Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ocena growboxa i ew poprawa + parę moich pytań


groswell

Recommended Posts

Witam wszystkich i każdego z osobna :) odrazu zaznaczam że od 4 dni wertuje różne fora na ten temat i mam parę pytań dla spokoju ducha , jestem w trakcie budowy swojego pierwszego growboxa o wym szer 85 dl 85 wys 150  box bd umieszczony na poddaszu , planuje pomalować od środka na biały mat , za oświetlenie bd odpowiedzialny HPS tylko zastanawiam się jaka wybrać czy 250 czy 400 wat , planuje wstawić 3 wiatraki komputerowe  jeden na dole jeden na górze boxa i jeden mieszający myślałem jak rozwiązać sprawę wilgotności postanowiłem umieścić duże naczynie na dole z woda albo kupic nawilżacz powietrza ostatnio widziałem na alledrogo za 40 zl o wydajności 10 m2 o poj 1 l , doniczki posiadam o poj 11 l  planuje w boxie  posadzic 4/5 dziewczyn i to moje pierwsze pytanie 4 czy 5 i czy auto czy jednak lepiej sezonówki , zeiemie chce kupic zwykła do kwiatków przemieszac z perlitem i na dno doniczki podsypać kermazytem i nie wiem czy sypać na wierzch bo pisali ze moze popalic korzenie nastepne pytanie to jaki wybrac nawóż i kiedy zaczać nawozić prosze o niie wyśmiewanie i wrazie czego  przenieść temat do odpowiedniego działu bo niewiem czy w dobrym napisałem :) jeśli o czymś zapomiałem prosze powiedziec pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

cześć, temat światła jak dla mnie wygląda tak 400w na 1m kwadratowy, co do nawilżacza kiedyś kupiłem podobnie z allegro za jakieś 45 zł i długo się nim nie nacieszyłem, zamów sobie w euro agd jeśli nie chcesz się wkurzyć :) kermazyt na wierzchu zatrzyma parowanie wody z gleby oraz nie będzie zbyt nagrzana od lampy. jeśli planujesz 3-4 krzaki to 250W światło będzie stykać :P ale zobacz kto się jeszcze wypowie ;) ps. jeśli chcesz nie drogi nawóz sprawdzony polecam plagron alga grow max 25 zł, masz sprzęt do mierzenia ph? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ok kermazyt poleci tez na górę , planuje 4/5 krzaczków wiec może kupie od razu 400 w bo do tego boxa wejdzie nawet 8 krzaczków wiec będzie na przyszłość co o tym myślicie :) a z tym nawilżaczem to chyba tak zrobię :) niestety nie posiadam sprzetu do mierzenia ph prosze jeszcze o odp na temat auto czy sezonówka :) pozdro :) wyszło ze potrzebuje 36000 lumenów czyli teoretycznie lampa 250 by wystarczyła chyba

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

szer 85 dl 85 wys 150

mały... HPS 250W to max, nie możesz go zrobić wyższego ?

 

 

 posadzic 4/5 dziewczyn i to moje pierwsze pytanie 4 czy 5 i czy auto czy jednak lepiej sezonówk

im więcej tym lepiej, i lepiej sezonówki, na nich się nauczysz i coś zbierzesz, automat nie dla nowicjusza :)

 

 

zeiemie chce kupic zwykła do kwiatków przemieszac z perlitem i na dno doniczki podsypać kermazytem i nie wiem czy sypać na wierzch bo pisali ze moze popalic korzenie

gleba to podstawa... najlepiej wybierz jak najlepszą i do warzyw, bo te do kwiatów mają mocne nawozy chemiczne które się nie nadają do konopi i dla płuc

Ja bym dał sam perlit bez keramzytu.

 

 

nastepne pytanie to jaki wybrac nawóż i kiedy zaczać nawozić

najlepiej ten: BIOTABS ZESTAW STARTOWY

ten tańszy: BIOBIZZ TRY-PACK INDOOR ZESTAW BOOSTERÓW I NAWOZÓW 3x250ML

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

150 cm wysokości to maly :P ? niestety większego nie moge zrobic bo to pddasze nie zmiesci mi sie ;) max zrobilem co moglem :) czyli hpsa 250 brac :) a polecił  byś mi jakies nasiona zeby  mi boxa dziewczyny nie przerosly :P i czy ten nawóz nadaje sie na weg i na flo :) dzieki mistrzu i pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ok kermazyt poleci tez na górę , planuje 4/5 krzaczków wiec może kupie od razu 400 w bo do tego boxa wejdzie nawet 8 krzaczków wiec będzie na przyszłość co o tym myślicie :) a z tym nawilżaczem to chyba tak zrobię :) niestety nie posiadam sprzetu do mierzenia ph prosze jeszcze o odp na temat auto czy sezonówka :) pozdro :) wyszło ze potrzebuje 36000 lumenów czyli teoretycznie lampa 250 by wystarczyła chyba

automaty ponoć nie wybaczają błędów ale tu nie jestem aż tak obeznany, możesz wybrać jakąś łatwą w uprawie sezonówke typu "easy bud"  ph meter po najtańszych kosztach dostaniesz za 26 zł około w płynie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+