Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Namiot 60x60 i pełny osprzęt


Rolnik Yoda

Recommended Posts

Witam. 

Jestem już po 1 grow-logu i chciałbym się przygotować już profesjonalnie do 2. 

 

Posiadam:

- namiot dc 60x60x140 i on zostaję.

- 2 x wentylator kanałowy 2 biegowy FI 100MM 145-187M3/H

 

- Filtr węglowy Economy FI 100MM H180MM 160-240M3/H

- Balast Cyfrowy Lumatek DIM 250-400W + SL  nie mam żarówki     

- Balast Analogowy 150W 2x Żarówka

- Odbłysniknaluminiowy Stucco 80%

- Koputerowy wiatraczek mieszający i zasilacz 12V

- Stacja pogodowa.

 

I teraz Tak zacznijmy po kolei. Mimo że kupiłem nowy filtr i wszystko pospinałem jak trzeba to i tak w pomieszczeniu dawało że masakra. wentylator szumiał i mnie to wkurzało. Następnym krokiem jest to, że kupiłem Lumatek i teraz będę miał zbyt dużą temperaturę i nie wiem czy zmieniać filtri wentylator czy kupić odbłysnik wentylowany?

 

Zastanawiam się nad tymi donicami.

http://growbox.pl/product-pol-1248-Donica-plastikowa-kwadratowa-14L-28-5x28-5xH29cm-.html

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie takie. Nie wiem czy są do nich podstawki. Sam nie korzystałem, ale jak przeglądałem relacje z upraw na różnych stronach i na youtubie, to rośliny naprawdę świetnie w nich rosną. Chyba ciężko znaleźć kogoś, kto byłby niezadowolony z tych doniczek. Ale cena trochę wysoka :( myślałem że są tańsze. Są jeszcze takie doniczki z jakiegoś materiału, jakby geowłóknina, czy coś takiego. Nazywają się chyba SmartPot. Też dość mocno zachwalane. Wyglądają jak czarne materiałowe/szmaciane eko torby na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No są SmartPot ale Air ze względu na to że są wyższe mają większy litraż i chyba na nie się zdecyduję. 

Ok to sprawa doniczek i ich ilości jest jasna więc rozwijam kolejny wątek.

- Dlaczego było mocno czuć zapach jeżeli miałem filtr i wentylator. Czy taka mała różnica specyfikacji była przyczyną? 160-240M3/H filtr i 145-187M3/H wentylator, który latał na 1 biegu. 

- Głośność wentylatora i szum powietrza bardzo mi przeszkadzał, jak bym kupił tłumik i zmienił rurę ze zwykłej materiałowej elastycznej na izolowaną, a wentylator zabudował bym na zewnątrz ( a nie w środku jak miałem na grow) i zabudowę wypełnił bym watą mineralną to nie było by nic słychać? Wiem że jest spore prawdopodobieństwo, że nikt nie wprowadzał w życie takich samych pomysłów jak ja więc liczę na sugestię. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zobacz sobie również te: DONICZKA HERCULES SUPER-ROOTS 20L (33x19CM) - o 60% tańsza niż AirPot a to jest prawie to samo

 

 

- Dlaczego było mocno czuć zapach jeżeli miałem filtr i wentylator. Czy taka mała różnica specyfikacji była przyczyną? 160-240M3/H filtr i 145-187M3/H wentylator, który latał na 1 biegu. 

może nieszczelność ? Zawsze trochę czuć jeżeli rośliny mają mocny intensywny zapach. Może filtr słabej jakości albo się zużył ? Ja używam Prima Klima Eco i jak będzie kasa to wymieniam na firmy Rhino, a najlepiej to nabyć specjalny ozonator  :zmiazdzony:

 

 

 Głośność wentylatora i szum powietrza bardzo mi przeszkadzał, jak bym kupił tłumik i zmienił rurę ze zwykłej materiałowej elastycznej na izolowaną, a wentylator zabudował bym na zewnątrz ( a nie w środku jak miałem na grow) i zabudowę wypełnił bym watą mineralną to nie było by nic słychać? Wiem że jest spore prawdopodobieństwo, że nikt nie wprowadzał w życie takich samych pomysłów jak ja więc liczę na sugestię. 

Tłumik tłumikowi nie równy. Podstawa to rura izolowana, ja mam teraz dwa tłumiki, jeden przed wentylatorem i drugi za. Zabudowa wentylatora to też dobre rozwiązanie. Im większa średnica tym mniejszy szum, im lepszy droższy wentylator tym ciszej itd

Już od dawien dawna ludzie zabudowywali wentylatory ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wszystko było szczelne więc zostaje słabej jakości filtr. A jak to wygląda z tymi tłumikami z 2 stron?? Możesz wrzucić zdjęcie?

A jak myślisz, jeżeli założę 120 izolowaną rurę do wentylatora 100 to będzie to jakoś działało ? 

Tutaj widzę, że tłumik ma wyjście z 2 strony ( nie. http://www.growshopjamaica.pl/product/tlumik-akustyczny-sztywny-ultralekki-grow-air-fi125mm-dl-41cm/?id=2486. Skoro korzystałeś to jaki byś polecił?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

A jak to wygląda z tymi tłumikami z 2 stron?? Możesz wrzucić zdjęcie?

jasne, ale później, mogę zapomnieć który temat więc wrzucę do swojego growloga. Wraz z zdjęciami wnętrz 3 różnych tłumików, dwa miękkie i jeden sztywny. Mam jeden przed wentylatorem i drugi za. Sztywny sprzedany ale mam fotkę :) 

 

 

A jak myślisz, jeżeli założę 120 izolowaną rurę do wentylatora 100 to będzie to jakoś działało ? 

jasne, możesz spokojnie tak zrobić. Pamiętaj też o kupnie taśmy typu "PowerTape"

 

 

Tłumiki polecam sztywne, mam teraz dwa miękkie różnych firm i jeden z nich słabo tłumi, drugi firmy Dospel jest lepszy. Porównywałem na ucho przykładając różne tłumiki do wentylatora.

Ten drugi tłumik też ma otwór z drugiej strony ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+