że stanowczo odradzam używanie kocy ratunkowych, trudno się tną , są cholernie delikatne i przepuszczają światło.

Pokój z Wami

 

post-42877-0-08210300-1433866271_thumb.jpost-42877-0-87889500-1433866330_thumb.jpost-42877-0-88104500-1433866405_thumb.jpost-42877-0-83732400-1433866463_thumb.jpost-42877-0-93422400-1433866531_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki bardzo za zainteresowanie. Bajoro w środkowej roślinie zlikwidowane + dodałem garść suchej ziemi. Będę pamiętał żeby  mniej wody lać. Co do lamp to naświetlanie startuje od 24 więc dziś już nie zdąże ale będę pamiętał o wypoziomowaniu. Sativia i Indica mówicie?... ale by było fajnie jakby obie okazały się kobietkami ;-D

 

dzięki wielkie raz jeszcze i do zobaczenia

 

zzzZZZzzzZZZzzz

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

polecam biobizz. Też się szczypałem, ale w koncu kupiłem i widać efekty :)

Od momentu gdy uregulowałem wilgotność czyli zakupiłem nawilżacz i zacząłem używać biobizza moja uprawa ruszyła z kopyta. Polecam te 2 rzeczy plus umiejėtne przesadzanie roślin (jeśli trzeba) i problem się minimalizują.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zdjęcia na przyszłość proszę umieszczaj w galerii: http://trawka.org/forum-352/announcement-23-jak-dodac-zdjecia-do-galerii-trawka/

Chyba zaszło jakieś nieporozumienie, zdjęcia miałem umieszczone w galerii od samego początku, z resztą zgodnie z instrukcją z podanego linku.

Tak dziękuje, dzisiaj właśnie zrobiłem LST. Wczoraj na szybkości zrobiłem FIM dwóch roślin po lewo, mam nadzieję że nie zrobi mi się kociokwik:-D

Pozdrowienia

 

wszystko ladnie  ale na samym Biohumusie nie ujedziesz  dokup cos na weg  przesadzaj i lst  rób...

 

Biohumusa używałem tylko do 1VI15 . Od tego czasu jadę na Planton K, czy to wystarczy, bo słyszałem że zmienili skład w 2015 i pyta z tego będzie... ?!

 

polecam biobizz. Też się szczypałem, ale w koncu kupiłem i widać efekty :)

Od momentu gdy uregulowałem wilgotność czyli zakupiłem nawilżacz i zacząłem używać biobizza moja uprawa ruszyła z kopyta. Polecam te 2 rzeczy plus umiejėtne przesadzanie roślin (jeśli trzeba) i problem się minimalizują.

Biobizz odpada, bo to nonamy i moja pierwsza uprawa więc chcę najpierw się nauczyć i w sumie zrobić to budżetowo. Nawilżacz odpada z tych samych powodów + nie miałbym go gdzie wsadzić, ale jak masz jakiś model do polecenia to pisz.

 

Dzisiaj zastosowałem się do waszych rad. Roślinę zacząłem trenować LST , co do dwóch pierwszych od strony górnego wentylatora to dodatkowo zrobiłem FIM.

 

Wypoziomowałem lampy i wprowadziłem odbłyśnik, ponieważ zrobiło się więcej miejsca doniczki położyłem na listewkach(wyżej o 4 cm) Reszta na zdjęciach. Ktoś powiem mi co z tym Plantonem K(czy rzeczywiście skład zmieniony i już nie warto)?

10VI2015

prażona konopia

IMG 4547

IMG 4548

IMG 4549

IMG 4553

IMG 4554

IMG 4555

IMG 4556

IMG 4557

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no slyszalem wlasnie od wielu osob na innym forum  ze ten Planton K to nic dobrego  dlaczego  nie pamietam dokladnie ale cos tam sie pierdolilo  z roslinka  nawet palila korzenie  ....za to  same pozytywy  burza kwiatów.  a tak na marginesie  to ten biohamus to wielka lipa  mozna nim podlewac roslinke bez rozcieczania  :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Heyka mam prośbę o diagnozę. Roślinki po bokach świetnie się trzymają, a środkowa coś choruje, wszystkie traktuję tak samo, podlewam pryskam a tu taki klops, jakiś pomysł co zrobić ze środkową roślinką? może od razu wywalić bo w sumie miejsca zbytnio nie ma? HELP !!! 

 

CO do roślinki to dodam że sparzyłem od lampy główne piętro, potem obciąłem te listki ( widać na zdjęciu "prażona konopia" potem stosowałem LST. Czy to od treningu? czy dać jej jeszcze trochę na stabilizację czy wywalić od razu?

 

Środkowa chora :

IMG 4560

IMG 4559

 
Zdrowa :

IMG 4561

 

Całość 15 dnia uprawy :

 

IMG 4562

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+