Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Alaska, Waszyngton, Jamajka ... Nowa fala legalizacji obejmuje Amerykę


Vito

Recommended Posts

W USA, w stanie Alaska, Dystrykt Kolumbia (DC) oraz na Jamajce legalizacja marihuany stała się rzeczywistością. W każdym w przypadku na swój szczególny sposób, ale podążając w tym samym kierunku - kraje te zmierzają do tego, by decyzja ich obywateli została wzięta pod uwagę. Oregon może być następny w kolejce. 

 

alaska_1_3_blog_full_7_blog_full.jpg

 

W listopadzie ubiegłego roku mogliście przeczytać w aktualnościach Dinafem o tym, że w niektórych krajach i regionach, zwłaszcza w Ameryce, podejmowano zdecydowane kroki w kierunku legalizacji lub regulacji konopi, po tym jak obywatele zagłosowali na rzecz legalizacji marihuany. W niektórych z nich, w lutym tego roku legalizacja zaczeła stawać się rzeczywistością. 
 
Obecnie posiadanie marihuany jest już legalne w Waszyngtonie (do dwóch gramów i do prywatnego użytku), jak ogłosiła burmistrz Muriel Bowser. Dozwolona jest również uprawa do trzech roślin, nie jest jednak legalne palenie w miejscu publicznym ani zakup. 
 
We wtorek 24 lutego na Alasce zalegalizowane zostało konsumowanie marihuany w celach rekreacyjnych, dzięki czemu stała się ona trzecim stanem (po Kolorado i Waszyngtonie) w którym zniesiono zakaz. Teraz obywatele, którzy ukończyli 21 lat mogą posiadać i prywatnie używać niewielkich ilości marihuany, oraz uprawiać do sześciu roślin, różnych odmian konopi.
 
Zaskakujący jest fakt, że kolebka rastafarian, którzy używają marihuany w sposób uduchowiony, wyspa, na której urodził się Bob Marley, przez długie lata uznawała za nielegalne konopie, nawet do użytku terapeutycznego. Jednak sytuacja zmieniła się na Jamajce w ostatni wtorek, ponieważ władze dekryminalizują marihuanę i zezwalają na posiadanie niewielkich ilości gandzi (do dwóch gramów) oraz uprawę do pięciu roślin na terenie prywatnym. 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+