Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Namiot 60x60 i pełny osprzęt


Rolnik Yoda

Recommended Posts

Witam. 

Jestem już po 1 grow-logu i chciałbym się przygotować już profesjonalnie do 2. 

 

Posiadam:

- namiot dc 60x60x140 i on zostaję.

- 2 x wentylator kanałowy 2 biegowy FI 100MM 145-187M3/H

 

- Filtr węglowy Economy FI 100MM H180MM 160-240M3/H

- Balast Cyfrowy Lumatek DIM 250-400W + SL  nie mam żarówki     

- Balast Analogowy 150W 2x Żarówka

- Odbłysniknaluminiowy Stucco 80%

- Koputerowy wiatraczek mieszający i zasilacz 12V

- Stacja pogodowa.

 

I teraz Tak zacznijmy po kolei. Mimo że kupiłem nowy filtr i wszystko pospinałem jak trzeba to i tak w pomieszczeniu dawało że masakra. wentylator szumiał i mnie to wkurzało. Następnym krokiem jest to, że kupiłem Lumatek i teraz będę miał zbyt dużą temperaturę i nie wiem czy zmieniać filtri wentylator czy kupić odbłysnik wentylowany?

 

Zastanawiam się nad tymi donicami.

http://growbox.pl/product-pol-1248-Donica-plastikowa-kwadratowa-14L-28-5x28-5xH29cm-.html

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

do tego namiotu jeżeli chcesz więcej niż 150W musi być odbłyśnik wentylowany, raczej tylko cool tube ze względu na wymiary. Do Lumateka bierz żarówkę 400W, a przyszłościowo planuj powiększenie namiotu.

 

Donice jak donice :)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie takie. Nie wiem czy są do nich podstawki. Sam nie korzystałem, ale jak przeglądałem relacje z upraw na różnych stronach i na youtubie, to rośliny naprawdę świetnie w nich rosną. Chyba ciężko znaleźć kogoś, kto byłby niezadowolony z tych doniczek. Ale cena trochę wysoka :( myślałem że są tańsze. Są jeszcze takie doniczki z jakiegoś materiału, jakby geowłóknina, czy coś takiego. Nazywają się chyba SmartPot. Też dość mocno zachwalane. Wyglądają jak czarne materiałowe/szmaciane eko torby na zakupy.

Link to comment
Share on other sites

No są SmartPot ale Air ze względu na to że są wyższe mają większy litraż i chyba na nie się zdecyduję. 

Ok to sprawa doniczek i ich ilości jest jasna więc rozwijam kolejny wątek.

- Dlaczego było mocno czuć zapach jeżeli miałem filtr i wentylator. Czy taka mała różnica specyfikacji była przyczyną? 160-240M3/H filtr i 145-187M3/H wentylator, który latał na 1 biegu. 

- Głośność wentylatora i szum powietrza bardzo mi przeszkadzał, jak bym kupił tłumik i zmienił rurę ze zwykłej materiałowej elastycznej na izolowaną, a wentylator zabudował bym na zewnątrz ( a nie w środku jak miałem na grow) i zabudowę wypełnił bym watą mineralną to nie było by nic słychać? Wiem że jest spore prawdopodobieństwo, że nikt nie wprowadzał w życie takich samych pomysłów jak ja więc liczę na sugestię. 

 

Link to comment
Share on other sites

Zobacz sobie również te: DONICZKA HERCULES SUPER-ROOTS 20L (33x19CM) - o 60% tańsza niż AirPot a to jest prawie to samo

 

 

- Dlaczego było mocno czuć zapach jeżeli miałem filtr i wentylator. Czy taka mała różnica specyfikacji była przyczyną? 160-240M3/H filtr i 145-187M3/H wentylator, który latał na 1 biegu. 

może nieszczelność ? Zawsze trochę czuć jeżeli rośliny mają mocny intensywny zapach. Może filtr słabej jakości albo się zużył ? Ja używam Prima Klima Eco i jak będzie kasa to wymieniam na firmy Rhino, a najlepiej to nabyć specjalny ozonator  :zmiazdzony:

 

 

 Głośność wentylatora i szum powietrza bardzo mi przeszkadzał, jak bym kupił tłumik i zmienił rurę ze zwykłej materiałowej elastycznej na izolowaną, a wentylator zabudował bym na zewnątrz ( a nie w środku jak miałem na grow) i zabudowę wypełnił bym watą mineralną to nie było by nic słychać? Wiem że jest spore prawdopodobieństwo, że nikt nie wprowadzał w życie takich samych pomysłów jak ja więc liczę na sugestię. 

Tłumik tłumikowi nie równy. Podstawa to rura izolowana, ja mam teraz dwa tłumiki, jeden przed wentylatorem i drugi za. Zabudowa wentylatora to też dobre rozwiązanie. Im większa średnica tym mniejszy szum, im lepszy droższy wentylator tym ciszej itd

Już od dawien dawna ludzie zabudowywali wentylatory ;) 

Link to comment
Share on other sites

Wszystko było szczelne więc zostaje słabej jakości filtr. A jak to wygląda z tymi tłumikami z 2 stron?? Możesz wrzucić zdjęcie?

A jak myślisz, jeżeli założę 120 izolowaną rurę do wentylatora 100 to będzie to jakoś działało ? 

Tutaj widzę, że tłumik ma wyjście z 2 strony ( nie. http://www.growshopjamaica.pl/product/tlumik-akustyczny-sztywny-ultralekki-grow-air-fi125mm-dl-41cm/?id=2486. Skoro korzystałeś to jaki byś polecił?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

A jak to wygląda z tymi tłumikami z 2 stron?? Możesz wrzucić zdjęcie?

jasne, ale później, mogę zapomnieć który temat więc wrzucę do swojego growloga. Wraz z zdjęciami wnętrz 3 różnych tłumików, dwa miękkie i jeden sztywny. Mam jeden przed wentylatorem i drugi za. Sztywny sprzedany ale mam fotkę :) 

 

 

A jak myślisz, jeżeli założę 120 izolowaną rurę do wentylatora 100 to będzie to jakoś działało ? 

jasne, możesz spokojnie tak zrobić. Pamiętaj też o kupnie taśmy typu "PowerTape"

 

 

Tłumiki polecam sztywne, mam teraz dwa miękkie różnych firm i jeden z nich słabo tłumi, drugi firmy Dospel jest lepszy. Porównywałem na ucho przykładając różne tłumiki do wentylatora.

Ten drugi tłumik też ma otwór z drugiej strony ;) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+