Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Bez kary za marihuanę? Apel organizacji pozarządowych do ONZ


Vito

Recommended Posts

 

 

Ponad 100 organizacji pozarządowych zwróciło się do Organizacji Narodów Zjednoczonych o zakończenie globalnej wojny z marihuaną. Wśród sygnatariuszy apelu są prestiżowe amerykańskie organizacje walczące o prawa człowieka.

 

Sygnatariusze apelu twierdzą, że obowiązujące w wielu krajach surowe kary za posiadanie marihuany są sprzeczne z międzynarodowymi standardami w dziedzinie praw człowieka. Jak argumentują, w USA uderzają przede wszystkim w czarnoskórych Amerykanów, którzy są dużo częściej aresztowani niż biali. Według n ich, zakaz posiadania marihuany prowadzi też do stworzenia czarnego rynku, na którym działają grupy stosujące przemoc, a także korupcji, naruszania praw człowieka i zasad demokracji.

 

Apel trafił do ONZ w momencie gdy ta organizacja ma dokonać przeglądu swojego stanowiska w kwestii walki z narkotykami. Pod listem podpisały się nie tylko grupy zabiegające o dekryminalizację marihuany ale również powszechnie szanowane organizacje walczące o prawa człowieka - Human Rights Watch oraz Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (American Civil Liberties Union).

Amerykańscy naukowcy o marihuanie

 

Zdaniem Amerykańskiego Towarzystwo Medycznego, marihuana to niebezpieczny narkotyk, którego posiadanie i sprzedawanie nie powinno być dozwolone. Amerykańska Akademia Lekarzy Rodzinnych sprzeciwia się używaniu marihuany, ale z wyjątkiem wskazań medycznych i pod kontrolą lekarza.

W 2008 roku Amerykańskie Kolegium Lekarskie nie zajęło jednoznacznego stanowiska, ale w 2011 roku Kalifornijskie Towarzystwo Medyczne poparło legalizację marihuany.

Narkotyk ten został zalegalizowany w kilku stanach USA.

IAR/iz

 


Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+