Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Wspieramy #FreePannagh - wyrok, od którego zależy przyszłość hiszpańskiej społeczności konopi


Vito

Recommended Posts

W dniach 10 i 11 marca Stowarzyszenia "Pannagh" bierze w Bilbao udział w rozprawie, której wynik może być decydujący dla całego procesu normalizacji klubów towarzyskich konopi w Hiszpanii. Tak więc cała społeczność aktywistów chcą pokazać swoje poparcie zarówno dla grupy, jak i dla jej pięciu oskarżonych członków, którym grozi do 22 lat więzienia i kilka milionów euro kaucji. 

 

PANNAGH_blog_full_6_blog_full.jpg

 

#FreePannagh to od kilku dni najczęściej używany przez hiszpańską społeczność sympatyków konopi  "hashtag". Celem tej akcji jest pokazanie naszej siły i poparcia dla baskijskiego stowarzyszenia "Pannagh", które jutro stawi się na rozprawie sądowej w celu wyjaśnienia okoliczności sprawy, która nieco ponad trzy lata temu doprowadziła do zamknięcia klubu i oskarżenia kilku jej członków. 
 
Sprawa ta jest w Hiszpanii powszechnie znana, tak ze względu na konsekwencje, jakie ze sobą niesie, jak i na reputację oskarżonych, pionierów w procesie tworzenia i legalizacji klubów w tym kraju. W 2011 roku do stowarzyszenia osób zażywających konopie indyjskie "Pannagh" wtargnęła policja miejska w Bilbao. Niektórzy z jej członków zostali na kilka dni aresztowani, lokal został zabezpieczony, a sędzia postanowił zamknąć stowarzyszenie i zakazać wszelkiej działalności. 
 
Nie był to pierwszy raz. Wszystkie poprzednie oskarżenia zostały oddalone w prawomocnych orzeczeniach sądowych, w tym na mocy wyroku Sądów Miejskich Bizkaia i Álavy. W dwóch przypadkach stowarzyszeniu zwrócono nawet skonfiskowaną marihuanę.
 
Jednak tym razem prokurator domaga się dla trzech oskarżonych kary sześciu lat więzienia i dwóch lat dla dwóch pozostałych oskarżonych, a także karę grzywny w wysokości 800 tysięcy euro dla każdego z nich. I to pomimo faktu, że niektóre domniemania, które prokurator przedstawia w akcie oskarżenia zostały podczas postępowania zdementowane przez świadków. 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+