Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com thc-thc.com

USA: Propozycja legalizacji marihuany medycznej i odmian konopi o niskim THC na poziomie federalnym


Vito

Recommended Posts

Jak dotąd prawo federalne Stanów Zjednoczonych nie akceptuje użycia marihuany do celów medycznych. Jednak projekt ustawy, przedstawionej przez ponadpartyjną grupę trzech senatorów, może zakończyć tę sytuację i zapewnić legalny dostęp do marihuany medycznej pacjentom, którzy jej potrzebują. Oprócz tego może położyć kres federalnej persekucji marihuany w stanach, w których jest ona legalna.

 

bandera_1_blog_full.jpg

 

Kilka dni temu amerykański Senat przedstawił historyczną propozycję: analiza legalizacji marihuany o niskiej zawartości THC do celów leczniczych. Grupa senatorów z różnych partii, w skład której wszedł Kirsten Gillibrand (demokrata z N.Y.), Rand Paul (republikanin z Kentucky) i Cory Booker (demokrata z N.Y.) przedstawiła projekt ustawy, nazwany “CARERS Act” (Compassionate Access, Research Expansion and Respect States Act), który ma położyć kres federalnemu zakazowi marihuany do celów medycznych i wprowadzić serię ważnych reform. 
 
Według Booker, "rząd federalny przekroczył granice zdrowego rozsądku, a projekt tej ustawy ma na celu rozwiązać tę sytuację, która od dziesiątek lat jest tak zła". Wstępnie, projekt stworzony został z myślą o marihuanie do użytku leczniczego, aby umożliwić badania na temat konopi i aby pomóc opiekunom i lekarzom w stosowaniu zróżnicowanych terapii. Jest to wielki krok naprzód, który jeśli dojdzie do skutku przyniesie ogromne korzyści tysiącom amerykańskich pacjentów, którzy potrzebują leków na bazie marihuany.
 
Ustawa ta ma na celu zmienić klasyfikację marihuany podaną w Ustawie o Substancjach Kontrolowanych. Obecnie marihuana występuje na Liście nr I i jest uważana za narkotyk, tak samo jak LSD, heroina, MDMA i inne narkotyki, którewedług klasyfikacji DEA, nie mają obecnie akceptowalnego zastosowania medycznego. Projekt ustawy postuluje, by znalazła się na tym samym poziomie co lekarstwa, takie jak Adderall, Ritalin lub Oksykodon (Lista II), które są stosowane do uśmierzania bólu w przypadku niektórych patologii.
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+