Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Marihuana i kannabinoidy, "Przyszłość leczenia raka"


Vito

Recommended Posts

Zabijają komórki rakowe, blokują przerzuty i zapobiegają wzrostowi nowotworu (a nawet zmniejszają go). Kanabinoidy zostały skutecznie przetestowane na zwierzętach i kilku osobach jako lekarstwo na raka; a wyniki tych testow wróżą prawdopodobny przyszły sukces. Rozmawiamy z rzecznikiem grupy hiszpańskich naukowców, którzy stoją na czele tych badań.

 

 

MARIHUANACANCER_7_blog_full.jpg

 

Zespół z Uniwersytetu Complutense w Madrycie od dziesięciu lat bada możliwe zastosowania kannabinoidów do zwalczania różnych chorób. Kilku z jego członków, jak profesor Guillermo Velasco, z którym rozmawiał bank nasion Dinafem, skupia swoje wysiłki na analizie użyteczności tych związków organicznych do leczeniu niektórych nowotworów. Jego badania, których pierwsze wyniki pochodzą z 2009 roku, dają nadzieję tym, którzy potrzebują wczesnego leczenia, a także służą za przykład innym ośrodkom badawczym w Hiszpanii.
 
Velasco opowiada o swoich badaniach, jest pewny, że mimo braku odpowiednich testow klinicznych, są szanse, że kanabinoidy mogą być stosowane na ludziach, wspierając ustępowanie niektórych nowotworów. Jak dotąd przeprowadzono testy na zwierzętach, oraz próby pilotażowe na kilku osobach, a wyniki były bardzo pozytywne.
 
Velasco rozpoczął badania nad zwalczaniem nowotworów praktycznie przypadkowo, podczas przeprowadzania badań na komórkach nowotworowych guza mózgu zdał sobie sprawę, że obumierały w kontakcie z tymi związkami. Postanowił więc kontynuować badania. Dziś, na podstawie swojej pracy zapewnia, że kanabinoidy mają działanie "przeciwnowotworowe" i działają na trzy sposoby. 
 
Z jednej strony, indukują śmierć komórek rakowych, ponieważ agresywnie działają na nie, aktywując ich metabolizm. Z drugiej strony uniemożliwiają powstawanie naczyń krwionośnych, które wysyłają składniki odżywcze między komórkami nowotworowymi, a tym samym zapobiegają powiększaniu się nowotworów. Po trzecie, zmniejszają zdolności komórek nowotworowych, do przemieszczania się i przenikania do innych tkanek, a więc blokują proces powstawania przerzutów.
 
cancer2_blog_cdn.jpg
 
 
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+