Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Legalna marihuana kusi inwestorów


Vito

Recommended Posts

49949_banner_700x330.jpg

 

Do głównego nurtu aktywów inwestycyjnych wchodzi powoli legalna marihuana – podaje Forbes. Eksperci podkreślają, że potencjał zielonego złota nie podlega dyskusji, jednak mało prawdopodobne, aby możliwość takiej inwestycji pojawiła się też w Polsce.
 
Inwestowanie w legalną marihuanę możliwe jest już teraz w ramach usługi wealth management oferowanej przez największe zachodnie banki prywatne. Proponują one m.in. lokowanie kapitału w jednostki słynnego funduszu grzechu Mutual Barrier Fund (ex Vice Fund), kupującego akcje firm z branż tytoniowej, zbrojeniowej, hazardowej oraz erotycznej.
 
Fundusz grzechu
 
Mutual Barrier Fund wyselekcjonował 25 firm z pogranicza medycyny i marihuany, które łączą dwie rzeczy. Pierwsza z nich jest stopa zwrotu od samego początku mierzona w trzycyfrowych wartościach, drugą zaś Sativex – lek na stwardnienie rozsiane na bazie marihuany. Pięć ostatnich spółek dostarcza do niego produkt bazowy.
 
Sativex jest pierwszym specyfikiem na bazie marihuany zarejestrowanym w Europie. Lek dostępny jest na receptę w większości krajów świata. W Polsce jest dostępny od grudnia 2012 r. na receptę z wtórnikiem, ze wskazaniem w celu łagodzenia umiarkowanych oraz ciężkich objawów spastyczności u pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane, u których stosowanie innych leków okazało się nieskuteczne.
 
Zielone światło dla zielonego złota
 
Jeśli lek zostanie dopuszczony do produkcji i dystrybucji na szeroką skalę, otworzy to drzwi legalnej marihuanie do inwestycyjnego mainstreamu, a spółki z segmentu wejdą do oficjalnych portfeli inwestycyjnych. Jak czytamy w portalu Forbes, bank Goldman Sachs zapowiedział stworzenie zespołu analitycznego obserwującego trendy na rynku zielonego złota.
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+